ارزش طرح اقتصاد مقاومتی آلومینیوم المهدی هرمزگان چقدر است؟


ارزش طرح اقتصاد مقاومتی آلومینیوم المهدی هرمزگان چقدر است؟ هرمزگان رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت هرمزگان از امضا تفاهمنامه همکاری طرح اقتصاد مقاومتی با شرکت آلومینیوم المهدی هرمزگان به ارزش تقریبی ۱.۶ میلیارد دلاری در وزارت صمت اطلاع داد.خلیل قاسمی شب گذشته(۲۵ اسفندماه) در آیین امضا تفاهمنامه توسعه سرمایه گذاری اقتصاد مقاومتی با شرکتهای برتر همچون شرکت آلومینیوم المهدی هرمزگان که با حضور مقامات عالی رتبه کشور و استان برگزار شد، اظهار نمود: این تفاهمنامه در جهت تکمیل زنجیره فولاد و همینطور پیشگیری از خام فروشی و توسعه سرمایه گذاری در کشور و افزایش سرمایه گذاری برای آبادانی استان در آینده ای نزدیک رقم خورد.

وی مهم ترین موضوعات تفاهمنامه را ایجاد و تکمیل زنجیره آلومینیوم با تکیه بر سرمایه گذاری در زمینه تولید صنایع پایین دست با ارزش افزده بالا، بومی سازی ماشین آلات صنعتی، راه اندازی نیروگاه با حجم سرمایه گذاری تقریبی معادل ۱.۶ میلیارد دلار و استفاده از منابع داخلی شرکت، تسهیلات صندوق توسعه ملی، جذب سرمایه های مردمی و مشارکت با سایر بنگاه های اقتصادی عنوان نمود.

قاسمی نقش وزارت صنعت، معدن و تجارت در این تفاهمنامه را برجسته دانست و اضافه کرد: اعطای مجوزهای لازم جهت کسب و کار در قالب ضوابط جاری حداکثر یک هفته بعد از درخواست، ‏تسهیل در واردات قطعات ماشین آلات و تجهیزات مواد اولیه، پشتیبانی از ساخت داخل تجهیزات مورد نیاز پروژه های شرکت از موارد مطرح شده در این تفاهمنامه است.

وی دیگر موارد اقدامات وزارت صمت مطرح شده در در تفاهم را همکاری در تأمین مواد اولیه تولید آلومینیوم، وهمکاری و حمایت برای تکمیل زنجیره ارزش با ایجاد صنایع پایین دستی آلومینیوم خصوصا در استان هرمزگان و ابلاغ مشوق های قابل عرضه به شرکتهای مبحث طرح اقتصاد مقاومتی با شرکتهای برتر تا آخر اردیبهشت ۱۴۰۰، اعلام نمود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان بیان نمود: امیدواریم با امضا تفاهمنامه مذکور شاهد سرمایه گذاری بخش خصوصی در رشد تولید، بهره وری محصولات ساخته شده و اشتغال پایدار در استان هرمزگان باشیم.

قاسمی در انتها اظهار نمود: امیدواریم در سال آتی شاهد حضور دیگر شرکتهای بزرگ صنعتی و معدنی استان هرمزگان در این طرح باشیم.

مدیرعامل شرکت آلومینیوم المهدی از اقدامات مهم این این شرکت در تفاهمنامه را سرمایه گذاری در زمینه موضوعات تفاهمنامه، تقویت بخش تحقیق و توسعه، ارتقا تکنولوژی و افزایش بهره وری واحدهای موجود و کاهش مصرف انرژی، سرمایه گذاری جهت بومی سازی تجهیزات مرتبط و کاهش ارز بری صنعت آلومینیوم با اولویت تولید آند کربنی از راه مشارکت در سایر طرح های نیمه تمام برشمرد.

حمید مهتدی در ادامه به جزئیات پروژه ها و برنامه های اجرایی و همینطور زمان شروع و اقدام برای صنایع پایین دستی در استان پرداخت.

منبع:

1399/12/26
20:21:59
0.0 / 5
357
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش