طرح فاضلاب تیاب در مدار بهره برداری است


طرح فاضلاب تیاب در مدار بهره برداری است فاما کیش: هرمزگان معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب آبفا هرمزگان با اعلان اینکه تصفیه خانه فاضلاب تیاب در دو بخش B و C در مدار بهره برداری است، به بررسی و بحث درباب شائبه های پیرامون طرح فاضلاب تیاب پرداخت.علا امیریان نژاد بامداد امروز (۱۱ خردادماه) در نشست با مسئولان بخشداری، دهیاری و شورای اسلامی روستای تیاب، اضافه کرد: طرح فاضلاب تیاب برخلاف آنچه در شبکه های اجتماعی به اشتباه پخش شده، فعال و در مدار بهره برداری بوده و ۳۵۰ فقره انشعاب فاضلاب نیز آماده واگذاری به مشترکان است.

وی اشاره کرد: در صورت اقدام مشترکان نسبت به خرید انشعابات آماده واگذاری، فاضلاب جمع آوری شده بوسیله ایستگاه پمپاژ و خط انتقال به تصفیه خانه فاضلاب انتقال می یابد و مشترکان از مزایای این طرح بهره مند خواهند شد.

وی اضافه کرد: حجم عملیاتی این طرح شامل ۱۸ کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب، یکهزار و ۹۰۰ متر خط انتقال، ۴ باب ایستگاه پمپاژ فاضلاب و تصفیه خانه ای به ظرفیت ۸۸۰ مترمکعب در روز با پروسه تصفیه MBR است.

امیریان نژاد اظهار نمود: تصفیه خانه فاضلاب تیاب در قالب چهار زون A، B، C، E هر یک با طرفیت ۲۲۰ مترمکعب در شبانه روز است که هم اکنون دو بخش B و C آن جهت پوشش ۳۵۰ فقره انشعاب فعال بوده و تلاش داریم تا دو بخش دیگر آنرا نیز تا اختتام امسال وارد مدار بهره برداری نماییم.

وی افزود: این تصفیه خانه اکنون جمعیتی برابر ۲ هزار و ۶۰۰ نفر را پوشش می دهد و جمعیت بهره مند در افق طرح بیش از ۵ هزار نفر خواهد بود.

به گفته وی؛ اعتبار هزینه شده برای این طرح ۱۸۰ میلیاردریال بوده است.

معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب استان در ادامه ضمن قدردانی از همراهی بخشداری مرکزی میناب و شورای اسلامی و دهیاری روستای تیاب در اجرای طرح فاضلاب، خواهان همکاری بیشتر مردم درباب خرید انشعاب فاضلاب جهت بهره مندی از مزایای بهداشتی و اجتماعی این طرح شد.

امیریان نژاد با تاکید بر این که آبفا بطور صد درصد آمادگی ارائه خدمات نصب و وصل انشعابات فاضلاب را دارد، اظهار داشت: این شرکت برای تسهیل دریافت خدمات، این امکان را فراهم نموده تا مشترکان بتوانند بصورت اقساط ۱۲ ماهه نسبت به خرید و پرداخت هزینه انشعاب اقدام نمایند.

وی افزود مقرر است دفترچه اقساط واگذاری انشعاب فاضلاب صادر و توسط ماموران قرائت برمبنای شماره اشتراک آب به مشترکان تحویل داده شود.

وی در آخر ضمن تاکید بر فعال بودن طرح فاضلاب، شائبه های به وجود آمده درباب توقف اجرای طرح فاضلاب را ناشی از عدم آگاهی فنی و اظهار نظرهای غیرکارشناسی برخی افراد بیان کرد.

منبع:

1400/03/11
22:47:16
5.0 / 5
298
تگهای خبر: آب , خدمات , خرید , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش