امیر حیدری خبر داد؛

رزمایش اقتدار 99 نزاجا از فردا شروع می شود


رزمایش اقتدار 99 نزاجا از فردا شروع می شود به گزارش فاما کیش فرمانده نیروی زمینی ارتش اظهار داشت: رزمایش اقتدار ۹۹ این نیرو از فردا با حضور تیپ های هوابرد، نیروهای مخصوص و واکنش سریع در سواحل مکران شروع می شود.به گزارش فاما کیش به نقل از مهر، امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش با اعلان اینکه این نیرو رزمایشی هدف محور و خاص را در سواحل مکران برگزار می نماید گفت: رزمایش اقتدار ۹۹ نزاجا با حضور تیپ ۵۵ هوابرد، تیپ ۶۵ نیرو مخصوص و ویژه، تیپ ۲۲۳ واکنش سریع با پشتیبانی ترابری و رزمی نیروی هوایی و هوانیروز ارتش در سواحل مکران برگزار می گردد.
وی با تاکید بر اینکه اهداف و خصوصیت های این رزمایش منحصر به فرد است اضافه کرد: بعد از تغییرات عمده ای که به دنبال فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی در ساختار یگان های نیروی زمینی ایجاد شد؛ این رزمایش هدف محور برای اولین بار در سطح نزاجا برگزار می گردد.
امیر سرتیپ حیدری اذعان داشت: تمامی تاکتیک های به کار گرفته شده در این رزمایش ترکیبی، بومی و خلاقانه است که متناسب با ساختارهای جدید نیروی زمینی ارتش هویت پیدا می کند.
وی با اشاره به اینکه تجهیزات و تسلیحات به کار گرفته شده در این رزمایش عمدتاً ساخت صنایع داخلی، متخصصان نیروی زمینی و صنعت دفاعی کشور است اشاره کرد: مهم ترین هدف این رزمایش ارزیابی قدرت تیپ ها و لشکرهای واکنش سریع و متحرک هجومی نیروی زمینی ارتش است.
فرمانده نیروی زمینی ارتش اظهار داشت: ثبت رکورد در سرعت عمل و پاسخگویی سریع و قاطع به هر گونه تهدیداز اهداف پیشبینی شده در این رزمایش است؛ همینطور در این رزمایش تاکتیک های نوین و خلاقانه بومی به منظور افزایش توان یگانهای واکنش سریع و متحرک هجومی، اجرا می شود.
وی با اشاره به بهره گیری از نیروهای متخصص و چند منظوره که توانمندی اجرای عملیات های مختلف را در پوشش جغرافیایی مختلف شامل دریا، خشکی، کوهستان و… دارند، اشاره کرد: در این رزمایش از نیروهای متخصص و چند منظوره جهت اجرای عملیات ترکیبی برای رسیدن به اهداف در نظر گرفته شده استفاده می شود.
امیر سرتیپ حیدری اشاره کرد: عملیات متحرک هوایی، نفوذ در سطح و زیرسطح از دیگر برنامه های این رزمایش است.
بنابراین گزارش؛ این رزمایش با حضور و نظارت امیر سرلشکر «سید عبدالرحیم موسوی» فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران و همینطور نظارت فرماندهان و مسؤلان ستاد کل نیروهای مسلح و ستاد ارتش انجام می شود.


منبع:

1399/10/29
23:57:22
0.0 / 5
1140
تگهای خبر: تخصص , دریا , صنعت , متخصص
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش