در واپسین مرگ


در واپسین مرگ فاما کیش: هرمزگان یک شاعر و نویسنده هرمزگانی اظهار داشت: گفتن در مورد منصور نعیمی کار ساده ای نمی نماید چه این که او با لبخند ساده اش، عریان تر از بامداد در چشم انداز این دریا ایستاده است.یداله شهرجو در متنی که در اختیار خبرگزاری ایسنا قرار داده، آورده است:

می توانست در این روزها و سال ها، دور از هیاهوی این خیل بی شمار، گوشه ای اختیار کند تا در خلوتش بیاندیشد و ثبت کند اما او اینطور نبود. « منصور نعیمی » بودنش را در میانه‌ی میدان می خواست، بودنی این چنین از او « منصور » ساخته بود تا لحظه ای از پا ننشیند و گوشه ای به تماشا نباشد. سر پرشور بودنش در میانه او را در ایام هفتاد سالگی هم پر از ایده های ناب کرده بود ایده هایی که تمامی نداشت و البته همچنان خلق این ایده ها پا برجاست، قرار نیست راه دوری بروید می توانید ادامه‌ی این راه روشن را در بین لحظه های ثبت شده اش، کلمات رها میان سطرهایش پی بگیرید. او همچنان در میانه‌ی میدان ایستاده است به ثبت لحظه هایش مشغول می باشد، کلماتش را از لابلای موج ها بر می دارد، دهان به دهان مرگ آواز می خواند.

گفتن در مورد منصور نعیمی کار ساده ای نمی نماید چه این که او با لبخند ساده اش، عریان تر از بامداد در چشم انداز این دریا ایستاده است هر موج رها، کلمه‌ی سخاوتی از دفتر مهربانی اش را در دهان دارد دیگر چه می خواهی بگویی یا بنویسی که برای دیگران تازگی داشته باشد. جز این که او را با همان لبخند ساده اش در ذهن تجسم کنی و دردا که دیگر از او جز این تجسم روشن سراغی نیست.

سنگ زیرین آسیاب که باشی باید هم استوار باشی و هم راه گشا ؛ منصور نعیمی در حوزه فرهنگ، ادبیات و هنر هرمزگان، سنگ زیرین آسیاب بود او هنرمند جامع الاطرافی بود که راه گشای خیلی از معابر در فعالیتهای فرهنگی و هنری بود بدون این که ادعایی داشته باشد در زمینه‌ی عکس، فیلم و هنرهای تصویری پیشینه ای روشن از خود به یادگار نهاده است او جز نسل اول شاعران پیشرو هرمزگان به حساب می آید گرچه به فاصله دوری از زمان فعالیت ادبی اش نخستین مجموعه شعرش دو سال پیش چاپ و منتشر گردید اما تاریخ سرایش شعرها به خوبی روشن می کند که او از پیشگامان نوگرایی در شعر هرمزگان به حساب می آید. باید به این پیشنه‌ی روشن ادبی فعالیتهای باارزش پژوهشی خصوصاً در فرهنگ و سنن مردم هرمزگان افزوده شود آثاری که بی گمان راهگشا و چراغ روشنی برای جستجوگران و محققین این حوزه خواهد بود.

بی انصافی است اگر به نقش منصور نعیمی در معرفی جریان فرهنگی در هرمزگان اشاره ای نکرد وی در این زمینه‌ی مهم برای خویش رسالتی را تعریف کرده بود تا در هر فرصت مناسبی روایتگر این جریان باشد روایتی که یکی از با اهمیت ترین خاصیت های آن رعایت انصاف بود. هرمزگان یکی از صادق ترین فرزندان هنرمندش را از دست داد فقدانی که بی شک جای خالی آن به این روزها و سال ها پر نخواهد شد.

منبع:

1400/02/29
12:49:38
5.0 / 5
182
تگهای خبر: دریا , هرمزگان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش