با دستور رئیس جمهور؛

دو پروژه بزرگ تامین آب در هرمزگان به بهره برداری می رسد


دو پروژه بزرگ تامین آب در هرمزگان به بهره برداری می رسد هرمزگان استاندار هرمزگان اظهار داشت: دو پروژه بزرگ تامین آب در استان هرمزگان، شامل فاز نهایی آب شیرین کن 100 هزار مترمکعبی بندرعباس و سامانه انتقال و تصفیه خانه سد سرنی شهرستان میناب، پنجشنبه نهم اردیبهشت ماه با دستور دکتر روحانی رئیس جمهور، بوسیله ارتباط ویدئو کنفرانس افتتاح می گردد.فریدون همتی بامداد امروز(۹ اردیبهشت ماه) در تشریح این پروژه ها، عنوان کرد: فاز نهایی آب شیرین کن ۱۰۰ هزار مترمکعبی بندرعباس، با آبرسانی به جمعیتی بیش از یک میلیون نفر در چهار شهر، ۹ شهرک و ۲۵ روستا آماده بهره برداری است.

وی افزود: در این فاز ۶۰ هزار مترمکعب از ظرفیت این آب شیرین کن افتتاح می شود و قبل از این نیز، دو فاز این آب شیرین کن در مجموع به ظرفیت ۴۰ هزار مترمکعب به بهره برداری رسیده بود.

استاندار هرمزگان اضافه کرد: اجرای ۳۳ کیلومتر خط انتقال از آب شیرین کن تا مخازن داماهی بندرعباس، راه اندازی مخزن ۳۰ هزار مترمکعبی داماهی و راه اندازی پست برق همچون اقداماتی است که در این پروژه صورت گرفته است.

همتی اشاره کرد: همین طور پروژه سامانه انتقال و تصفیه خانه سد سرنی شهرستان میناب با هدف تامین آب آشامیدنی مناسب برای این شهرستان، به بهره برداری می رسد.

استاندار هرمزگان اظهار نمود: برای اجرای این پروژه ۴۳۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است و ظرفیت تصفیه خانه میناب ۲ متر مکعب در ثانیه است و اشتغال به وجود آمده در زمان اجرا ۲۰۰ نفر بصورت مستقیم و ۴۰۰ نفر بصورت غیر مستقیم خواهد بود.

طبق گفته استاندار هرمزگان این پروژه مهم ظرفیت تامین آب ۸۰۰ هزار نفر در شبانه روز را داراست.

وی اظهار داشت: سد سرنی علاوه بر تامین نیاز آب آشامیدنی به میزان ۱۲ میلیون متر مکعب در سال، چهار میلیون متر مکعب آب در امتداد حفظ تعادل سفره های آب زیرزمینی در شهرستان میناب را تامین خواهدنمود.

همتی تصریح کرد: کلنگ راه اندازی این تصفیه خانه توسط رئیس جمهور در اسفند ماه سال ۹۶ زده شد.
1400/02/09
14:46:56
5.0 / 5
739
تگهای خبر: آب , بندرعباس , سفر , ماهی
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش