استاندار هرمزگان:

انتقال خودروی گردشگران از بنادر پل و چارك به قشم و كیش ممنوعست


انتقال خودروی گردشگران از بنادر پل و چارك به قشم و كیش ممنوعست هرمزگان استاندار هرمزگان اظهار داشت: با تصمیم ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، هیچ نوع خدماتی در پارک ها، بوستان ها، سواحل و همین طور در بنادر پل و چارک برای انتقال خودروی گردشگران به جزایر قشم و کیش ارائه نمی گردد و انتظار داریم مردم از سفر غیرضروری اجتناب کنند.فریدون همتی ظهر امروز(۲۷ دی ماه) در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان با اعلان اینکه با همکاری مردم و تلاش مجموعه دانشگاه علوم پزشکی، پزشکان، پرستاران، کادرهای درمانی و بهداشتی، نیروهای بسیج و سایر عوامل، هرمزگان در وضعیت آبی شیوع ویروس کرونا قرار دارد، عنوان کرد: با وجود این، گزارش های جدید نشان دهنده کاهش استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری و پروتکل های بهداشتی در هرمزگان است و همین طور تعداد بیماران بستری ناشی از ویروس کرونا نیز در هرمزگان رو به افزایش است.

وی افزود: این نگرانی وجود دارد که کاهش استفاده از ماسک و رعایت پروتکل ها، سبب خروج هرمزگان از وضعیت آبی و رفتن به وضعیت زرد، نارنجی و یا قرمز شود و از مردم می خواهیم تا همچنان با همکاری مناسب، دستورالعمل های بهداشتی خصوصاً استفاده از ماسک، رعایت فاصله، عدم تجمعات و برگزار نکردن دورهمی ها و مهمانی ها را رعایت نمایند تا به شرایط بهتری برسیم.

استاندار هرمزگان اضافه کرد: مراسم هایی همانند نماز جمعه با مجوز ستاد مدیریت بیماری کرونا و با یک چهارم ظرفیت و رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می گردند و از همه ائمه جمعه استان می خواهیم تا در خطبه های نماز جمعه مواردی درباب اهمیت رعایت پروتکل های بهداشتی، فاصله گذاری و استفاده از ماسک را برای مردم مطرح کنند تا این اصول همچنان با جدیت مورد توجه باشند.

همتی با اعلان اینکه طی روزهای اخیر حجم زیادی از مسافران وارد هرمزگان شده اند، اشاره کرد: با تصمیم ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، هیچ نوع خدماتی در پارک ها، بوستان ها، سواحل و همین طور در بنادر پل و چارک برای انتقال خودروی گردشگران به جزایر قشم و کیش ارائه نمی گردد و انتظار داریم مردم از سفر غیرضروری اجتناب کنند.

وی اظهار داشت: تیم های کنترل و مراقبت در ورودی های استان هرمزگان مستقر می شوند و فرمانداران و نیروی انتظامی در سراسر هرمزگان باید این مصوبه را اجرائی و مسافران را نسبت به بازگشت و حضور نیافتن در هرمزگان تشویق کنند.

استاندار هرمزگان اشاره کرد: طبق بررسی های صورت گرفته قسمتی از مسافران ورودی به استان به دعوت اقوام خود در هرمزگان به این استان سفر کرده اند که از مردم ساکن در هرمزگان نیز می خواهیم از دعوت اقوام و آشنایان خود در این شرایط شیوع ویروس کرونا به استان اجتناب کنند.

همتی بیان داشت: مردم هرمزگان نیز از هرگونه سفر غیرضروری به دیگر استانها و حتی سفرهای غیرضروری درون استانی به شهرها و روستاها اجتناب و پرهیز کنند.

وی افزود: از مردم می خواهیم تا حضور غیرضروری خود در بازارها و دیگر محیط های اجتماعی را نیز کاهش دهند و در صورتیکه برای رفع خستگی در ساحل حضور می یابند حتما در خودروی خود حضور داشته باشند و فاصله با دیگر افراد را رعایت نمایند تا تجمعی در سواحل صورت نگیرد.

استاندار هرمزگان عرضه قلیان را یکی از کانون های انتشار بیماری کرونا دانست و گفت: عرضه قلیان خصوصاً در سواحل ممنوعست و نیروی انتظامی باید با دقت این مورد را کنترل و از آن جلوگیری و با متخلفان نیز برخورد کند.

همتی تصریح کرد: همه ما باید با همکاری یکدیگر این مجموعه موارد را رعایت نماییم تا هرمزگان بدون کرونا داشته باشیم.
1399/10/28
17:26:19
0.0 / 5
1111
تگهای خبر: آب , بازار , بنادر , جزایر
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش