با حضور آذری جهرمی؛

نیازهای كیش در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات تشریح شد


نیازهای كیش در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات تشریح شد به گزارش فاما کیش مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش برحمایت همه جانبه دولت جهت تقویت زیرساخت های آب، برق و حوزه بسیار حساس فناوری اطلاعات و ارتباطات در کیش تاکید نمود.به گزارش فاما کیش به نقل از مهر، جعفر آهنگران مدیرعامل این سازمان در مراسم رونمایی از زیرساخت های پستی با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و استاندار هرمزگان، با تشریح زیرساخت های فناوری در جزیره کیش اظهار داشت: استناد به سوابق موجود در دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و جزیره کیش نشان دهنده حسن توجه وزیر ارتباطات و توجه ویژه به مناطق آزاد است.
وی اضافه کرد: در مدت کوتاه مسئولیتم در کیش تلاش کردم تا با حمایت ملی و استفاده از ظرفیت های بزرگ بخش خصوصی و نهادهای مدنی، همینطور کارکنان خدوم و خدمتگزاران گمنام این منطقه آزاد در جهت ارتقا حداکثری کیش در حوزه اقتصاد ملی حرکت کنم.
آهنگران اظهار داشت: قدردان زحمات و تلاشهای ارکان مختلف نظام مقدس جمهوری اسلامی و دولت و مدیران پیشین منطقه هستیم که با همدلی شرایط کنونی جزیره را رقم زده اند و همچنان کیش در طرح ها و برنامه های مصوب آینده از رشد و توسعه بیشتری برخوردار خواهد شد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش ضمن اشاره به اتمام ساخت پایانه جدید فرودگاه کیش تا آخر دولت اظهار داشت: با این اتفاق امکان جابجایی 6 میلیون توریست داخلی و خارجی در این مجموعه مهیا خواهد شد و پایانه فرودگاه کیش به یکی از بهترین پایانه های فرودگاهی کشور تبدیل می شود. همینطور پیشبینی می شود با توسعه ارتباطات بین المللی کیش میزبان تعداد زیادی از توریستهای خارجی باشد.
وی همینطور ضمن اشاره به روند صعودی توسعه کیش بر لزوم سرمایه گذاری، برنامه ریزی و تقویت زیرساخت های آب، برق و حوزه بسیار حساس فناوری اطلاعات و ارتباطات تاکید نمود.
جعفر آهنگران در ادامه اظهار داشت: تفاهم نامه 4 جانبه ای مهر سال قبل در پژوهشگاه وزارت ارتباطات به امضا رسید که بر اساس آن کیش بعنوان پایلوت حمل و نقل هوشمند در بستر اینترنت در نظر گرفته شد و این نکته کیش را در راه تبدیل شدن به شهر هوشمند یاری می کند.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش همینطور ایجاد گفتمان "کیش برای همه" با هدف بستر سازی سفر تمامی اقشار جامعه به کیش، تسریع اتصال فیبر نوری کیش به هندورابی، تفکیک ساختمان و امکانات شرکت ارتباطات زیرساخت از مخابرات کیش، برقراری فیبر نوری بین مرکز مخابرات صدف و مرکز شهدای گمنام، تمدید پروانه اپراتور تلفن همراه کیش و گسترش فعالیت آن به سایر مناطق، نظارت بیشتر بر خدمات شرکتهای دارای مجوز ارتباطات سیار(همراه اول و ایرانسل) با هدف ارتقا پوشش و عرضه خدمات مطلوب را بخش از نیاز های جزیره کیش برشمرد و اظهار داشت: این مسائل مهم با دستورات و تصمیمات وزیر جوان و توانمند ارتباطات محقق می شود.
آهنگران نظارت بر خدمات شرکتهای دارای مجوز عرضه ارتباطات ثابت با هدف کاهش آلودگی فرکانس های رادیوی، تفاهم برای بهره برداری از مرکز داده آینده کیش بعنوان پشتیبان کشوری بر مبنای دستور العمل های پدافند غیرعامل، گسترش همکاری متقابل با مرکز ملی تبادل اطلاعات از راه گذرگاه خدمات دولت الکترونیک، توسعه نقاط زیر پوشش شرکت ایرانسل و کاهش زمان تحویل بسته های بستی که نارضایتی بالایی به دنبال داشته و امکان ارسال کالا از منطقه به سرزمین اصلی برای تقویت تجارت الکترونیک در مناطق آزاد را از دیگر نیاز های منطقه آزاد کیش در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات عنوان نمود.منبع:

1400/03/07
15:16:46
5.0 / 5
297
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش