مدیر حفظ نباتات جهادكشاورزی هرمزگان:

اكیپ های ردیابی و مبارزه با ملخ های صحرایی سازماندهی شدند


اكیپ های ردیابی و مبارزه با ملخ های صحرایی سازماندهی شدند به گزارش فاما کیش مدیر حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی هرمزگان اظهار داشت: اکیپ های ردیابی و مبارزه با ملخ های صحرایی در هرمزگان سازماندهی شده اند.به گزارش فاما کیش به نقل از مهر، سید عبدالرضا اشرف منصوری با اعلان اینکه پیش بینی شده است هفته آخر بهمن ماه ملخ ها به استان هرمزگان حمله کنند، اظهار داشت: اکیپ های ردیابی و مبارزه با ملخ های صحرایی نیز سازماندهی شده اند.
اشرف منصوری در بازدید از مزارع کشاورزی شهرستان بندرعباس، اضافه کرد: با بهره بردن از ظرفیت سایر دستگاه های اجرائی آماده مقابله با هجوم احتمالی ملخ های صحرایی هستیم.
وی با اعلان اینکه تمهیدات لازم دراین زمینه اتخاذ شده و لوازم و تجهیزات مورد نیاز نیز برای مقابله با هجوم احتمالی ملخ های صحرایی به همه نقاط استان ارسال شده است، اظهار نمود: انواع سموم مورد تأیید سازمان حفظ نباتات کشور، ادوات و دستگاه های سمپاش و تجهیزات عملیات مبارزه شامل ماسک، لباس ضد شیمیایی، کلاه و دستکش برای مبارزه با این آفت تهیه شده و به سراسر استان ارسال شده است.
اشرف منصوری با اشاره به اینکه اکیپ های ردیابی و مبارزه با ملخ های صحرایی نیز در استان سازماندهی شده اند، افزود: پیش بینی شده است هفته آخر بهمن ماه ملخ ها به استان هرمزگان حمله کنند که البته قطعیت این امر بستگی به جهت وزش باد، رطوبت و بارندگی دارد.
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان بیان کرد: تیم های ردیاب در همه نقاط استان در حال بررسی هستند و از اواخر آبان ماه تا حالا موردی از حمله ملخ های صحرایی در استان دیده نشده است.
اشرف منصوری در آخر اشاره کرد: تمام تلاش خودرا خواهیم کرد تا اجازه ندهیم که ملخ های صحرایی امنیت غذایی مردم را به خطر بیاندازند و دسترنج کشاورزان را نابود کنند.منبع:

1399/11/26
22:58:05
0.0 / 5
938
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش