تولید بیش از 315 هزار نسخه الكترونیك در سامانه تامین اجتماعی هرمزگان


تولید بیش از 315 هزار نسخه الكترونیك در سامانه تامین اجتماعی هرمزگان به گزارش فاما کیش هرمزگان مدیر درمان تامین اجتماعی استان هرمزگان سازمان تامین اجتماعی را در اجرای طرح نسخه الکترونیک و ایجاد پرونده سلامت الکترونیک بیمه شدگان، جلودار دانست و اظهار داشت: در سال قبل 73 درصد پزشکان استان در سامانه نسخه الکترونیک تامین اجتماعی بیش از 315 هزار نسخه الکترونیک تولید کردند.دکتر مریم امیری، در گفت و گو با ایسنا، به تشریح اهم اقدامات مدیریت درمان تامین اجتماعی استان هرمزگان در سال قبل پرداخت و اضافه کرد: اجرای طرح نسخه الکترونیک و ایجاد پرونده سلامت الکترونیک بیمه شدگان، برنامه های اولویت دار سطح بندی خدمات و تامین تجهیزات پزشکی شامل افزایش تخت در بخش های NICU، ICU و دیالیز، تعمیرات اساسی و بهسازی فضای فیزیکی مراکز درمانی ملکی سازمان از اهم اقدامات ما در سال قبل بوده که برنامه های عملیاتی با اعتباری بیش از ۲۸۵ میلیون تومان و صرف اعتباری بیش از ۴ میلیارد و ۷۹۰ میلیون تومان، اجرا شده است.

وی از ستاندن مصوبه راه اندازی ۵ درمانگاه در شهرستان های حاجی آباد، پارسیان، بستک، بندرخمیر و جزیره کیش استان هرمزگان آگاهی داد و اظهار داشت: درمان تامین اجتماعی در دو بخش درمان مستقیم و غیرمستقیم خدمات خودرا ارائه می دهد. ماهیت درمان مستقیم بر این اساس است که بیمه شده سازمان تامین اجتماعی در مراجعه به مراکز کلینیکی، هیچ فرانشیزی را پرداخت نکرده و خدمات را بصورت کاملاً رایگان دریافت می کند. در درمان غیرمستقیم ما بوسیله خرید خدمت با مراکز طرف قرارداد، خدمات درمانی پاراکلینیک را ارائه می دهیم.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان هرمزگان اشاره کرد: ما در استان هرمزگان در ۹ مرکز ملکی خود شامل بیمارستان خلیج فارس، پلی کلینیک ولیعصر(عج) بندرعباس، درمانگاه بعثت بندرعباس، درمانگاه پایانه بندرعباس، درمانگاه امام رضا(ع) قشم، درمانگاه ولیعصر(عج) میناب، درمانگاه ولیعصر(عج) رودان، درمانگاه ولیعصر(عج) بندرلنگه، درمانگاه ولیعصر(عج) بندرجاسک، خدمات ارائه می دهیم. در بخش درمان غیرمستقیم از حدود ۷۰۰ مرکز طرف قرارداد، خرید خدمت انجام شده و درمجموع در حوزه درمان مستقیم و غیرمستقیم در سال قبل ۵۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

امیری عنوان کرد: با وجود اینکه طرح نسخه الکترونیک و ایجاد پرونده سلامت الکترونیک بیمه شدگان، یکی از الزاماتی است که در برنامه ششم توسعه باید توسط وزارت بهداشت اجرا می شد، سازمان تامین اجتماعی در اجرای آن جلودار است.

وی افزود: هم اکنون اگر امضای الکترونیک پزشکان در سامانه نسخه الکترونیکی فعال باشد تا ۹۵ درصد از تعرفه دولتی که باید توسط سازمان به آنها پرداخت گردد، ۲۴ ساعت پس از ارائه خدمت به حسابشان واریز می شود و اگر امضای الکترونیکشان ثبت نشده باشد، ۸۰ درصد از سهم سازمان ۲۴ ساعت بعد به حسابشان واریز می شود. در سال قبل ۷۳ درصد پزشکان استان در سامانه نسخه الکترونیک تامین اجتماعی بیش از ۳۱۵ هزار نسخه الکترونیک تولید کردند.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان هرمزگان اشاره کرد: برای پوشش بیمه شدگان تامین اجتماعی در بخش دولتی نیز تدابیری اندیشیده شده و مراکز دولتی یا با بهره گیری از سامانه نسخه نویسی الکترونیک ما و یا با بهره گیری از سربرگ های چاپ شده مخصوص می توانند به بیمه شدگان تامین اجتماعی ارائه خدمت کنند.

امیری با اشاره به اینکه متأسفانه تا امروز نزدیک به ۳۰۰ نفر از همکاران ما بصورت متناوب مبتلا به کرونا شدند و بیش از ۸۰ تا ۹۰ درصد پرسنل بیمارستان، واکسن کرونا را دریافت نمودند، تصریح کرد: پس از دانشگاه علوم پزشکی، بیمارستان خلیج فارس بندرعباس در سال قبل بیشترین درگیری با بیماری کرونا را داشته و بیش از ۳ هزار و ۲۰۰ نفر در این بخش بستری شدند. امروز تقریباً ۲۵ درصد ظرفیت تخت های ما در اختیار بخش کرونا است.

وی اظهار نمود: در سال قبل بیش از یک میلیون مراجعه سرپایی و درمجموع بیش از ۵ میلیارد مراجعه به کلیه واحدهای کلینیک و پاراکلینیک تامین اجتماعی در هرمزگان صورت گرفته است. همین طور در بیمارستان خلیج فارس بیش از ۱۷ هزار بستری، بیش از ۵ هزار و ۲۰۰ زایمان و بیش از ۸ هزار و ۹۰۰ جراحی انجام شده است.

منبع:

1400/02/21
10:54:00
5.0 / 5
376
تگهای خبر: آب , بندرعباس , بیمه , جزیره كیش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش