مهم ترین علل افزایش موارد بستری و فوتی های كرونا در هرمزگان چیست


مهم ترین علل افزایش موارد بستری و فوتی های كرونا در هرمزگان چیست هرمزگان سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اظهار داشت: کاهش توجه به نکات بهداشتی و دیر رجوع کردن به مراکز بهداشتی از مهم ترین علل افزایش موارد بستری و فوتی ها در هرمزگان است.دکتر فاطمه نوروزیان بامداد امروز(اول بهمن ماه)، در تشریح مقایسه آمارهای بیماری کرونا در هفته دوم دی نسبت به هفته سوم این ماه در جمع خبرنگاران، اضافه کرد: آمارها نشان داده است که میزان فوتی ها و بستری ها افزایش یافته است و در هفته سوم دی ۱۰ نفر در استان بر اثر بیماری کرونا جان خویش را از دست دادند که هشت نفر بیشتر از هفته پیش از آن است.

وی با اشاره به اینکه در هفته دوم دی دو نفر بر اثر این بیماری جان باختند، اظهار نمود: شمار بستری ها در بخش آی سی یوی بیمارستان ها هم در هفته سوم دی نسبت به هفته پیش از آن ۵۳ درصد و آمار بیماران سرپایی هم ۲۰ درصد افزایش یافته است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اظهار نمود: در این زمان شمار ترخیصی ها از بیمارستان ها ۶۸ درصد کاهش یافته است که نشان داده است ماندگاری بیماران در بیمارستان ها بیشتر شده است.

نوروزیان ضمن اشاره به اینکه کاهش توجه به نکات بهداشتی و دیر رجوع کردن به مراکز بهداشتی از مهم ترین علل افزایش موارد بستری و فوتی ها در استان است، اظهار داشت: مردم بیشتر از گذشته باید شیوه نامه های بهداشتی همچون استفاده از ماسک و پیشگیری از اجتماعات غیرضروری را رعایت نمایند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان بیان نمود: از آغاز گسترش ویروس کرونا در استان تا کنون ۹۸۳ نفر جان خویش را از دست داده اند.
1399/11/01
22:41:44
0.0 / 5
768
تگهای خبر: هرمزگان
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش