گزارش ایسنا از روز پایانی جشنواره فیلم فجر در بندرعباس بعلاوه نقد كارشناسی


گزارش ایسنا از روز پایانی جشنواره فیلم فجر در بندرعباس بعلاوه نقد كارشناسی فاما کیش: هرمزگان در روز هشتم و پایانی جشنواره فیلم فجر در بندرعباس فیلم های ˮرمانتیسم عماد و طوباˮ و یدوˮ در دو سینما ستاره شهر و ستاره جنوب بندرعباس به اکران درآمد که استقبال مناسبی از دو فیلم خصوصاً یدو که صاحب بیشترین عناوین جشنواره امسال بود به عمل آمد.رمانتیسم عماد و طوبا

فیلم رمانتیسم عماد و طوبا دومین ساخته کاوه صباغ زاده است که نوعی کمدی-رمانتیک شمرده می شود. صباغ زاده قبل از این فیلم ایتالیا ایتالیا را ساخته بود و رمانتیسم عماد و طوبا دومین ساخته او شمرده می شود.

موضوع

وقتی سرنوشت برای نخستین بار عماد و طوبا را روبه روی هم قرار داد، هر دو خوب می دانستند که عشق بیشتر یک مهارت است تا هیجان و تپش قلب و خارش پوست.نقد کارشناسی

یک منتقد سینما درباب این فیلم به ایسنا، اظهار داشت: صباغ زاده به ژانر کمدی رمانتیک علاقمند است و در فیلم ایتالیا ایتالیا هم به خوبی آنرا به نمایش گذاشت و در این فیلم هم تکرار شد.

رضا هاشمی زاده با اعلان اینکه فضای فیلم فانتزی و روابط دو نفر را از کودکی تا امروز را با جان مایه طنز به نمایش می گذارد، اشاره کرد: فیلم خوش ساخت و گاهی مرز بین واقعیت و خیال در هم می شکند و از رنگ های شاد و اصلی بسیار استفاده شده است و این نشان دهنده آنست که عوامل فیلم بر تمامی زوایا تسلط داشتند.

وی با اشاره به اینکه فیلم دینی به سینما و تئاتر هم دارد و در شانزده پرده روایت می شود و فراز و فرودهای دو نفر را به تصویر می کشد، اشاره کرد: فیلم بر محور عشق و عاطفه و تداوم آن و چگونگی حفظ آن به پیش می رود و کارگردان موفق بود در بعضی صحنه ها تنها با تصویر و بدون دیالوگ موضوع را القا کند.

هاشمی زاده در آخر اظهار داشت: فیلمنامه برخی جاها با ضعف رو به رو است مانند عدم پرداخت به شخصیت های فرعی که برای بیننده گمراه کننده است.یدو

مهدی جعفری که با فیلم برداری فیلم های مهم سینمایی شناخته می شد و دو سال قبل با «۲۳ نفر» نظر مردم و منتقدان را جلب کرده بود، سومین فیلم بلندش در مقام کارگردان را هم در گونه دفاع مقدس ساخته و اثر آبرومندی را روانه جشنواره سی ونهم کرده است

موضوع

«یدو» روایتگر قصه نوجوانی به همین نام است که در ایام محاصره آبادان، به همراه خانواده اش، در شهر باقی مانده تا چراغ محله خودرا روشن نگه دارند. یکی از نکات برجسته فیلم تسلط جعفری بر بازی گرفتن از کودکان و نوجوانان است.

نقد کارشناسی

یک منتقد سینما درباب این فیلم به ایسنا، اظهار داشت: فیلم یدو زیر مجموعه کودک از ژانر جنگ بود که یدو یکی از قهرمانان ناشناخته ای بود.

رضا هاشمی زاده با اعلان اینکه قصه پرکشش و قابل تامل و خوش ساخت بود، اشاره کرد: ایفای نقش ها مناسب و روان و فیلمبرداری آن مناسب بود؛ فضای فیلم تا اختتام بیننده را با خود پیش می برد و کارگردان در تصویرسازی آبادان آن زمان به خوبی به تصویر کشید.

وی با اشاره به اینکه صحنه های تلخ به خوبی در بازتاب زندگی یک خانواده به نمایش درآمد، اشاره کرد: تمامی تصویرها نشان میدهد جنگ چه چهره ای بی رحم دارد و یدو نشان دهنده ماندن و مقاومت است که به خوبی این بازیگر نوجوان از پسش برآمد.

این منتقد سینما در آخر با اعلان اینکه نقطه ضعف فیلم اصرار مادر به ماندن در شهرجنگ زده بیش از اندازه و اغراق آمیز است و منطق خاصی نداشت، اظهار داشت: در کل فیلم یدو به سبب آشنایی کارگردان با جنگ و شهر جنگ زده توانست به خوبی در تصویرسازی موفق عمل کند.


1399/11/23
13:11:38
0.0 / 5
831
تگهای خبر: آب , بندرعباس , مرز , هرمزگان
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش