فرماندار شهرستان قشم:

در عرضه آمار واقعی ورود توریست به قشم بزرگنمایی شد


در عرضه آمار واقعی ورود توریست به قشم بزرگنمایی شد فاما کیش: هرمزگان فرماندار شهرستان قشم اظهار داشت: وضعیت رنگبندی کرونا در وضعیت آبی است و همه باید برای رعایت پروتکل ها و پیشگیری از حرکت به سمت تعطیلی و متضررشدن صنوف اقدام نمایند.علیرضا نصری بامداد امروز(اول بهمن ماه) در جلسه ستاد کرونای شهرستان قشم بیان نمود: باید تمهیدات لازم برای آگاهی بخشی جامعه به منظور رعایت دستورالعمل های بهداشتی صورت بگیرد و در این راستا می بایست از ظرفیت رسانه ها، اصناف و گروه های در معرض خطر بهره برد.

وی با انتقاد از نحوه اطلاع رسانی برخی رسانه ها در مورد ورود گردشگران به جزیره، اضافه کرد: خیلی از افرادی که به جزیره وارد شدند، بومی قشم بودند و روزانه حدود ۱۸۰۰ تا ۲ هزار خودرو در شرایط عادی وارد جزیره می شوند.

نماینده عالی دولت در قشم، پیک ورود به جزیره را فقط در یک روز دانست و اعلام نمود: فقط در این روز ۵۰ درصد به ظرفیت معمول خودرو به جزیره اضافه شده و چیزی که در رسانه ها انتشار یافته بسیار از حقیقت ها فاصله دارد.

نصری با انتقاد از نابرابری در انتشار اخبار ورود توریست به کیش، بندرعباس، چابهار و سایر شهرهای جنوبی افزود: گردشگران، در راه خود از شهرهای زیادی عبور و در آنها توقف می کنند و اگر احتمال انتشار ویروس باشد، باید برای همه یکسان باشد.

وی با کذب خواندن ادعای نداشتن ماسک ۹۰ درصد از گردشگران، افزود: معلوم نیست مبنای آماری برخی آقایان کجاست و افرادی که این آمار را به رئیس جمهور می دهند اصلا آشنایی با بنادر ورودی قشم دارند یا نه؟

نصری بر لزوم کنترل مبادی ورودی خصوصا در اسکله ها و فرودگاه ها و تست از گردشگران و مسافران تصریح کرد و اظهار داشت: وضعیت آبی کنونی حاصل تلاش اصنافی است که خودجوش از اسفند سال گذشته مبادرت به تعطیلی مغازه هایشان کردند و مردم و مسئولینی است که تمام تلاش خویش را برای رسیدن به این وضعیت انجام داده اند.

وی خاطرنشان کرد: نان مردم باید همزمان با جان مردم تامین گردد و این نیازی است که ما بعنوان حق الناس در برابر آن وظیفه داریم.

فرماندار شهرستان قشم، از بدجلوه دادن وضعیت قشم ابراز ناخرسندی کرد و اضافه کرد: راحت ترین کار ممکن تعطیلی صنوف است؛ اما باید تمامی تبعات ناشی از این رویداد سنجیده شود و با درک همه شرایط و رعایت پروتکل ها، مسیر آبی در قشم پایدار و وضعیت سفید هم با تلاش آحاد مردم، گردشگران و صنوف محقق شود.

نصری بر نمونه گیری، قطع زنجیره کرونا و غربالگری تصریح کرد و اضافه کرد: آفت کرونا، خوش، خیالی یا بیخیالی است و باید همه گوش به زنگ باشیم تا باردیگر شاهد افزایش ابتلاها نباشیم.

وی بر تعادل بین معیشت و کنترل بیماری تصریح کرد و اضافه کرد: امیدواریم مسئولان با دقت بیشتری، نسبت به آمارهای ورودی به جزیره و شهرستان های دیگر نگاه کنند تا سبب نگرانی بین مردم و تضییع حقوق صاحبان مشاغل هم نشود.
1399/11/01
18:31:32
0.0 / 5
1067
تگهای خبر: آب , اسكله , بنادر , بندرعباس
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش