فرمانده قرارگاه مقدم ناوگان جنوب نداجا:

هر خطای ابلهانه دشمن با پاسخ دندان شكنی همراه خواهد شد


هر خطای ابلهانه دشمن با پاسخ دندان شكنی همراه خواهد شد هرمزگان فرمانده قرارگاه مقدم ناوگان جنوب نداجا اظهار داشت: دیگر دوران بزن و در رو تمام شده و دشمنان بدانند اگر خطای ابلهانه ای ای انجام دهند، بطور حتم پاسخ دندان شکنی از جانب نیروهای مسلح کشورمان دریافت خواهند کرد.امیر دریادار دوم آریا شفقت رودسری، بامداد امروز (۲۹ فروردین) در آیین گرامیداشت روز ارتش با شعار "مدافعان وطن یاوران سلامت" در منطقه یکم امامت نداجا، اضافه کرد: ۲۹ فروردین یادآور تدبیر هوشمندانه و مدبرانه معمار کبیر انقلاب بوده و این روز را به هم رزمان خودم در نیروهای مسلح بخصوص در ارتش جمهوری اسلامی ایران تبرک می گویم.

فرمانده قرارگاه مقدم ناوگان جنوب نداجا افزود: ارتش همواره در کنار انقلاب اسلامی بوده و از ابتدا تابحال خودرا خادم مردم و نظام جمهوری اسلامه دانسته و می داند تا این انقلاب امروز از یک نهال نوپا به درختی تنومند تبدیل گردد.

وی اضافه کرد: در دورانی که دشمنان خارجی در جهت تضعیف انقلاب نوپای اسلامی، تفکر انحلال ارتش را در جامعه انتشار می دادند و متأسفانه برخی افراد داخلی ناآگاه هم به آن دامن می زدند، امام راحل(ره) مانند همیشه با درایت و هوشمندی این توطئه را خنثی و در ۲۹ فروردین سال ۵۸ دستور رژه سرتاسری یگان های ارتش در سرتاسر کشور را صادر کردند تا اقتدار و عظمت ارتش انقلابی ایران را به نمایش بگذارند و از آن تاریخ به بعد، این روز را به نام روز ارتش جمهوری اسلامی ایران و دلاوری های بزرگ نیروی زمینی ارتش، نام نهادند.

فرمانده قرارگاه مقدم ناوگان جنوب نداجا خاطرنشان کرد: امیدوارم من و همه همکارانم توفیق داشته باشیم که سربازان لایقی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی و دنباله رو خون پاک ۴۸ هزار شهید به خون خفته ارتش باشیم و در عرصه های مختلف زمین، هوا و دریا امنیت را برای پیشرفت و تعالی نظام، تأمین نماییم.

شفقت افزود: مسلماً دلاور مردی های نیروی زمینی قهرمان، شجاعت های عقابان تیزپرواز نیروی هوایی، و اقتدار نیروی دریایی و چشمان همیشه بیدار پدافند بر هیچ کس پوشیده نیست. قدرت نیروهای مسلح و ارتش علاوه بر اینکه امکان حفاظت از مرزهای زمینی، دریایی و هوایی را برای نظام به همراه دارد از خصوصیت بازدارندگی فعال هم برخوردار می باشد تا بعنوان اهرم راهبردی در دیپلماسی منطقه ای و جهانی برای ایران نقش آفرین باشد.

وی افزود: استکبار جهانی به هر نحو ممکن تلاش می کند تا ضربه ای به این نظام که پرچم حق خواهی را در جهان برافراشته، وارد کند. آن چیزی که در مقابل این زیاده خواهی ایستاده، توان پرارزش و پرقدرت نیروهای مسلح بوده که ارتش بخشی از آن است و بعنوان بازوی قدرتمند نظام، توطئه های دشمن را در عرصه های مختلف خنثی کرده است. امیدوارم این توانمندی رزمی با اتکا به توان جوانان برومندمان در گام دوم انقلاب اسلامی، هرروز نسبت به گذشته افزایش یابد.

ارشد نظامی آجا در هرمزگان بیان نمود: امروز در عرصه های مختلف دریا، هوا و زمین به جایگاهی رسیده ایم که نه تنها قطعات گلوگاهی موردنیاز تجهیزات را برای آماده به کار نگه داشتنشان، توسط شرکتهای دانش بنیان و جوانان خود تأمین می نماییم بلکه به فن آوری ساخت امکانات آفندی و پدافندی موردنیازمان هم دست یافته ایم. از زیردریایی تا شناورهای بزرگ، ناوشکن ها و تسلیحات پهبادی، آنچه نیاز داریم را خود می سازیم تا هیچ اتکایی به نیروهای خارجی نداشته باشیم. بزودی شاهد الحاق ناوشکن های دیگر به بدنه نیروی دریایی هم خواهیم بود.

شفقت اظهار داشت: سال جاری دهه ارتش از روز شهادت سپهبد صیاد شیرازی در ۲۱ فروردین شروع شده و تا روز شهادت سپهبد قرنی در ۳ اردیبهشت ماه تحت شعار «مدافعان وطن، یاوران سلامت» نام گذاری شده است. در ۲۹ فروردین سال جاری با عنایت به شرایط کرونایی، رژه های خودرویی در تهران و مراکز استان ها در داخل پایگاه های نظامی برگزار می گردد.

وی با اشاره به اینکه ارتش جمهوری اسلامی ایران پیش از شروع دفاع مقدس، در دوران دفاع مقدس و پس ازآن در کنار ملت شریف ایران اسلامی بوده تا ضمن برقراری آسایش و امنیت در کشور بتواند در حوادث و بلایای طبیعی خدمت رسان و یاری گر مردم کشورمان باشد، اظهار نمود: ارتش چجمهوری اسلامی ایران بعد از انتشار ویروس منحوس کرونا با بیشتر از ۱۵ هزار نیروی بهداشتی و خدماتی و ۴۰۰ واحد بیمارستانی و درمانگاهی در سرتاسر کشور در کنار وزارت بهداشت است.

شفقت ضمن اشاره به اینکه امیدوارم این بازوان پر قدرت جمهوری اسلامی در کنار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیروی انتظامی، بسیج و ملت شریف ایران بتوانیم بگونه ای حرکت نماییم که باعث افتخار و صلابت و عزت و استقلال کشورمان باشد، خاطرنشان کرد: خوشبختانه هر روز شاهد رشد و پیشرفت و تعالی کشورمان در تمامی زمینه ها هستیم که ارتش جمهوری اسلامی ایران هم از این قاعده مستثنی نبوده و نیست.

وی افزود: ارتش جمهوری اسلامی ایران در نیروهای چهارگانه اش به سطحی از توانمندی رزمی رسیده است که علاوه بر آنکه نیازمندی های گلوگاهی و دستگاهی خویش را می سازد و تأمین می کند بلکه دست به ساخت و طراحی تجهیزات جدید در عرصه های دریا، هوا، پدافند و زمین رسیده است.

ارشد نظامی آجا در هرمزگان با اشاره به اینکه هم اکنون ناوگروه ۷۴ نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران هزاران مایل دورتر از آب های سرزمینی مان در حال حراست و پاسداری از خطوط کشتیرانی و نفتکش های کشورمان است تا لحظه ای در واردات و صادرات مان خدشه ای وارد نشود، تصریح کرد: امیدواریم در سال ۱۴۰۰ پشتیبانی ارزشمندی برای تولید پایدار در کشورمان باشیم.

وی ضمن اشاره به اینکه نه اجازه می دهیم کسی به ما ظلم کند و نه به کسی ظلم می نماییم، اظهار داشت: ارتش جمهوری اسلامی ایران ضمن آنکه بازو توانمندی است برای ایجاد بازدارندگی فعال، بعنوان یک نیروی پر قدرت این راهبرد را در احتیار جمهوری اسلامی ایران می دهد که در منطقه و سطح جهان تصمیم گیرنده باشد.

شفقت با اشاره به اینکه ارتش جمهوری اسلامی تا آخرین قطره خون خود بگونه ای اقدام می کند که دشمن استکباری جرئت نکند قدم بر خاک، دریا و هوای کشورمان بگذارد و از منافع داخلی مان سواستفاده کند، افزود: دیگر دوران بزن و در رو تمام شده و دشمنان بدانند اگر خطای ابلهانه ای ای انجام دهند، بطور حتم پاسخ دندان شکنی از سوی نیروهای مسلح کشورمان دریافت خواهند کرد.
1400/01/29
14:17:46
5.0 / 5
583
تگهای خبر: آب , پیشرفت , خدمات , دریا
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش