رئیس دانشگاه علوم پزشكی هرمزگان:

افزایش 25 درصدی بیماران آی سی یو


افزایش 25 درصدی بیماران آی سی یو رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از افزایش ۲۵ درصدی بیماران مبتلا به کرونا در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های هرمزگان اطلاع داد.به گزارش فاما کیش به نقل از مهر، حسین فرشیدی در مورد وضعیت کرونا در هفته ای که گذشت، اضافه کرد: این هفته شمار بیماران حاد تنفسی بستری در استان ۲۷ درصد بیشتر از هفته قبل بود و شمار بیماران بستری در بخش مراقبت های ویژه هم ۲۵ درصد افزایش داشت.
وی ضمن اشاره به اینکه در این زمان افزایش ۴ برابری مرگ مثبت قطعی نسبت به هفته قبل ثبت شده است، اظهار نمود: موارد مثبت شناسایی شده بیماری کرونا و شمار تست های انجام شده هم به ترتیب ۵.۶ و ۳.۵ درصد بیشتر از هفته قبل بود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان بیان داشت: در دو هفته گذشته میانگین سنی بیماران شناسایی شده پایین تر بود که این زنگ خطری برای وجود و گسترش ویروس انگلیسی است.
وی ضمن اشاره به اینکه در شبانه روز گذشته کرونا جان دو هرمزگانی را گرفت و ۸ روستای هرمزگان به علت شیوع بالای کرونا قرنطینه شد، خاطرنشان کرد: در این زمان شمار فوتی های کرونا در استان هرمزگان به ۱۰۱۹ نفر رسید.
فرشیدی در مورد روستاهای قرنطینه شده هم اظهار داشت: این روستاها به دلیل رعایت نکردن شیوه نامه های بهداشتی همچون ارتباط بعضی از ساکنان با روستاهای خارج از استان و مناطق آلوده به ویروس کرونا، و شرکت در مراسم ها قرنطینه شدند.
وی بیان نمود: این روستاها گچوئیه و گزه در بستک، زیارت پارسیان، درواخانی، کیشی و کرمران در بندرخمیر، طاشکوئیه حاجی آباد و روستای کوران فین بندرعباس است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان ضمن اشاره به اینکه حضور حتی یک بیمار می تواند بیست یا ۳۰ نفر از ساکنان یک خانواده و روستا را مبتلا کند، افزود: علت اصلی طغیان بیماری و قرنطینه، حضور افراد ناقل و بیمار در مراسم های عروسی، عزا و یا دورهمی های خانوادگی و دسته جمعی بود که باعث انتقال به دیگران شده است.


منبع:

1399/12/03
12:35:34
0.0 / 5
764
تگهای خبر: آب , بندرعباس , كیش , هرمزگان
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش