استاندار هرمزگان:

جنگ اقتصادی و كرونا چرخ اقتصاد هرمزگان را متوقف نكرد


جنگ اقتصادی و كرونا چرخ اقتصاد هرمزگان را متوقف نكرد به گزارش فاما کیش هرمزگان استاندار هرمزگان با اشاره به اینکه دشمن امیدوار بود با این اقدامات نظام اقتصادی و زندگی روزمره مردم را مبتلا به اختلال کند، اظهار داشت: امروز نه تنها دشمنان این آب و خاک، بلکه همه آن هایی که به شکست این نظام و ملت فهیم ایران امیدوار بودند، بیشتر از گذشته از این اقدامات ناامید شدند و جمهوری اسلامی ایران همچنان محکم و استوار در وسط میدان است.فریدون همتی شب گذشته(۱۶ بهمن ماه) با همراهی معاونان، فرماندار بندرعباس و تعدادی از مدیران کل دستگاه هایی اجرایی با حجت الاسلام عبادی زاده نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بندرعباس دیدار نمود.

استاندار هرمزگان در این دیدار ضمن اشاره به جنگ تمام عیار اقتصادی، تحریم های ظالمانه دشمن ضد نظام اسلامی و ملت ایران عنوان کرد: کرونا به تنهایی اقتصاد جهانی و کشورهای قدرتمند اقتصادی را به شدت تحت تأثیر قرار داده و سبب شد حوزه های اجتماعی، سیاسی و امنیتی آنها را هم تحت تأثیر قرار دهد.

وی اضافه کرد: به پشتوانه هدایت هوشمندانه رهبر معظم انقلاب، ایستادگی مردم، تلاش همه نهادهای اجرایی و اقتدار روزافزون نیروهای مسلح تا کنون علیرغم هجمه های مختلف اقتصادی و تحریم های ظالمانه، دشمن موفق به دستیابی به اهداف شوم خود نشده است.

استاندار هرمزگان با اشاره به اینکه دشمن امیدوار بود با این اقدامات نظام اقتصادی و زندگی روزمره مردم را مبتلا به اختلال کند، اظهار داشت: امروز نه تنها دشمنان این آب و خاک، بلکه همه آن هایی که به شکست این نظام و ملت فهیم ایران امیدوار بودند، بیشتر از گذشته از این اقدامات ناامید شدند و جمهوری اسلامی ایران همچنان محکم و استوار در وسط میدان است.

دکتر همتی ضمن اشاره به بعضی از اقدامات مهم توسعه ای دولت در هرمزگان، اظهار داشت: ۱۰۱۹پروژه کوچک، متوسط و بزرگ از هفته دولت تا کنون با تلاش مدیران دستگاههای اجرایی و در شرایط سخت تحریم های اقتصادی با اعتباری نزدیک به پنج هزار و ۷۰۰میلیارد تومان آماده بهره برداری شده است.

وی بیان داشت: پروژه های کوچک نظیر تأمین آب آشامیدنی یک روستا به اندازه افتتاح یک کارخانه فولادی برای ما دارای اهمیت است.

همتی همینطور اظهار داشت: در شرایطی که کشور در جنگ اقتصادی قرار دارد، دستگاههای نظارتی باید دید عالمانه و آگاهانه تری داشته باشند و نباید نظارت ها بگونه ای باشد که مدیران از دریافت تصمیم های شجاعانه در شرایط مهم و حساس بازداشته شوند.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: در سال ۹۷ برای جبران کمبود آب آشامیدنی مردم بندرعباس، ۴۰هزار متر مکعب از ظرفیت آب شیرین کن ۱۰۰هزار متر مکعبی بندرعباس وارد مدار شد و با حفر چاه و راه اندازی سد در منطقه شمیل توانستیم بخشی از آب آشامیدنی این شهرستان را تأمین نماییم و علیرغم کمبود تولید آب، با همراهی مردم خوشبختانه حتی کمترین تنش آبی در بندرعباس نداشتیم.

همتی اضافه کرد: سه فاز پایانی آب شیرین کن بندرعباس هم تا آخر سال وارد مدار می شود و با بهره برداری از فاز اول آب شیرین کن یک میلیون متر مکعبی خلیج فارس، بخشی از آب آشامیدنی بندرعباس و تمام آب مورد نیاز شهرستان خمیر از راه این خط وارد مدار شد.

وی اظهار داشت: با راه اندازی فاز نخست آب شیرین کن خلیج فارس، امکان تأمین آب آشامیدنی روستاها، بخش کشاورزی و بخش صنعت در راه خط انتقال آب به کرمان هم وجود دارد.

وی افزود: یک هزار و ۴۸۵ روستا از اب آشامیدنی سالم برخوردار می باشند.

همتی اظهار داشت: در جهت محرمیت زدایی و برای آب رسانی از راه سد جگین و سهران به سردشت و روستاهای بشاگرد نزدیک به ۴۰۰میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

دکتر همتی ضمن اشاره به خدمات دولت در عرصه تولید برق، اظهار نمود: از آغاز دولت یازدهم تا کنون شش واحد نروگاهی به بهره برداری رسیده و با بهره برداری از نیروگاه کلاس F هنگام تا آخر سال جاری، در مجموع ۱۰واحد نیروگاهی در استان برق تولید می کنند.

وی ضمن اشاره به رشد ۱۵۹۸ مگاواتی تولید برق در دولت تدبیر و امید درهرمزگان، اظهار داشت: مقدمات اجرای نیروگاه سیریک در شرق استان هم فراهم شده و در حال انجام می باشد.

استاندار هرمزگان ضمن اشاره به توسعه فضاهای بیمارستانی و عملکرد دولت در بخش بهداشت و درمان، اظهار داشت: در جهت توسعه فضاهای بیمارستانی طی چهار سال قبل از راه توسعه فضاهای بیمارستای موجود و راه اندازی فضاهای بیمارستانی جدید، نزدیک به دوهزارتخت بیمارستانی در استان به فضاهای درمانی افزوده شد.

همتی اظهار داشت: راه اندازی بیمارستان ۹۶ تختخوابی رودان، راه اندازی ساختمان بلوک زایمانی میناب، راه اندازی بیمارستان فارابی بستک همچون مهم ترین پروژه های افتتاح شده در دولت یازدهم و دوازدهم است و هم اکنون هم پروژه های بزرگی مانند بیمارستان ۵۳۱ تختخوابی بندرعباس، بیمارستان نفت ستاره و بیمارستان نیروی دریایی سپاه که اعتبارات آنها از محل منابع دولتی تأمین می شود در حال راه اندازی است.

استاندار هرمزگان ضمن اشاره به اقدامات مهم بخش کشاورزی استان هم اظهار داشت: ۵۴۰ پروژه با اعتباری بالغ بر ۲۳ هزار و ۲۹۲ میلیارد ریال در دولت یازدهم و دوازدهم به بهره برداری رسیده است که توسعه ۶۰ درصدی سیستم های نوین آبیاری تحت فشار، افزایش ۷۸ درصدی تولید محصولات زراعی و باغی، افزایش ۱۸۰ درصدی صادرات محصولات کشاورزی، افزایش ۹۰۰درصدی فضاهای گلخانه ای استان، اجرای هشت هزار سازه آبخیز داری در سطح ۵۵۰ هزار هکتار و بیابان زدایی در سطحی بالغ بر ۱۰ هزار هکتار، تولید پنج هزار و ۹۰۰ تن ماهی پرورشی در دریا و افزایش ۸۴۱ درصدی پرورش میگو در دولت یازدهم و دوزاردهم همچون مهم ترین اقدامات بخش کشاورزی استان است.

همتی در این دیدار به اقدامات مهم بخش صنعت و معدن استان هم اشاره نمود و عنوان کرد: دوهزار و ۶۴۴ فقره جواز تاسیس صنعتی در دولت های یازدهم و دوازدهم با سرمایه گذاری نزذیک به ۱۴۵ هزار و ۲۴۰ میلیارد تومان صادر گردیده است.

وی همینطور با اشاره به اینکه ۶۰۶فقره پروانه بهره برداری صنعتی در دولت های یازدهم و دوازدهم با سرمایه گذاری ۲۶ هزار و ۴۷۰ میلیارد تومان صادر گردیده است، اظهار داشت: ۳۴۱ فقره از این پروانه ها با سرمایه گذاری ۲۴ هزار و ۸۴۹ میلیارد تومان در دولت دوازدهم صادر شده که با افزایش ۲۹ درصدی در تعداد و یک هزار و ۴۳۰ درصدی سرمایه گذاری نسبت به دولت یازدهم همراه بوده است.

استاندار هرمزگان ضمن اشاره به صدور ۱۴۰ فقره پروانه بهره برداری معدن در دولت های یازدهم و دوازدهم با سرمایه گذاری یک هزار و ۱۶۶ میلیارد تومان، اظهار داشت: ۷۱ فقره از این پروانه ها با سرمایه گذاری یک هزار و ۱۴۰ میلیارد تومان صادر شده که رشدی دوهزار درصدی در زمینه سرمایه گذاری نسبت به دولت یازدهم داشته است.

همتی همینطور راه اندازی خط تولید آهن اسفنجی به شکل بریکت شرکت صبا فولاد خلیج فارس به ظرفیت یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن با اعتبار ۷۵۰۰ میلیارد ریال، راه اندازی کارخانه تولید گندله آهن شرکت مادکوش به ظرفیت دومیلیون و ۵۰۰ هزار تن در سال با اعتباری بالغ بر ۱۶ هزار و ۴۴۰ میلیارد ریال و افزایش ۲۰۰ درصدی ظرفیت اسمی تولید قیر استان در دولت های یازدهم و دوازدهم از ۲.۷۶ میلیون تن در سال ۹۲ به ۸.۱ میلیون تن در سال ۹۹ را از دیگر اقدامات مهم بخش صنعت و معدن استان برشمرد.

مقام عالی اجرایی استان ضمن اشاره به بهره مندی نزدیک به ۱۱هزار خانوار از گاز خانگی، اظهار داشت: در سال ۹۶، بیشتر از ۳۸هزار خانوار هرمزگانی معادل ۲درصد و در سال ۹۹ تا کنون ۱۳۸هزار خانوار از نعمت گاز طبیعی بهره مند شده اند که با ۲۶ درصد رشد همراه بوده است.

همتی مقاوم سازی مسکن روستایی را از دیگر سرفصل های خدماتی مهم دولت در استان برشمرد وگفت: بیشتر از ۲۴هزار مسکن روستایی در دولت یازدهم و دوازدهم مقاوم سازی شده که مقاوم سازی بیشتر از ۱۶هزار واحد مسکن روستایی در دولت دوازدهم صورت گرفته است.


منبع:

1399/11/17
13:49:40
0.0 / 5
674
تگهای خبر: آب , بندرعباس , پرورش , خدمات
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش