با حضور استاندار هرمزگان؛

۱۸ روستای بندرلنگه از آب آشامیدنی پایدار بهره مند شدند


۱۸ روستای بندرلنگه از آب آشامیدنی پایدار بهره مند شدند فاما کیش: در مراسمی با حضور استاندار هرمزگان 11 پروژه آبرسانی به روستاهای شهرستان بندرلنگه افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.به گزارش فاما کیش به نقل از مهر، امین قصمی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان ظهر جمعه در مراسم بهره برداری از این پروژه ها که در روستای کوهین برگزار شد، اضافه کرد: با شروع به کار این پروژه ها یکهزار و ۲۰۰ خانوار روستایی با جمعیتی بیش از چهار هزار و ۲۰۰ نفر از آب آشامیدنی پایدار بهره مند شدند.
وی با تقدیر از حمایت های استاندار هرمزگان در تامین اعتبارات مورد نیاز این پروژه ها اظهار داشت: برای تکمیل این ۱۱ پروژه اعتباری بیش از ۲۳۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات ملی و استانی هزینه شده است.
مدیر عامل آبفای هرمزگان در تشریح عملیات انجام شده بیان کرد: پروژه های مذکور شامل راه اندازی شش باب مخزن، اجرای لوله گذاری خط انتقال و شبکه توزیع آب به طول ۷۸ کیلومتر و راه اندازی ۲۵ باب حوضچه است.
به گفته قصمی؛ بهره برداری از این پروژه ها سبب بهبود و تقویت روند آبرسانی به روستاهای گزدان، بلعسکر، کوهین، چاه کهنه، دژگان، کلاتو پائین، قنات تنگو، بستانه، رمیله، بنود، خرابه، نخل جمال، نخل خلفان، گریشه، میچائیل، بو جبرائیل، شکروئیه و روستای گزیر شهرستان بندرلنگه شده است.
وی همین طور با اشاره به روستای کوهین و چاه کهنه اضافه کرد: این روستاها باوجود اینکه در نزدیکی شهر بندرلنگه قرار داشتند، بدلیل عدم شبکه آبرسانی سال ها از بی آبی رنج می بردند.
به گفته مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان، آبرسانی به این روستا یکی از اولویت های آبفا بعد از یکپارچه سازی شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی بود که خوشبختانه با اختصاص اعتبار ویژه و حمایت های استاندار هرمزگان در آستانه تابستان این پروژه مورد بهره برداری قرار گرفت.
وی با اعلان اینکه با بهره برداری از این پروژه مشترکان این روستاها از آب آشامیدنی پایدار برخوردار شدند، اضافه کرد: هم اکنون ۳۰۰ خانوار روستای کوهین و چاه کهنه با جمعیتی بیش از یکهزار و ۲۰۰ نفر از شبکه آبرسانی بهره مند شدند.
قصمی اضافه کرد: این طرح آبرسانی شامل، پنج کیلومتر شبکه توزیع و یازده کیلومتر خط انتقال است. این پروژه با اعتباری بیش از ۵۳ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی اجرا و تکمیل شد.
وی همین طور به شروع عملیات خط انتقال مجتمع شناس به طول شش کیلومتر با اعتبار ۳۸ میلیارد ریال آگاهی داد و اظهار داشت: این پروژه امسال مورد بهره برداری قرار می گیرد.منبع:

1400/02/04
10:13:48
5.0 / 5
750
تگهای خبر: آب , هرمزگان , هزینه
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش