نماینده مردم هرمزگان در مجلس؛

مردم در انتخاب شوراها شفافیت، شایستگی و پاسخگویی را ملاك قرار دهند


مردم در انتخاب شوراها شفافیت، شایستگی و پاسخگویی را ملاك قرار دهند به گزارش فاما کیش نماینده مردم هرمزگان در مجلس تصریح کرد: مردم در انتخاب شوراها شفافیت، شایستگی و پاسخگویی را ملاک قرار دهند.


احمد مرادی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه مردم با حضور پر شور در انتخابات سرنوشت ۴ سال آینده خویش را رقم می زنند، بیان داشت: شفافیت یکی از مهم ترین مسائلی است که در امور مختلف در ارتباط با عملکرد شورای شهر در حیطه مالی، نظارت و تصمیم گیری مغفول مانده است.
وی با تکیه بر این که مطالبه گری گام اساسی در استان هرمزگان است که باید از مسیر نخبگان بگذرد. اظهار نمود: باید مطالبات مردم هرمزگان را در سطوح مختلف پیگیری نماییم.
مرادی افزود: متاسفانه در سالهای اخیر عدم پاسخگویی مسؤلان در نهادهای مختلف، تبدیل به مهم ترین عامل افزایش فساد اداری، سیاسی و اقتصادی در آن نهادها شده است، در همین راستا شفافیت عملکرد مسؤلان و نهادها، بستر مناسبی برای رفع این پاسخگویی بوجود می آورد.
وی تصریح کرد: به عبارتی اگر شفافیت وجود نداشته باشد؛ سخن از پاسخگویی و ارزیابی عملکرد مسؤلان بیهوده است؛ همان گونه که اگر آب نباشد پاکیزگی بی معنا است، اگر شفافیت در راس کار مسؤلان نباشد، تشخیص مشکلات بسی دشوار است.
به گفته این نماینده مجلس، همان گونه که در سخنرانی های رهبری معظم مطرح است «مسئولان جز در موارد نظامی، امنیتی و اموری که با دشمن مقابله داریم، باید شفاف باشند و هیچ رازی را از مردم پنهان نکنند» متاسفانه در خیلی از موارد، شاهد چنین شفافیتی در نهاد مقدسی چون شوراهای اسلامی شهر و روستا نبوده ایم.
وی اضافه کرد: در جامعه اسلامی، شورای شهر بعنوان نهادی سیاسی و مدنی شناخته می شود و از حیث عملکرد، به نهادی بینابینی بدل می شود، ازاین رو این نهاد از یک طرف در حکومت دخیل و از سوی دیگر در دل جامعه است پس باید به مردم که بزرگترین سرمایه اجتماعی و فرهنگی جامعه می باشند توجه اکید شود و مطالبات آنان بررسی شود و این مهم، مستلزم برقراری ارتباط پیوسته شهردار و شورای شهر با مردم می باشد، تا شهردار مشکلات مردم را بشناسد و برای مرتفع ساختن آنها بکوشد.
به گفته مرادی، با اینکه بهبود مدیریت شهری نیازمند تلاش جمعی است اما بدون برنامه ریزی دقیق موانع برطرف نخواهند شد.منبع:

1400/02/30
22:42:31
5.0 / 5
385
تگهای خبر: آب , بندرعباس , هرمزگان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش