رئیس ستاد انتخابات هرمزگان:

اسامی نهایی كاندیداهای شوراهای شهر و روستا سه شنبه منتشر می شود


اسامی نهایی كاندیداهای شوراهای شهر و روستا سه شنبه منتشر می شود به گزارش فاما کیش رئیس ستاد انتخابات هرمزگان اظهار داشت: اسامی نهایی نامزدهای تایید صلاحیت شده از جانب فرمانداری ها و بخشداری ها تا چهارشنبه منتشر می شود.به گزارش فاما کیش به نقل از مهر، علی رئوفی پس از ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران، با اشاره به اینکه از روز گذشته بخشداری ها و فرمانداری ها در مناطق مختلف استان اسامی تایید شده را در اختیار رسانه ها و روزنامه ها گذاشته اند و به صورت رسمی منتشر نموده اند، اضافه کرد: در مجموع ۹۱۷ نفر برای انتخابات شورای اسلامی شهرها در استان مبادرت به نام نویسی کردند که از این تعداد ۶۹۲ نفر تایید صلاحیت شدند.
وی ضمن اشاره به انصراف ۹۳ نفر در انتخابات تصریح کرد: ۷۶۶ نفر از مجموع تعداد ثبت نام شدگان در هیات های اجرایی شهرستان ها تایید صلاحیت و ۵۸ نفر هم رد صلاحیت شدند.
رئیس ستاد انتخابات هرمزگان ضمن اشاره به این که در هیات های نظارت شهرستان ها هم ۶۶۵ نفر تایید صلاحیت و ۹۸ نفر رد صلاحیت شدند، افزود: تا این مرحله از بررسی صلاحیت ها ۶۹۲ نفر از داوطلبان انتخابات شورای اسلامی شهرها در هرمزگان تایید صلاحیت شده اند و رد صلاحیت شدگان چهار روز فرصت اعتراض جهت بررسی مجدد دارند.
وی اضافه کرد: اقلام انتخاباتی همچون تعرفه ها و صندوق های دریافت رای برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی روستاها و شهرها درحال ارسال به فرمانداری های سراسر استان برای مهیا کردن شرایط برگزاری انتخاباتی باشکوه در ۲۸ خرداد است.
رئیس ستاد انتخابات استان هرمزگان در مورد آمار نهایی تایید شدگان انتخابات شورای اسلامی شهرهای استان، خاطرنشان کرد: بعد از آخر زمان قانونی بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات شورای اسلامی شهرها در هیات های نظارت شهرستانی و مرکزی برای انتخابات شورای اسلامی شهرهای استان در مجموع ۶۷۹ نفر تایید صلاحیت شده اند که اسامی آنها به فرمانداری ها ارسال شده است. وی در مورد آمار نهایی داوطلبان تایید صلاحیت شده روستاها، اظهار داشت: بعد از آخر بررسی مهلت قانونی بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات شورای اسلامی روستاها در هیات های نظارت در مجموع ۷۷۹۵ نفر برای انتخابات شورای اسلامی روستاها تایید صلاحیت شده اند. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان عنوان کرد: انتخابات شورای اسلامی روستاها در ۱۳۲۱ روستای استان برگزار می گردد. رئوفی خاطرنشان کرد: در سرتاسر مناطق شهری و روستایی هرمزگان در مجموع ۸۴۷۴ نفر برای کسب کرسی صندلی شورای شهر و روستاها رقابت خواهند کرد. وی در مورد تعداد داوطلبان انتخابات شورای شهر، در شهرستان های استان، اضافه کرد: در انتخابات شورای شهر در شهرستان بندرعباس ۱۷۹ نفر، شهرستان میناب ۷۹ نفر، شهرستان بندرلنگه ۷۷ نفر، شهرستان قشم ۷۰ نفر، شهرستان بستک ۵۱ نفر، شهرستان رودان ۴۸ نفر، شهرستان بندر خمیر ۳۴ نفر، شهرستان پارسیان ۲۹ نفر، شهرستان سیریک ۲۸ نفر، شهرستان حاجی اباد ۲۳ نفر،، شهرستان بشاگرد ۲۳ نفر، شهرستان ابوموسی ۱۹ نفر و در شهرستان جاسک ۱۹ نفر برای انتخابات شورای اسلامی شهرها به رقابت خواهند پرداخت. رئیس ستاد انتخابات استان هرمزگان، خاطرنشان کرد: تبلیغات داوطلبان انتخابات شورای اسلامی شهرها و روستاها از بیستم خرداد آغاز و تا ساعت ۷ بامداد روز پنج شنبه ۲۷ خرداد به مدت ۷ روز ادامه خواهد داشت. رئوفی خاطرنشان کرد: با عنایت به وضعیت قرمز کرونایی استان داوطلبان انتخابات شورای اسلامی شهرها و روستاها ستادهای انتخاباتی خویش را با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و طبق دستورالعمل ابلاغی قرارگاه مرکزی ستاد مبارزه با کرونا دایر کنند تا شاهد برگزاری انتخاباتی باشکوه با کمترین مشکل باشیم. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان در مورد تعداد شعب دریافت رای، عنوان کرد: برای سراسر استان هرمزگان در مجموع ۱۵۵۶ شعبه دریافت رای پیشبینی شده است که ۱۰۰۰ شعبه ثابت و ۵۵۶ شعبه سیار دریافت رای می باشند. رئوفی در همین خصوص اضافه کرد: از مجموع ۱۵۵۶ شعبه دریافت رای ۵۶۳ شعبه برای شهرهای استان و ۹۹۳ شعبه برای مناطق روستایی استان پیشبینی شده است. وی تصریح کرد: در روند برگزاری انتخابات در استان هرمزگان ۳۴ هزار نفر بعنوان عوامل اجرایی، نظارتی، بازرسی، پشتیبانی، انتظامی و... با ستاد انتخابات استان همکاری خواهند کرد.
رئوفی در انتها ضمن اشاره به این که بر مبنای اعلام ستاد انتخابات و تقویم انتخابات مدت تبلیغات از ۲۰ خرداد تا آخر روز ۲۶ خرداد به مدت هفت روز است، اظهار نمود: انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر در ۴۵ شهر هرمزگان برای کسب ۲۳۱ کرسی اصلی برگزار می گردد که ۴۳ شهر هیات پنج نفره، یک شهر (میناب) هیات هفت نفره و یک شهر (بندرعباس) هم هیات ۱۱ نفره است.منبع:

1400/03/19
10:45:12
5.0 / 5
123
تگهای خبر: بندرعباس , دریا , قشم , هرمزگان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش