لازمه گرفتن عكس ضد نور خوب چیست؟


لازمه گرفتن عكس ضد نور خوب چیست؟ به گزارش فاما کیش هرمزگان یک مدرس عکاسی، گرافیست و عضو انجمن عکاسان ایران اظهار داشت: لازمه گرفتن عکس ضد نور خوب، پیدا کردن نور مناسب می باشد.علی خوش جام در گفت و گو با ایسنا، اضافه کرد: سایه نما یا سیلوئت (به فرانسوی: Silhouette) که ضد نور هم گفته می شود، یک تکنیک در عکاسی و نقاشی است که در آن، منبع نور در پشت سوژه قرار دارد و در قوی ترین حالت به علت تندی نور، سایه ای از سوژه بر روی عکس ایجاد می شود. زیباترین حالت زمانی پیش می آید که خورشید درحال طلوع یا غروب است و پس زمینه به رنگ نارنجی یا زرد مشخص می شود.

وی در ارتباط با امکانات لازم جهت عکاسی سیلوئت اظهار نمود: منبع نور، سوژه و ساعت مناسب سه فاکتور اساسی در عکاسی سیلوئت می باشد که برای خلق یک اثر فاخر حیاتی می باشد.

خوش جام با تکیه بر این نکته که لازمه گرفتن عکس ضد نور خوب، پیدا کردن نور مناسب می باشد، اظهار داشت: زمان مناسب برای این گونه عکاسی را یک ساعت قبل و یک ساعت بعد طلوع خورشید دانست و فضاهایی باز مانند کنار دریا، پارک ها، زمینهای ورزشی همچون مکان های خوب برای عکاسی سیلوئت است.

وی اظهار نمود: در شرایط موجود که ویروس کرونا همه را خانه نشین کرده است میتوان با قرار دادن سوژه در مقابل پنجره تصاویر خلاقانه و جالبی گرفت.

این مدرس عکاسی بیان نمود: بــا وجــود این که می تــوانید از هــر ســوژه ای بــرای عکاسی ضــدنــور بهــره بگیرید امــا بهــتر اســت سوژه هایی را انتخاب کنید که شکل (فرم) قابل تشخیصی داشته باشند.

وی افزود: عکس ضـدنـور مـعمولا اطـلاعـات کاملی از رنـگ، بـافـت و ظـاهـر سـوژه بـه دسـت نمی دهد، بـه همین دلیل بهتر است تلاش کنید سوژه هایتان شکل قابل تشخیصی داشته باشند

خوش جام افزود: در صـورتی که دوربین را روی حـالـت خـودکار قـرار داده بـاشید، دوربین بـه صـورت اتـومـاتیک از فـلاش اسـتفاده می کند و این کار امکان دارد عکس شما را خراب کند چون که اصولا باید جلوی سوژه نور خیلی کمی وجود داشته باشد. از قـسمت روشـن و نـورانی صـحنه نـورسنجی کنید تـا سـوژه ضـدنـور شـود.

عضو انجمن عکاسان ایران بیان نمود: به خودتان سخت نگیرید و راحت دست به تجربه بزنید چونکه آزمون و خطا هزینه ای ندارد. و دیدن عکس هـایی که دیگران گـرفـته انـد بـه مـا کمک می نماید که نـگاهـمان گسـترش پیدا کند و کار تکراری نکنیم.

منبع:

1400/03/17
15:03:50
5.0 / 5
354
تگهای خبر: دریا , هرمزگان , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش