سخنگوی دانشگاه علوم پزشگی استان هرمزگان:

تست مثبت كرونا تنها دلیل برای درمان و یا قرنطینه نیست


تست مثبت كرونا تنها دلیل برای درمان و یا قرنطینه نیست هرمزگان سخنگوی دانشگاه علوم پزشگی استان هرمزگان اظهار داشت: شخصی که در مقابل ویروس کرونا واکسینه شد گرچه بدن او در مقابل بیماری مقاوم و ایمن شده است ولی کماکان شخص می تواند ناقل ویروس باشد و دیگران را مبتلا کند.دکتر فاطمه نوروزیان در گفت و گو با ایسنا، اضافه کرد: ۲۳ اردیبهشت، هفت نفر دیگر بر اثر ابتلای به کرونا جان در هرمزگان جان باختند و شمار کل جان باختگان این بیماری در استان به هزار و ۲۰۲ نفر رسید.

وی با اعلان اینکه ۱۱۳ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان بستری شدند، اشاره کرد: حالا در مجموع ۴۲۸ نفر در بیمارستان های استان تحت مراقبتند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشگی استان هرمزگان عنوان کرد: از مجموع بستری ها، ۷۰ نفر در بخش مراقبت های ویژه (آی. سی. یو) بستری هستند و حال ۱۱ نفر از آنها وخیم است.

نوروزیان افزود: هر فرد بیماری یا ناقل کرونا که قرنطینه را رعایت نکند، می تواند ۲ تا ۱۰ نفر در روز را آلوده کند و اگر در محیط های شلوغ و در جمعیت متراکم و فضای بدون تهویه قرار بگیرد افراد بیشتری را نیز می تواند بیمار کند.

وی اظهار نمود: هم اکنون تست مثبت کرونا تنها دلیل برای درمان و یا قرنطینه نیست بلکه برای شروع درمان و قرنطینه علامت دار بودن بیمار مهمتر است نه جواب تست، دو اشکال عمده در این مورد وجود دارد یکی این که خیلی از افراد بعد از انجام تست منتظر هستند که جواب تست آنها مثبت شود و بمحض این که جواب منفی می شود فکر می کنند بیمار نیستند که تفکری کاملا اشتباه است و موجب انتشار بیشتر بیماری می شود.

نوروزیان بیان کرد: موضوع دیگری که از شروع شروع طرح واکسیناسیون شاهد آن هستیم افراد فکر می کنند زمانی که واکسن دریافت نمودند کاملا ایمن هستند و از ماسک کمتر استفاده می نمایند.

وی افزود: افرادی که در اولین مرحله واکسن می زنند ایمنی کامل مقابل بیماری ایجاد نخواهد شد و زمانی که در مرحله دوم با یک فاصله زمانی مشخص واکسن دریافت نمودند و ایمنی نسبتا خوبی برای آنان حاصل خواهد شد لازم است پروتکل ها را همانند گذشته تا واکسیناسیون همگانی در کشور رعایت نمایند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اظهار نمود: شخصی که در مقابل ویروس کرونا واکسینه شد گرچه بدن او در مقابل بیماری مقاوم و ایمن شده است ولی کماکان شخص می تواند ناقل ویروس باشد و دیگران را مبتلا کند.

نوروزیان اشاره کرد: میزان شدت علایم بیماری یا علامت دار بودن یا نبودن، نشان دهنده میزان سرایت نیست؛ ممکنست فردی کاملا بدون علامت باشد ولی شدت سرایت بیماری از آن شخص از شخص علامت دار بیشتر باشد.
1400/02/24
13:05:06
5.0 / 5
312
تگهای خبر: دریا , هرمزگان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش