آخرین اخبار انتخاباتی را در مهر بخوانید؛

تدارك انتخابات پرشور در سراسر كشور


تدارك انتخابات پرشور در سراسر كشور فاما کیش: روزهای منتهی به انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا با افزایش شورونشاط انتخاباتی در استانها و آمادگی رأی اولی ها برای حضور در انتخابات همراه شده؛ همه چیز مهیای رقم خوردن حماسه است.خبرگزاری مهر - گروه استان ها: هر چه بیشتر به روز برگزاری انتخابات نزدیک می شویم شور و هیجان رقابت چه در فضای مجازی و چه در فضای حقیقی بیشتر شده است.
هفته های گذشته در استانهای مختلف کشور هفته های پر التهابی بود. سفرهای استانی کاندیداها و فعالیت ستادهای انتخاباتی یکی بعد از دیگری به تیتر اخبار تبدیل گشته و فعالیت ها برای انتخابات در استان ها با مناظره ها، سخنرانی تبلیغاتی کاندیداها و حامیان شاخص آنها شدت گرفت.
ماراتن تبلیغاتی کاندیداهای انتخابات امشب به اتمام رسید، روزهایی که از همان ثانیه های آغازین آن می شد رقابت تنگاتنگ نامزدهای انتخاباتی را حس کرد و کافی است در این روزها سری به خیابان ها، کوچه ها و فضای مجازی زد تا این شورونشاط انتخاباتی را در سرتاسر نقاط ایران از شهرهای بزرگ و کوچک گرفته تا روستاهایی دورافتاده احساس کرد.


از دیگر سو سخنرانی های تلویزیونی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری در شبکه های استانی سبب شده مردم با برنامه های این نامزدها برای استان خودشان بیشتر آشنا گردند. در عین حال بعضی از نامزدها سفرهای استانی را هم به کمپین های تبلیغاتی خود اضافه کرده بودند تا از نزدیک مردم را در جریان اولویت های کاری خودشان قرار دهند.
سعید جلیلی در جمع مردم اصفهان با تکیه بر این که جهش تولید نیازمند جهش صادرات است، اظهار داشت: تعامل با کشورهای دیگر راهگشاست و در اطراف ما ۱۵ کشور وجود دارد که هزار میلیارد دلار واردات دارند، اما سهم ما از این واردات به سایر کشورها چقدر است. بعد می گوئیم که وزارت خارجه موفق عمل کرده و دولت تعامل بودیم. دنیا ۲۰۰ کشور دارد که ما خویش را نباید معطل ۳ کشور نماییم تا برای صادرات و رونق تولید خود منتظر توافق و تحریم بمانیم.
سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی هم در دیدار مردمی با جوانان مشهدی با تاکید بر این که تا داخل کشور و نظام های اداری را اصلاح نکنیم باید دستمان مقابل بیگانه دراز باشد، اضافه کرد: برای تکمیل انقلاب اسلامی، نیازمند انقلابی دیگر هستیم، انقلابی می خواهیم که جهاد اکبر است و برای تحقق این انقلاب، نیازمند توجه به فکر دنیا، بسیج نخبگان، هوشمند، بکارگیری جوانان پاکباخته، به رسمیت شناختن اقوام، مذاهب و نسل جدیدی از سیاستمداران هستیم.
در ادامه آخرین اخبار انتخابات از استانهای مختلف کشور را مرور می کنیم
آذربایجان شرقی؛ حضور رئیسی در تبریز
مراسم امروز سخنرانی حجت الاسلام ابراهیم رئیسی کاندیدای ریاست جمهوری در ورزشگاه تختی تبریز با رعایت پروتکلهای بهداشتی برگزار گردید.

هزاران نفر از مردم تبریز امروز در مراسم سخنرانی حجت الاسلام ابراهیم رئیسی کاندیدای ریاست جمهوری در ورزشگاه تختی تبریز شرکت کردند. فیلم سخنرانی و ورود حجت الاسلام رئیسی را اینجا ببینید.
آذربایجان غربی؛ شناسایی و انهدام گروه های اخلالگر انتخابات در مرزهای آذربایجان غربی

مدیرکل اطلاعات آذربایجان غربی هم با تکیه بر مشارکت حداکثری در پای صندوق های رأی اظهار داشت: رسانه ها و سازمان های مردم نهاد باید با حرفه ای گرایی، در قالب قانون، اطلاع رسانی صحیح و توجه به نیازهای مخاطبان زمینه ساز تحقق مشارکت حداکثری مردم در انتخابات باشند.
اصفهان؛ نبض شهر در آستانه انتخابات ۱۴۰۰/ برگزاری تریبون انتخاباتی بانوان

تنها یک روز تا انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ باقی مانده است و گویی نبض شهر به تندی می تپد؛ در هر کوچه و خیابانی که پای می گذاریم محفلی دوستانه ویا ستادی برپاست وطرفداران نامزدهای انتخاباتی با هم برای تبلیغ بهتر و مؤثرتر و بخصوص کمک به حضور حداکثری مردم در این ضیافت سیاسی به شور و مشورت نشسته اند.
این روزهای پایانی، تبلیغات خیابانی شوراهای شهر و روستا هم نمود بیشتری پیدا کرده است و از برگه های کوچک نامزدهای مستقل تا پلاکاردهای گروهی فضای انتخاباتی خاصی به نصف جهان بخشیده است.
در برخی پارک ها و محلات شهر، مردم به شکل خودجوش در فضای آزاد پاتوق های انتخاباتی برپا کرده اند و گرچه در بعضی از این پاتوق ها هیچ بحث گروهی مطرح نمی گردد و مردم تنها دو به دو یا چند نفری با هم صحبت می کنند اما برخی دیگر هم در نقاط شاخص شهر مثل چهارباغ، گلستان شهدا و غیره طرفداران خاص هر روزه ای دارد. مشروح گزارش مهر را اینجا بخوانید.
اردببل؛ سیمای هزار چهره اردبیل در کارزار انتخابات
تبلیغات کاغذی کاندیداهای انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در اردبیل این روزها سیمای شهر را به اندازه ای تحت تاثیر قرار داده است که چهره یک رنگ شهر در ایام عادی، وضعیتی نامناسب به خود گرفته است.
افرادی که مقرر است پس از انتخابات ۲۸ خرداد مدیریت شهری و اداره امور آنرا در دست بگیرند و وظیفه اصلی آنان تنظیف و توسعه شهری به همراه آراستگی سیمای محلی باشد، حالا به این شکل به سیمای شهر آسیب وارد می کنند.


ادامه تصاویر را اینجا ببینید.
البرز؛ امکان برگزاری انتخابات الکترونیکی در روستاهای البرز

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: زیرساخت ها برای برگزاری انتخابات الکترونیکی در تمام مناطق روستایی البرز فراهم گشته است.
محمدجواد آذری جهرمی پس از ظهر چهارشنبه در آئین افتتاح مرکز خدمات ارتباطی بین المللی شهید محسن فخری زاده متذکر شد: از بعد سرور، سخت افزار و نرم افزار انتخابات هم وزارت کشور با همکاری شورای نگهبان کار را پیش بردند و ما مساعدت و کمک می نماییم، البته وظیفه اصلی ما تهیه زیرساخت ها بود که در دور دست ترین روستاهای البرز امروز ارتباط اینترنت و شبکه ملی اطلاعات فراهم است و مورد استفاده قرار می گیرد.
ایلام؛ اجتماع مردم ایلام در پشتیبانی از سید ابراهیم رئیسی
اجتماع مردم ایلام در پشتیبانی از سید ابراهیم رئیسی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با حضور سارا فلاحی نماینده ایلام در مجلس شورای اسلامی برگزار گردید.

بقیه تصاویر را اینجا ببینید.
بوشهر؛ اقلام بهداشتی در همه شعب دریافت رأی استان بوشهر توزیع می شود

خسرو دهقانی عصر چهارشنبه در جمع خبرنگاران عنوان کرد: استان بوشهر از هر لحاظ برای برگزاری یک انتخابات سالم، قانونمند و ایمن در روز جمعه ۲۸ خرداد آماده است.
وی افزود: در برگزاری انتخابات تعداد ۲۵ هزار نفر بعنوان مجری، ناظر، بازرس، نیروی انتظامی و تدارکات شرکت خواهند کرد و تمامی اقلام لازم برای برگزاری انتخابات همچون تعرفه های دریافت رأی و دستگاههای احراز هویت در اختیار شهرستان های استان قرار گرفته است.
دبیر ستاد انتخابات استان بوشهر تصریح کرد: علاوه بر آن صندوق های الکترونیک هم ویژه برگزاری انتخابات شورای شهر بوشهر در اختیار فرمانداری بوشهر قرار گفته است.
تهران؛ ۶۰۰ هزار پلیس در روز انتخابات وظیفه تأمین امنیت را برعهده دارند

معاون هماهنگ کننده فرمانده ناجا اظهار داشت: ۶۰۰ هزار نیروی پلیس در روز انتخابات وظیفه تأمین امنیت را برعهده دارند.
سردار محمد شرفی ظهر چهارشنبه در حاشیه مراسم بسته های معیشتی از جانب کارکنان ناجا در غرب استان تهران انتخابات را یک رویداد سیاسی مهم در سطح کشور توصیف کرد و اضافه کرد: ان شاء الله مردم با آگاهی کامل، مشارکتی مطلوب در انتخابات خواهند داشت.
خراسان جنوبی؛ اتحاد و همدلی خویش را در انتخابات ۲۸ خرداد ماه به نمایش بگذاریم
امام جمعه اهل سنت اسدیه با دعوت از مردم خراسان جنوبی و جامعه اهل سنت برای حضور حداکثری در انتخابات اظهار داشت: اتحاد و همدلی خویش را در انتخابات ۲۸ خرداد ماه به نمایش بگذاریم.
مولوی سید احمد عبداللهی امام جمعه اهل سنت اسدیه مردم خراسان جنوبی را به حضور با شکوه در انتخابات ۲۸ خرداد دعوت کرد.

خراسان رضوی؛ اجتماع حامیان سید ابراهیم رئیسی در مشهد
اجتماع حامیان سید ابراهیم رئیسی در عرصه میدان شهدا مشهد برگزار گردید. در این مراسم سردار سعید محمد فرمانده سابق قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا سخنرانی کرد.

فرمانده پیشین قرارگاه خاتم الانبیاء با بیان اینکه جای مردم در حکمرانی کشور خالیست، اظهار داشت: عملکرد نامطلوب برخی کارگزاران سبب شده مردم مشکلات عدیده ای داشته باشند.

خراسان شمالی؛ آماری از انتخابات در خراسان شمالی / از تعداد رأی اولی ها تا شعب رأی
کمتر از ۴۸ ساعت به آغاز انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری مانده و هنوز بخشی از مردم جهت شرکت در انتخابات مردد هستند که در این شرایط تبلیغ چهره به چهره بهترین چاره است.

خراسان شمالی که همواره مشارکتی بیشتر از میانگین کشور را در انتخابات به ثبت رسانده اینک بیشتر از هزار و ۲۰۰ شعبه دریافت رأی و ۲۵ هزار عامل اجرایی را آماده برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ کرده است.
مشروح این گزارش را از اینجا بخوانید.
خوزستان؛ همه عاشق ایران هستیم
مردم اهواز اعلام نمودند که روز جمعه به منظور تعیین سرنوشت کشور برای چهار سال آینده حضور گسترده در انتخابات خواهند داشت.
مردم اهواز اعلام نمودند «همه عاشق ایران هستیم» و روز جمعه برای انتخابات سرنوشت ساز ریاست جمهوری پای صندوق های رأی حضور خواهند یافت.

زنجان؛ انتخابات شوراهای اسلامی شهر و بیم تکرار اشتباهات گذشته
رقابت های انتخابات شوراهای اسلامی شهر در حالی روزهای پرهیجان خویش را سپری می کند که خیلی از نامزهای انتخابات بدون داشتن طرح و برنامه خاص وارد عرصه انتخابات شده اند.
با وجودی که نقش شوراهای اسلامی در بهبود اوضاع مدیریت شهری غیر قابل انکار است با این وجود اغلب حساسیتی در انتخاب هایمان نداریم و افرادی را انتخاب می نماییم که هیچ تجربه و تخصصی در حیطه اداره شهر ندارند و تنها افراد مشهور و اعضای دسته یا حزب و جناح خاص هستند، ازاین رو چه خوب و چه بد همیشه تصمیمات ما بوده که نتایج را رقم زده است. گزارش مهر را اینجا بخوانید.


سمنان؛ استان سمنان آماده انتخابات / روایت آمارهایی که سخن می گویند

مردم استان سمنان آماده می شوند تا در روز ۲۸ خرداد ماه پای ۷۸۹ شعبه دریافت رأی در هشت شهرستان حضور یابند و رئیس جمهور و اعضای پارلمان محلی را برگزینند.
استان سمنان برای برگزاری انتخابات پرشور با حضور آحاد مردم آماده است این را آمارها و ارقام عرضه شده از جانب ستاد انتخابات استان سمنان هم تأیید می کند، ستادی که حتی روز گذشته تعرفه های رأی گیری انتخابات را هم از تهران دریافت و از بامداد سه شنبه به مرور آنها را سوار بر کامیون های مهر و موم شده به نقاط مختلف استان اعزام کرده است.
یکی از جنبه های قابل اعتنا در هر انتخابات اعداد، آمار و ارقام و همینطور کیفیت و کمیت برگزاری است این دوره اما به علت شیوع کرونا، با ادوار مختلف انتخابات در ایران اسلامی و استان سمنان تفاوت هایی دارد چونکه تعداد شعب افزوده شده اند تا مردم بتوانند بدون ایستادن در صف رأی بدهند همینطور در دوره کنونی شاهد افزایش صندوق های سیار هم بوده ایم. مشروح گزارش را از اینجا بخوانید.
سیستان و بلوچستان؛ مشارکت حداکثری در انتخابات زمینه ساز حل مشکلات کشور است

نماینده مردم چابهار، نیکشهر، کنارک، قصرقند و دشتیاری در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مشارکت حداکثری مردم زمینه را برای حل مشکلات کشور و توسعه استان فراهم می آورد.
معین الدین سعیدی در گفت و گو با خبرنگار مهر، عنوان کرد: در آستانه برگزاری انتخابات شوراها و ریاست جمهوری از مردم استان سیستان و بلوچستان تقاضا می کنم با مشارکت حداکثری خود پای صندوق های رأی زمینه را برای حل مشکلات موجود فراهم نمایند.
نماینده مردم چابهار، نیکشهر، کنارک، قصرقند و دشتیاری در مجلس شورای اسلامی با تکیه بر اینکه، رأی ندادن راهکار حل مشکلات نیست، اضافه کرد: بر مبنای مضامین قرآنی سرنوشت هر قومی توسط خود آن قوم تغییر می کند.
فارس؛ آخرین ساعات تبلیغات انتخابات ۱۴۰۰ در شیراز
آخرین ساعت تبلیغات نامزدهای ریاست جمهوری و شورای شهر چهره شهر شیراز را تا حدی دگرگون کرده است.


بقیه تصاویر را اینجا ببینید.

قزوین؛ دعوت مادر شهید شیری از مردم برای حضور در انتخابات
مادر شهید مدافع حرم ذکریا شیری در پیامی به زبان ترکی از مردم دعوت کرد تا با حضور در انتخابات نقشه های دشمن را نقش بر آب کنند. ویدئوی مهر را اینجا ببیند.
قم؛ خبرگان مطالبه گر باشد / در انتخابات پاسخ بانیان وضعیت موجود را بدهیم

داوطلب انتخابات میان دوره ای مجلس خبرگان اظهار داشت: مجلس خبرگان رهبری یکی از بازوهای مهم نظام و رهبری است و بر مبنای جمع بندی خود باید از دستگاه ها و سازمان ها مطالبه گری کند.
حجت الاسلام احمد دانش زاده (مؤمن) فرزند آیت الله محمد مؤمن قمی (ره)، از فقهای فقید شورای نگهبان، الان عضو مجمع فقهی مشورتی شورای نگهبان و استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم، و هم اکنون داوطلب انتخابات میان دوره ای مجلس خبرگان رهبری از استان تهران است.
حجت الاسلام دانش زاده مؤمن در گفتگویی تفصیلی با خبرنگار مهر ضمن اشاره به وظایف مجلس خبرگان رهبری می گوید: «مجلس خبرگان رهبری علاوه بر وظیفه خطیر معرفی، انتخاب و مراقبت بر حفظ شرایط رهبر انقلاب، دارای وظیفه اشراف بر حرکت کلی انقلاب و نظام اسلامی است. مجلس خبرگان رهبری در واقع یکی از بازوهای مهم نظام و رهبری انقلاب در راه پیش رو در اجرای اهداف و آرمان ها است».
به اعتقاد حجت الاسلام دانش زاده مؤمن، «فلسفه فراخواندن مسئولین مختلف اجرایی و وزرا به اجلاسیه های مجلس خبرگان رهبری، به این علت است که بایستی در زمینه توقف ها و یا احیاناً پسرفت های امورات اجرایی از آنان مطالبه گری شود همینطور گزارش هایی از وضعیت فعلی کارکرد نهادها و ارگان ها و سازمان های مختلف از مسئولین آنان دریافت شده تا اشراف بیشتری بر عملکرد آنان ایجاد شود و زمینه مطالبه گری بهتر و دقیق تر فراهم گردد»
کردستان؛ دعوت شورای افتای اهل سنت کردستان برای مشارکت حداکثری در انتخابات

اعضای شورای افتای اهل سنت کردستان طی اطلاعیه ای خواهان مشارکت گسترده مردم مرزدار کردستان در انتخابات ۲۸ خرداد شده و بر هوشیاری آحاد جامعه در مقابل توطئه های رسانه ای دشمنان تاکید کردند. مشروح این بیانیه را اینجا بینید.
کرمان؛ انتخابات جلوه ای از مکتب شهید سلیمانی است
امام جمعه و استاندار کرمان طی پیامی گفتند: شرکت در انتخابات علاوه بر مشارکت در تعیین سرنوشت، تجدید میثاق با آرمانهای شهدا بخصوص سردار دل ها بوده و جلوه ای از مکتب شهید سلیمانی است.
در متن این بیانیه آمده است: این جانبان از مردم شریف و بصیر استان کرمان دعوت می نمائیم تا با حضور پرشور در کنار یکدیگر در شعب دریافت رأی در ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ بار دیگر حماسه ای ماندگار که مایه عزت ایران اسلامی است خلق گردد.
ان شاءالله با وحدت کلمه و مشارکت مسئولانه در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا، گام های محکمی در جهت گام دوم انقلاب اسلامی و تداوم نظام مقدس جمهوری اسلامی برداشته شود.»


کرمانشاه؛ لیست ائتلاف مردمی نیروهای انقلاب شورای شهر کرمانشاه مشخص شد

خرین نشست ائتلاف مردمی نیروهای انقلاب در کرمانشاه پس از ظهر امروز تشکیل و فهرست نهایی این ائتلاف برای انتخابات شورای اسلامی شهر کرمانشاه اعلام گردید.
این فهرست که با بررسی نامزدهای مختلف جمع بندی و نهایی شد، به معرفی هشت نفر از نامزدها با عنوان «فهرست نهایی ائتلاف مردمی نیروهای انقلاب شورای شهر کرمانشاه» منتج شد. ادامه خبر را اینجا بخوانید.
کهگیلویه و بویراحمد؛ کهگیلویه و بویراحمدی ها رتبه اول مشارکت در انتخابات را دارند

احد جمالی رئیس ستاد انتخابات کهگیلویه و بویراحمد بعدازظهر چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران اضافه کرد: میانگین مشارکت بیشتر از ۷۵ درصد در تمامی انتخابات های گذشته در کهگیلویه و بویراحمد بوده است.
وی بیان داشت: به لحاظ مشارکت در تمامی انتخابات های شورای اسلامی شهر و روستا هم استان در رتبه اول کشور قرار دارد.
جمالی اضافه کرد: در این دوره از انتخابات ۵۵۰ هزار و ۶۴۲ نفر حائز شرایط رأی دادن هستند و در ۱۲ انتخابات برگزار شده ریاست جمهوری، میانگین حضور ۷۵ درصد، در پنج دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا ۸۲ درصد و در یازده دوره مجلس شورای اسلامی ۸۳ درصد و در یازده دوره مجلس شورای اسلامی مردم استان ۸۳ درصد شرکت کردند.
گلستان؛ بسیج گلستانی‎ ها برای مشارکت حداکثری / گروه ها واحزاب به خط شدند

احزاب، گروه ها، شخصیت های سیاسی، اجتماعی و مذهبی گلستان بر مشارکت حداکثری مردم در انتخابات تاکید کرده و آنرا زمینه ساز تحقق توسعه و عدالت اجتماعی دانستند. دو روز تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا فرصت باقی مانده است؛ روزی که مردم در این رخداد سیاسی بزرگ شرکت کرده تا در خلق حماسه ای باشکوه شرکت نمایند.
همه اقشار، گروه ها، اصناف و طیف های مختلف سیاسی گلستان با صدور اطلاعیه و فراخوان های متعدد مردم را به شرکت در انتخابات دعوت نمودند.
معتمدان، ریش سفیدان طوایف و قبایل مختلف گلستان، روحانیون، علما و ائمه جمعه و جماعت شیعه و سنی، دانشجویان و طلاب و دیگر اقشار گلستان با حضور بیانیه هایی در فضای مجازی و با نصب بنر مردم را به حضور حداکثری در انتخابات دعوت نمودند.
آنها در پیام های خود تاکید کردند که مشارکت سبب خنثی کردن توطئه دشمنان و کمک به توسعه بیشتر از پیش کشور شده و می تواند با روی کار آمدن دولت کارآمد و انقلابی مشکلات اقتصادی را حل کند. مشروح گزارش را از اینجا بخوانید.
گیلان؛ حضور حداکثری مردم در انتخابات پروژه نفوذ دشمن را خنثی می کند

آیت الله رضا رمضانی چهارشنبه در وبینار «حضور آگاهانه» که به همت دانشگاه علمی کاربردی منطقه دو (گیلان، مازندران و گلستان) برگزار شد ضمن اشاره به لزوم برگزاری نشست های بصیرتی در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، اظهار نمود: آگاهی بخشی در مورد حضور حداکثری مردم در انتخابات، امری ضروری می باشد.
دبیرکل مجمع جهانی خاندان (ع) با اشاره به اینکه متأسفانه عده ای فقط به دنبال تحریم انتخابات هستند و می گویند به علت رد صلاحیت رأی نمی دهیم و سفارش به عدم شرکت در انتخابات می کنند، اظهار نمود: این گونه سخنان، گفته یک معتقد و دلسوز نظام اسلامی نیست؛ مهم این است که هر ایرانی بعنوان یک شهروند مؤثر، از حق اجتماعی خود بهره برده و در انتخابات شرکت نماید.
لرستان؛ آخرین خبرها از انتخابات در لرستان / پیشبینی ۴۵۳ شعبه دریافت رأی تمام الکترونیک

رئیس ستاد انتخابات لرستان آخرین خبرها از انتخابات در این استان را شرح داد و اظهار داشت: ۴۵۳ شعبه دریافت رأی تمام الکترونیک در چهار شهرستان به تمامی امکانات مجهز شده اند.
محمود ثمینی امروز چهارشنبه در جلسه شورای اداری لرستان اظهار داشت: بسیار لزوم دارد در فرصت باقی مانده تا انتخابات با استفاده از امکانات، تلاش خویش را بر افزایش مشارکت مردمی در پای صندوق های دریافت رأی متمرکز نماییم.
وی عنوان کرد: در شرایطی که دشمنان نظام تمام انرژی خویش را برای دلسرد کردن مردم از انتخابات گذاشته اند، وظیفه داریم با حساسیت دو چندان برای مشارکت حداکثری و حضور مردم در انتخابات تلاش نماییم.
رئیس ستاد انتخابات لرستان اظهار داشت: تمامی زیرساخت ها و بسترها به لحاظ اجرایی، فنی، عملیاتی و امنیتی با تلاش و همکاری همه جانبه دست اندرکاران امر برای برگزاری انتخاباتی امن، سالم، بی طرفانه و قانونمند در ۲۸ خرداد ماه به خوبی فراهم گشته است.
مازندران؛ تأیید یا رد صلاحیت داوطلبان شوراها در مازندران سلیقه ای نبود

کیوان مرادیان عصر چهارشنبه در نشست با خبرنگاران با اشاره به اینکه اعضای هیئت اجرایی و نظارت در انتخابات شوراها حق دخالت و دخل وتصرف ندارند، ضمن اشاره به استعفای برخی اعضای هیئت نظارت شوراها، یکی از علل آنرا اعتراض به تائید صلاحیت برخی افراد توسط شورایعالی هیئت نظارت بوده است.
وی با اظهار این که بیشتر به اتفاق صورت گرفته درباره تأیید صلاحیت برخی افراد معترض بودیم، عرضه جزئیات بیشتر را موکول به پس از انتخابات کرد.
وی توجه به استعلام مراکز ذیصلاح را همچون شاخص ها در تأیید یا رد صلاحیت ها بیان کرد و اظهار داشت: تلاش کردیم سلیقه ای و تبعیضی عمل نکنیم.
مرکزی؛ ۲ شعبه دریافت رأی در اراک میزبان جشن رأی اولی ها هستند

مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان مرکزی اظهار داشت: شعب دریافت رأی دبیرستان سهام الملک بیات و دبیرستان امام علی (ع) شهر اراک میزبان جشن رأی اولی ها هستند.
میلاد مرادی در گزارش فاما کیش به نقل از مهر اظهار نمود: دانش آموزان اکثراً پیش از سن رأی هستند و بنابراین نقش آنان در این بازه سنی جدی گرفته نمی گردد بنابراین اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با راه اندازی پویش ایرانیوم تلاش در پررنگ تر کردن مساله انتخابات فارغ از حواشی آن در ذهن جامعه مخاطب خود کرده است و در تلاش است تا جامعه هم نقش ویژه ای برای دانش آموزان که نسل آینده این کشور هستند قائل شود.
مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان مرکزی اظهار داشت: در ادامه برنامه های انتخاباتی این تشکل همزمان با برگزاری انتخابات در روز ۲۸ خردادماه جشن رأی اولی ها را در ۲ شعبه دریافت رأی در شهر اراک (دبیرستان سهام الملک بیات برای دختران و دبیرستان علی ابن ابیطالب برای پسران) در نظر گرفته شده است.
هرمزگان؛ مشارکت حداکثری در انتخابات قدرت چانه زنی را افزایش می دهد
نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس ضمن اشاره به اهمیت انتخابات ۱۴۰۰ اظهار داشت: مردم به این مورد توجه نمایند که مشارکت حداکثری آنها در انتخابات قدرت چانه زنی مسؤلان در مرکز کشور را بالا می برد.
حسین رئیسی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن اشاره به اینکه، حضور پرشور مردم در انتخابات، قدرت چانه زنی مسؤلان در مجلس بالا می برد، اظهار نمود: هر چقدر شاهد حضور پُر شور مردم این منطقه در انتخابات باشیم یقیناً قدرت چانه زنی هم برای ما مسؤلان در تمام حوزه ها و رفع مشکلات افزایش می یابد و ضریب امنیت توسعه در شهرستانها بالا می برد.
رئیسی شرایط انتخاب فرد اصلح در روز ۲۸ خرداد برای مردم آسان عنوان نمود و اضافه کرد: عملکرد دولت فعلی، وضعیت معیشت مردم چنان رقم زده که شرایط انتخاب رئیس جمهور را راحت کرده است.

یزد؛ حرکت دسته جمعی مردم یزد از مساجد و حسینیه ها به سمت شعب دریافت رأی

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد اظهار داشت: روز جمعه ۲۸ خرداد ماه، مردم یزد در گروه های مختلف از مساجد، حسینیه ها و امامزادگان به صورت دسته جمعی به سمت شعب دریافت رأی حرکت می کنند.
حجت الاسلام علیرضا نجیمی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه حضور در انتخابات وظیفه دینی و ملی همه ماست، عنوان کرد: انتخاب دقیق و آگاهانه هم بسیار حائز اهمیت می باشد بر این اساس با توکل به خدا و توسل به حضرت ولیعصر (عج) در پای صندوق های رأی حاضر خواهیم شد.
وی اظهار داشت: بر همین مبنا در مساجد، حسینیه ها و امامزاده های سراسر استان یزد، روز جمعه ۲۸ خرداد ماه از ساعت ۶ صبح، مراسم قرائت دعای ندبه و توسل به حضرت ولیعصر (عج) برگزار می گردد و شرکت کنندگان در این مراسم بعد از آخر دعا، به صورت دسته جمعی به نزدیکترین شعبه دریافت رأی برای ریختن آرای خود به صندوق رجوع می کنند.
برای پیگیری آخرین اخبار انتخاباتی و مشروح اظهارات داوطلبان صفحه انتخابات مهر را دنبال کنید.
منبع:

1400/03/27
23:25:02
5.0 / 5
291
تگهای خبر: آب , اینترنت , بوشهر , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش