معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان:

مرگ و میر كرونا در هرمزگان به جوانان رسیده است


مرگ و میر كرونا در هرمزگان به جوانان رسیده است به گزارش فاما کیش هرمزگان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان اظهار داشت: باتوجه به وضعیت بحرانی شیوع ویروس کرونا در هرمزگان برگزاری هرگونه مراسم در سطح استان به مدت ده روز مطلقا ممنوع می باشد.علی رئوفی بامداد امروز(۱۵ خردادماه) در جلسه فوق العاده ستاد استانی مقابله کرونا در هرمزگان با تسلیت سالروز رحلت بنیانگدار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) با اشاره به وضعیت بحرانی شیوع ویروس کرونا در استان، عنوان کرد: باتوجه به قرمز شدن نه شهرستان استان وضعیت شیوع ویروس کرونا در هرمزگان بحرانی و حاد است.

وی در همین خصوص اضافه کرد: باتوجه به گستردگی شیوع ویروس کرونا در استان احتمال بروز پیک پنجم بیماری در کشور، از هرمزگان دور از انتظار نیست.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با اشاره کشندگی ویروس کرونا، اشاره کرد: متاسفانه مرگ و میرهای کرونائی در سطح هرمزگان به جوانان رسیده و خیلی از مبتلایان با درگیری شدید ریه مواجه بوده اند که موجب افزایش کشندگی ویروس شده است.

جانشین رییس ستاد استانی مقابله با کرونا در هرمزگان اشاره کرد: باتوجه به وضعیت بحرانی شیوع ویروس کرونا در هرمزگان برگزاری هرگونه مراسم در سطح استان به مدت ده روز مطلقا ممنوعست.

رئوفی با تاکید بر استفاده از ماسک توسط افرادی که واکسن زده اند، اضافه کرد: کلیه افرادی که مبادرت به تزریق واکسن کرونا نموده اند، حتما از ماسک استفاده کنند.

وی با اشاره به آمار بالای مراجعات ببمارستانی، اظهار نمود: ظرفیت تخت های بیمارستانی هرمزگان در پی آمار بالای مبتلایان و بستری ها رو به پایان است و لازم است مردم برای حفظ سلامتی خود رعایت دقیق شیوه نامه های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری را جدی بگیرند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با اشاره به اهمیت رعایت شیوه نامه های بهداشتی در ادارات و صنایع، اشاره کرد: دستگاه های اجرائی و صنایع رعایت دقیق شیوه نامه های بهداشتی را برای حفظ سلامتی کارکنان و مراجعان در دستور کار قرار دهند.

رئوفی با تاکید بر ممنوعیت هرگونه تجمع همزمان با شروع تبلیغات کاندیداهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، اضافه کرد: باتوجه به وضعیت قرمز شیوع ویروس کرونا در هرمزگان برگزاری تجمعات از طرف کاندیداهای انتخابات شوراهای اسلامی شهرها و روستاها برای حفظ سلامتی مردم و پیش گیری از شیوع بیماری ممنوعست.

وی در همین خصوص اضافه کرد: کاندیداهای انتخابات شوراهای اسلامی شهرها و روستاها از بستر فضای مجازی و شبکه های اجتماعی برای اعلام برنامه های انتخاباتی خود باتوجه به وضعیت حاد کرونائی استان بهره گیرند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با اشاره به نقش استفاده از دو ماسک در جلوگیری از انتشار و مبتلاشدن به ویروس کرونا، اشاره کرد: کلیه کسبه، اصناف و دستگاه های اجرائی که مستقیما با مردم ارتباط دارند برای جلوگیری از انتشار ویروس و خطر مبتلاشدن به مدت دو هفته از دو ماسک استفاده نمایند تا شاهد کاهش انتشار ویروس و آمار مبتلایان و بستری ها باشیم.

رئوفی اشاره کرد: باتوجه به انتشار گسترده ویروس مردم به جز در موارد ضروری از منزل خارج نشوند.

وی اضافه کرد: اگر رعایت شیوه نامه های بهداشتی در سطح استان جدی گرفته نشود آمار فوتی ها در بیمارستان تا چند هفته افزایشی خواهد بود که هشداری جدی و نگران کننده است.

جانشین رییس ستاد استانی مقابله با کرونا در هرمزگان اشاره کرد: باتوجه به وضعیت قرمز اغلب مناطق استان دستگاه های اجرائی باید با یک سوم کارمندان فعالیت اداری خودرا انجام دهند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان اشاره کرد: عبور هرمزگان از شرایط بحرانی کرونا مستلزم رعایت شیوه نامه های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی بصورت جدی از طرف همه است.

وی اضافه کرد: باتوجه به وضعیت قرمز اغلب مناطق هرمزگان ممنوعیت های تردد تشدید خواهد شد و متخلفان مطابق دستورالعمل های ابلاغی اعمال قانون خواهند شد.
1400/03/16
16:11:05
5.0 / 5
230
تگهای خبر: هرمزگان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش