سلفی گرفتن پاسخی در مقابل به نیاز دیده شدن انسان هاست


سلفی گرفتن پاسخی در مقابل به نیاز دیده شدن انسان هاست به گزارش فاما کیش هرمزگان مدرس عکاسی و عضو انجمن عکاسان ایران اظهار داشت: از لحاظ روانشناسی همه ما انسان ها نیاز به دیده شدن داریم و سلفی این نیاز را برطرف می کند.علی خوش جام در گفت و گو با ایسنا، اضافه کرد: خلاقیت، نوآوری و نترسیدن از تجربه های نو از لازمه های موفقیت در عکاسی است و شما اعضا خوش ذوق اهتمام کنید برای فرار از کلیشه ها، بخصوص در عکاسی سلفی و سلف پرتره؛ دست به خلق موقعیت ها و تجربه های جدید بزنید.

وی اشاره کرد: اصطلاح سلفی که با واژه هایی چون «خویش اندار» یا «خودگراف» در فرهنگ لغت فارسی شناخته می شود، برای نخستین بار در سال ۲۰۰۵ میلادی توسط ریچارد گریوز درمقاله ای مورد استفاده قرار گرفت.

خوش جام در بیان تعریف سلف پرتره و سلفی، نقاشی سلف پرتره را به صورتی پایه اولیه ی عکاسی سلف پرتره دانست و عنولن کرد: هنر عکاسی توسط شاهان قاجاری به فاصله دو تا سه سال از اروپا به سرعت وارد ایران شد و بااینکه در ابتدا هنری درباری بود بعدها توسط هنرمندان ایرانی شکلی هنری به خود گرفت.

این مدرس عکاسی در بیان کارکرد اجتماعی عکاسی سلفی اشاره کرد: از لحاظ روانشناسی همه ما انسان ها نیاز به دیده شدن داریم و سلفی این نیاز را برطرف می کند.

وی افزود: امروزه خیلی از افراد برای خلق آثار منحصر به فرد دست به رفتارهای پرخطر می زنند اما باید یادآور شویم که در عکاسی سلفی هیچگاه نباید از دایره عقلانیت خارج شد و چه بسا افرادی که برای ثبت یک عکس سلفی جان خودرا از دست داده اند.

منبع:

1400/03/01
21:05:26
5.0 / 5
281
تگهای خبر: هرمزگان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش