رئیس ستاد انتخابات هرمزگان عنوان كرد؛

پیشبینی 122 صندوق دریافت رای در مناطق صعب العبور هرمزگان


پیشبینی 122 صندوق دریافت رای در مناطق صعب العبور هرمزگان به گزارش فاما کیش رئیس ستاد انتخابات استان هرمزگان اظهار داشت: ۱۲۲ صندوق دریافت رای مناطق صعب العبور در نظر گرفته شده است.به گزارش فاما کیش به نقل از مهر، علی رئوفی ظهر جمعه در حاشیه بازدید از صندوق های رای در جمع خبرنگاران، با اشاره به اینکه یک میلیون و ۱۸۹ هزار و ۸۶۹ نفر در هرمزگان حائز شرایط رای هستند، اضافه کرد: انتخابات در ۱۳ شهرستان، ۴۵ شهر، ۳۹ بخش و هزارو ۳۱۸ روستای استان برگزار می گردد.
وی ضمن اشاره به این که ۱۲۲ صندوق برای دریافت رای مناطق صعب العبور در نظر گرفته شده و عوامل برگزای انتخابات بیشتر از ۳۴ هزار نفر هستند، تصریح کرد:: تعداد ۶۴۸ نامزد در شهر، ۷ هزارو ۶۰۸ نفر در روستا برای کرسی های شورای اسلامی باهم به رقابت می پردازند که از این تعداد ۷ هزارو ۵۴۷ نفر مرد و ۷۰۹ نفر زن هستند.
رئوفی با اشاره به اینکه تعداد کرسی های شورای شهر ۲۳۳ و شورای روستایی هزار و ۳۳۲ کرسی است، اظهار داشت: تعداد صندوق های دریافت رای هزار و ۵۵۶ صندوق است، از این تعداد هزار صندوق ثابت و ۵۵۶ صندوق سیار هستند.
وی با اشاره به اینکه ۶۰۲ هزار و ۶۴ نفر آقا و ۵۸۷ هزار و ۸۰۵ نفر خانم هستند و ۳۴ هزار و ۳۹ نفر رأی اول در استان وجود دارد، خاطرنشان کرد: در دو انتخابات ریاست جمهوری گذشته، در سال ۹۲ با عنایت به این که واجدان شرایط یک میلیون ۱۹ هزار و ۲۲۰ نفر بودند، ۷۷٫۲ درصد حضور پیدا کردند.
رئوفی ضمن اشاره به این که در سال ۹۶، یک میلیون و ۱۲۹ هزار و ۲۲۸ نفر واجدین شرایط بوده است که بیشتر از ۷۸ درصد شرکت کردند، اظهار نمود: یکی از کلید واژه هایی که امروز در انتخابات مطرح می شود، «مشارکت» است. از همه شهروندان می خواهم که با این شعار همراهی کنند، «نه به انفعال»، «نه به بایکوت»، «نه به تحریم» و «آری به مشارکت فعال».
رئیس ستاد انتخابات استان هرمزگان در انتها اظهار داشت: ما بعنوان مجریان انتخابات هم این سه کلید واژه را در نظر خواهیم داشت، «بی طرفی کامل»، «قانون مداری» و «امنیت و سلامت انتخابات».منبع:

1400/03/28
20:51:55
5.0 / 5
192
تگهای خبر: بندرعباس , دریا , هرمزگان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش