هرمزگان بهشت سرمایه گذاری است


هرمزگان بهشت سرمایه گذاری است هرمزگان استاندار هرمزگان اظهار داشت: زمینه برای سرمایه گذاری از شرق تا مرکز و غرب استان بزرگ هرمزگان در زمینه های مختلف برقرار است.فریدون همتی بامداد امروز(۲۵ خردادماه) در آخر بازدید میدانی نیم روزی خود از پروژه های شهر بندرعباس، با اشاره به بازدید از شرکت سپهر دریا جنوب، اظهار نمود: این شرکت در دوران تحریم فعالیت بسیار خوبی انجام داده است و بعنوان یک شرکت موفق بخش خصوصی، در حوزه ساخت، تعمیر و بازسازی شناورها فعالیت دارد.

وی اضافه کرد: در این بازدید، برخی موانع اجرائی احصاء و قرار شد این مشکلات با حضور مدیران دستگاه های مختلف اجرائی در کارگروه رفع موانع تولید بررسی و رفع گردد.

استاندار هرمزگان اظهار داشت: این شرکت سالیانه ظرفیت تولید پنج شناور را دارد که برمبنای افق طرح، امکان افزایش تولید سالیانه این شرکت به ۲۰ فروند شناور وجود دارد.

دکتر همتی بیان داشت: از سال ۸۴ تا کنون این شرکت بیش از ۲۰ فروند شناور تولید و صدها شناور را تعمیر کرده است و نزدیک به ۱۵۰ نفر در این شرکت فعال بخش خصوصی اشتغال دارند.

وی همین طور با اشاره به بازدید از شرکت پتروپالایش نگراندیش در ناحیه صنعتی شمال بندرعباس، اظهار داشت: به سبب وجود چندین متقاضی برای واحدهای نفتی و تولید روغن، یک ناحیه صنعتی به تولی گری شرکت شهرک های صنعتی در این منطقه تشکیل شده و اکنون چهار واحد در این ناحیه شکل گرفته است.

استاندار هرمزگان، روغن پایه، پارافین مایع صنعتی و اسلاکس واکس را از محصولات تولیدی این شرکت عنوان و افزود: عمده محصول تولیدی این شرکت وارداتی است که به برکت راه اندازی این واحدها، ضمن پیش گیری از خام فروشی، نیاز کشور به روغن خودرو های سنگین و... که از مقاومت خاصی برخوردارست برطرف می شود و امیدواریم با تلاش سرمایه گذار این شرکت و برطرف شدن برخی موانع اجرائی درباب تامین آب، برق و گاز این واحدهای صنعتی، در آینده نزدیک به بهره برداری برسد.

همتی، با اشاره به رفع موانع و پشتیبانی از یک واحد تولید روغن در اواخر سال قبل با کمک دستگاه های اجرائی و دستگاه قضایی، اظهار داشت: هم اکنون چهار شرکت تولید روغن در کشور وجود دارد که با راه اندازی دو واحد تولید روغن در استان، هرمزگان بعنوان یکی از استانهای صاحب نام در حوزه تولید روغن در کشور مطرح خواهد بود.

وی افزود: ۷۵درصد تکنولوژق بکاررفته در واحدهای تولید روغن در در استان، برمبنای فناوری روز دنیا است و از توانمندی داخل برای ساخت آن استفاده شده و تنها ۲۵ درصد تجهیزات وارداتی است که مشابه داخلی آن وجود نداشته است.

همتی، با اعلان اینکه پتروپالایش نگراندیش سالیانه قادر به تولید ۱۱۰ هزارتن روغن پایه، پارافین مایع صنعتی و اسلاکس واکس خواهد بود، اظهار داشت: تا کنون بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در این شرکت صورت گرفته و ۱۰۰میلیارد تومان اعتبار دیگر جهت راه اندازی این واحد صنعتی نیاز است.

استاندار هرمزگان، میزان اشتغال این واحد صنعتی را در زمان بهره برداری ۱۵۰ نفر اعلام نمود و اظهار داشت: در این واحد، برای نزدیک به ۳۵۰ نفر نیز بصورت غیر مستقیم اشتغال ایجاد می شود.

همتی در آخر با آنکه هرمزگان بهشت سرمایه گذاری است، اضافه کرد: زمینه برای سرمایه گذاری از شرق تا مرکز و غرب استان بزرگ هرمزگان در زمینه های مختلف برقرار است و با ماموریت های که به هر یک از بخش ها درحال واگذاری است و متقاضیان جدیدی که برای سرمایه گذاری اعلام آمادگی کرده اند، تأثیر مثبت آنرا می توان در آینده نزدیک در رشد فاکتورهای مربوط به اشتغال، ورزش، فرهنگ، کشاورزی و سایر حوزه ها به خوبی لمس کرد.
1400/03/25
22:49:44
5.0 / 5
266
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش