پروژه بلوار ساحلی شرق بندرعباس محصول ریسك مدیریتی است


پروژه بلوار ساحلی شرق بندرعباس محصول ریسك مدیریتی است به گزارش فاما کیش هرمزگان استاندار هرمزگان، از دو پروژه عمرانی شهر بندرعباس بازدید و دستورات لازم را برای رفع موانع و پشتیبانی دستگاههای اجرایی از این پروژه ها صادر کرد.فریدون همتی که به منظور بررسی وضعیت پروژه های عمرانی شهر بندرعباس از بیمارستان تخصصی دندان‍ پزشکی و بلوار ساحلی شرق بندرعباس بازدید کرده بود، با اشاره به اینکه اقدامات لازم برای رفع موانع اجرایی بیمارستان تخصصی دندان پزشکی که توسط بخش خصوصی اجرا شده است، از دو سال پیش با پیگیری معاونت اقتصادی استانداری انجام شده است، اظهار نمود: خوشبختانه پروژه بیمارستان دندان پزشکی که مجهز به ۳۰ تخت بیمارستانی و دو اتاق عمل است، پیشرفت قابل قبولی داشت.

وی اضافه کرد: در بازدید از این پروژه، دستورات لازم به منظور رفع مشکلاتی مانند تسهیلات بانکی و موارد در رابطه با مسکن وشهرسازی صادر شد و همینطور توسعه فعالیت ها و شبانه روزی کردن عملیات اجرایی ساخت اولین بیمارستان تخصصی و شاخص جنوب کشور در حوزه دندان پزشکی مورد تاکید قرار گرفت.

همتی اظهار داشت: راه اندازی این بیمارستان می تواند رجوع مردم استان برای دریافت خدمات دندان پزشکی به سایر استان ها را کم کند که هزینه های درمان هم به تبع آن کاهش خواهد یافت.

استاندار هرمزگان اظهار داشت: تسهیل سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه بهداشت و درمان با عنایت به کمبود منابع اعتباری دولتی همواره مورد تاکید بوده که بیمارستان رازی بعنوان یکی از مدرن ترین و مجهزترین بیمارستان های کشور و متناسب با فناوری روز دنیا که شهریور ۹۹ عملیات اجرایی آن آغاز شد، یکی از این پروژه های شاخص در استان است.

وی ضمن اشاره به بازدید میدانی از پروژه بلوار ساحلی شرق بندرعباس هم بیان داشت: به علت اهمیت این پروژه، هر دو هفته، از این پروژه با همراهی مدیران مربوطه بازدید می شود و در طول هفته هم بازرسان نامحسوس حجم کار انجام شده توسط پیمانکاران، دستگاههای اجرایی و شهرداری که کارفرمای پروژه است مورد رصد قرار می گیرد.

همتی، منابع مالی لازم برای اجرای کامل این پروژه را بیشتر از یک هزار میلیارد تومان عنوان نمود و اظهار داشت: این بلوار با عرض ۱۱۰ متر متشکل از چند لاین تندرو، لاین کٌندرو، دوچرخه سواری، پیاده رو، اجرای نور پردازی و... راه اندازی می شود که کاری کم نظیر در حوزه پروژه های عمران شهری در کشور به حساب می آید و با تلاش شبانه روزی به دنبال این هستیم که لاین های اصلی و فرعی این بلوار تا ۳۱ تیرماه سالجاری به پایان برسد.

مقام عالی اجرایی استان، بلوار ساحلی شرق بندرعباس را یکی از ابرپروژه های عمران شهری برشمرد و اظهار داشت: برای اجرای این پروژه هیچ ردیف اعتباری دولتی پیشبینی نشده و به شکلی میتوان این پروژه را محصول ریسک مدیریتی و یک تصمیم گیری استراتژیک دانست که از آغاز دولت دوازدهم این ایده را پیگیری کردیم و الان به مرحله اجرا رسیده است.

وی افزود: این پروژه، توسعه گردشگری منطقه را به همراه خواهد داشت و دسترسی مردم به سواحل بکر شرق بندرعباس را تسهیل خواهد نمود.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: سرمایه گذاری هایی که در ضلع شمالی و با راه اندازی پارک ها و بوستان ها در این بلوار صورت خواهد گرفت، این پروژه را بعنوان اثر ماندگار دولت دوازدهم در شهر بندرعباس ثبت خواهد نمود که با استفاده از استعدادها و ظرفیت های لجستیکی و عمرانی چهار پیمانکار بزرگ، مهندسان، معاونت عمرانی استانداری و شهرداری بندرعباس، تلاش داریم این پروژه در زمان مقرر به بهره برداری برسد و بتواند در توسعه آینده شهر بندرعباس اثرگذار باشد.
1400/02/31
18:28:28
5.0 / 5
592
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش