استاندار هرمزگان:

باید فعالیتهای عمرانی در هرمزگان با برنامه ریزی دقیق پیگیری شود


باید فعالیتهای عمرانی در هرمزگان با برنامه ریزی دقیق پیگیری شود به گزارش فاما کیش هرمزگان استاندار هرمزگان با اشاره به جهش در منابع تخصیصی از محل عوارض عمومی به شهرداری ها و دهیاری های استان، اعلام نمود: طی سال ۸۷ تا آخر سال ۹۵ در مجموع ۹۲۷میلیارد تومان عوارض عمومی به حساب شهرداری ها و دهیاری استان پرداخت شده در صورتیکه این رقم طی سالهای ۹۶ تا ۹۹ نسبت به کل منابع تخصیصی از این محل در هشت سال ماقبل آن با ۱۳۷درصد رشد همراه بوده و به بالای ۲هزار و ۲۰۰میلیارد تومان رسیده است.


فریدون همتی در نشستی، با مبحث بررسی روند پیشرفت فیزیکی پروژه های شهری بندرعباس، ضمن اشاره به شعار سال «تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها»، اظهار داشت: با توجه اینکه در سال پایانی دولت و شوراهای اسلامی هستیم، فعالیتهای عمرانی باید با جدیت دنبال شود و روند اجرایی پروژه ها با برنامه ریزی دقیق و همیّت جدی به پیش برود.
وی با اشاره به اینکه با بهره برداری از پروژه های مدیریت و خدمات شهری، مردم از مزایای آن منتفع می شوند، به نتایج برگزاری این نشست اشاره و اظهار داشت: در این جلسه، منابع لازم برای راه اندازی و تکمیل پروژه های بزرگی مانند بلوار ساحلی شرق بندرعباس پیشبینی و اولویت بکارگیری منابع اعتباری در هر یک از پروژه های مهم شهری بررسی گردید.
همتی ضمن اشاره به جهش در منابع تخصیصی از محل عوارض عمومی به شهرداری ها و دهیاری های استان، اعلام نمود: طی سال ۸۷ تا آخر سال ۹۵ در مجموع ۹۲۷میلیارد تومان عوارض عمومی به حساب شهرداری ها و دهیاری استان پرداخت شده که این رقم طی سالهای ۹۶ تا ۹۹ نسبت به کل منابع تخصیصی از این محل در هشت سال ماقبل آن با ۱۳۷درصد رشد همراه بوده و به بیشتر از ۲هزار و ۲۰۰میلیارد تومان رسیده است.
استاندار هرمزگان همینطور از اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا در سرتاسر استان خواست تا واپسین روزهای مسئولیت خود در کنار شهرداران، دهیاران و دستگاههای اجرایی کار را با قوت ادامه دهند که مردم بتوانند از این خدمات منتفع شوند.
عباس امینی زاده شهردار بندرعباس هم در این جلسه ضمن اشاره به برخی پروژه های مهم افتتاح شده طی دوره چهارساله اخیر، اظهار داشت: اتمام بازار ماهی فروشان، تکمیل و بهره برداری از میدان میوه و تره بار که با افق ۴۰ساله طراحی و راه اندازی شده است، ارتقاء ۸۰هکتاری وسعت فضای سبز شهری، راه اندازی پارک های محله ای و ایجاد چندین تقاطع غیرهمسطح همچون شاخص ترین پروژه های دوره اخیر بوده است.
وی ادامه داد: بازآفرینی بافت فرسوده که با مشارکت و همراهی معاونت عمرانی استانداری و دستگاههای مرتبط در محله چاهستانی ها و در محله اسلام آّباد در حال پیگیری است، بعنوان یکی از اقدامات شاخص می تواند در دیگر بافت های قدیمی شهر هم اجرایی شود و زمینه رضایتمندی ساکنان این محلات را فراهم آورد.
شهردار بندرعباس با اشاره به اینکه توسعه مناطق ساحلی بندرعباس می تواند در رونق سایر بخش ها و فعالیت ها مؤثر باشد، خاطرنشان کرد: ساماندهی بلوار ساحلی شرق بندرعباس بعنوان یکی از ظرفیت هایی که می تواند توسعه دامنه خدمات شهری، توسعه گردشگری و امنیت پایدار را به همراه داشته باشد، همواره مورد تاکید استاندار هرمزگان بوده است که خوشبختانه بخش عمده برنامه های توسعه ای در بندرعباس شروع شده و طی فرصت باقی مانده دوره فعلی شوراها و در ماه پایانی فعالیت دولت به بهره برداری می رسد.
پروژه یک هزار میلیارد تومانی بلوار ساحلی شرق بندرعباس، مبحث تعیین تکلیف پروژه ۲هزارمیلیارد تومانی فاضلاب شهری بندرعباس، پارک ساحلی و چند پروژه مهم زیربنایی و مدیریت شهری، از موضوع هایی بود که امروز توسط اعضای این نشست که به ریاست استاندار هرمزگان برگزار شد، مورد بررسی قرار گرفت.
اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس هم در این جلسه، دیدگاه های خود در مورد موضوعات مختلف را مطرح نمودند.
منبع:

1400/01/28
10:09:28
5.0 / 5
300
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش