معاون امور بندری و اقتصادی بنادر و دریانوردی هرمزگان:

۷۸۰ هزار تن بنزین از بندر شهید رجایی صادر شد


۷۸۰ هزار تن بنزین از بندر شهید رجایی صادر شد به گزارش فاما کیش معاون امور بندری و اقتصادی بنادر و دریانوردی هرمزگان اظهار داشت: در دو ماه سالجاری به وسیله ۲۳ فروند شناور در مجموع ۷۸۰ هزار تن بنزین از اسکله های بندر شهید رجایی صادر گردیده است.به گزارش فاما کیش به نقل از مهر، منصور خرمشکوه بیان داشت: در دو ماهه سالجاری بیشتر از ۷۸۰ هزار تن بنزین از راه اسکله بندر شهید رجایی صادر گردیده است. این میزان بنزین از راه ۲۳ فروند نفتکش وبا اختصاص سه پست اسکله به انجام رسیده است.
معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان اظهار داشت: افزایش میزان صادرات فرآورده های نفتی و حجم بالای ترافیک در اسکله های ۱و۲ نفتی الحاق اسکله ای جدید را مورد توجه قرار داد، براین اساس اختصاص یک اسکله جدید که قابلیت کمترین اتصال برای انتقال فرآورده ای نفتی به پالایشگاه ها را دارا باشد، به تصویب رسید.
خرمشکوه اضافه کرد: با برگزاری جلسات متعدد، در نهایت امر تغییر کاربری اسکله ۴ که در نزدیکی اسکله های نفتی وجود داشت و پیش تر در امر کانتینری فعال بود مصوب شد. با همکاری بخش خصوصی عملیات تغییر کاربری اسکله یاد شده شروع و بهره برداری از این اسکله با کاربرد جدید از نیمه دوم سال ۹۹ شروع شد.
معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان عنوان کرد: از آغاز سالجاری تا آخر اردیبهشت فقط از اسکله شمار (۴) حدود ۲۰۰ هزار تن بنزین با ۶ فروند شناور و ۵۸۰ هزار تن دیگر از راه اسکه ۱و۲ با استفاده از ۱۷ فروند شناور صادر گردیده است.
خرمشکوه افزایش ظرفیت عملیاتی بندر در حوزه نفتی و همینطور تسریع در امر تخلیه و بارگیری شناورها را از مزایای الحاق اسکله جدید شماره ۴ عنوان نمود.منبع:

1400/03/10
22:51:34
5.0 / 5
363
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش