آمادگی بندرعباس برای الگو شدن ورزش های شهروندی در كشور


آمادگی بندرعباس برای الگو شدن ورزش های شهروندی در كشور به گزارش فاما کیش هرمزگان شهردار بندرعباس در نشست با رئیس فدراسیون ورزش های همگانی کشور راه اندازی شاخه ورزش های شهروندی را بعنوان یک پیشنهاد بیان نمود.عباس امینی زاده در نشست با رئیس فدراسیون ورزش های همگانی که با حضور مدیرکل ورزش و جوانان استان هرمزگان برگزار شد، اظهار نمود: با افزایش جمعیت شهرها و ایجاد برخی محدودیت ها خصوصا در فعالیتهای بدنی، توسعه ورزش های همگانی ضروریست.

وی ضمن اشاره به اینکه ورزش های همگانی بستر بدن سالم برای شهروندان را ایجاد می کند، اضافه کرد: ورزش قهرمانی افقی برای فعالیت در زمینه ورزش های همگانی است.

شهردار بندرعباس افزود: در شهر بندرعباس طی سالهای اخیر شاهد تغییر رویکرد از بحث های فیزیکی و کالبدی به حوزه های انسان محور بوده ایم که بخشی از آن در چارچوب بسترسازی برای فعالیتهای ورزشی دنبال می شود.

این مقام مسئول همینطور ضمن اشاره به برخی اقدامات صورت گرفته طی سال های اخیر در جهت ایجاد بستر ورزش های شهروندی و همگانی، اظهار داشت: راه اندازی مسیر پیاده روی، مسیر دوچرخه سواری و غیره بعضی از این اقدامات است.

امینی زاده همینطور ضمن اشاره به توسعه پارک های بانوان، اظهار داشت: ایجاد مسیر پیاده روی کوهستان در مجموعه پنجه علی به طول پنج کیلومتر، راه اندازی ۵۸ زمین ورزشی و غیره، قسمتی دیگر از اقدامات صورت گرفتی طی سالهای اخیر است.

شهردار بندرعباس افزود: راه اندازی زمین ورزشی ساحلی، راه اندازی دو سالن ورزشی در محلات هم از دیگر بسترسازی های صورت گرفته در زمینه ورزش های شهروندی است.

امینی زاده در ادامه سخنانش هم با بیان پیشنهادی، خواهان ایجاد شاخه ورزش های شهروندی شد و اظهار نمود: بندرعباس این آمادگی را دارد تا بعنوان الگوی ورزش های شهروندی در این حوزه فعالیت جدی را دنبال کند.

این مقام مسئول همینطور با تکیه بر قرار گرفتن نیروهای هرمزگانی در جایگاه ملی ورزش های همگانی، بیان نمود: با عنایت به این که ساحل برای بندرعباس یک هویت به حساب می آید، آمادگی داریم در زمینه ورزش های همگانی ساحلی ظرفیت های تازه ای ایجاد نماییم.

منبع:

1400/01/25
12:03:19
5.0 / 5
760
تگهای خبر: بندرعباس , ساحل , هرمزگان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش