روسازی محورهای اصلی بندرشهید رجایی شروع شد


روسازی محورهای اصلی بندرشهید رجایی شروع شد به گزارش فاما کیش هرمزگان مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان اظهار داشت: اجرای پروژه «روسازی بتنی معابر و تقاطعات» اراضی پشتیبانی و محورهای اصلی بندر شهیدرجایی بمنظور ارتقای کیفیت عبور و مرور وسایل نقلیه سنگین در بندر شهید رجایی عملیاتی شده و الان با جدیت درحال اجرا است.علی رضا محمدی کرجی ران بامداد امروز(۲۹ دی ماه) با اشاره به انجام پروژه «روسازی بتنی معابر و تقاطعات» اراضی پشتیبانی و محورهای اصلی بندر شهیدرجایی اظهارداشت: این پروژه در امتداد ارتقای کیفیت عبور و مرور وسایل نقلیه سنگین در بندر شهید رجایی عملیاتی شده و الان درحال انجام است.

وی درباب تکنیک بکار رفته در اجراو دلیلهای انتخاب این روسازی « بتنی غیرمسلح درز دار» بیان کرد: از آنجائیکه بندر شهید رجایی دارای بیشترین تردد بارهای سنگین در بین بنادر کشور بوده و از سویی به سبب آب و هوای گرم بندر و ریزش مواد خورنده و حلال قیر، با مطالعات دقیق، روسازی بتنی بهترین گزینه انتخابی برای اجرا در بندر تشخیص داده شد.

مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان بابیان اینکه با یک پایش دقیق و مبتنی بر اصول تخصصی مدیریت روسازی، سطح خدمت دهی روسازی آسفالتی موجود بندر مورد ارزیابی قرار گرفت اشاره کرد: این ارزیابی به صورت جزء به جزء بررسی شده و برمبنای سطوح خدمت (پی سی آی) مبادرت به اولویت بندی جهت تغییر روسازی از آسفالت به بتنی شد.

محمدی کرجی ران به مقایسه هزینه های اجرای این نوع روسازی با روسازی های متداول نیز اشاره ای داشت و اظهار داشت: هزینه اجرای این نوع روسازی تنها کمی بیشتر از روسازی های آسفالتی است اما عمر مفید آن فقط با احتساب نگهداری سالیانه خیلی کم هزینه و به ۲۵ سال می رسد.

وی افزود: این مساله موجب می شود که این نوع روسازی در طولانی مدت بسیار مقرون به صرفه تر از روسازی آسفالتی باشد.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی اظهار داشت: این پروژه در فاز اول خود بیش از ۱۸ کیلومتر از معابر اصلی و ۲۵ هزار متر مربع از تقاطعات را شامل می شود.

وی ابراز امیدواری کرد: عملیات تعمیرات اساسی سایر معابر و تقاطعات بندر شهید رجایی به طول ۲۲ کیلومتر به روش فوق در اولویتهای بعدی قرار داشته که در سال آینده شروع می شود.

منبع:

1399/10/29
17:32:13
0.0 / 5
767
تگهای خبر: آب , بنادر , تخصص , دریا
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش