علت جابجایی تعطیلات هفتگی و تغییر ساعت كاری واحدهای صنعتی هرمزگان چیست؟


علت جابجایی تعطیلات هفتگی و تغییر ساعت كاری واحدهای صنعتی هرمزگان چیست؟ به گزارش فاما کیش هرمزگان مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان هرمزگان اظهار داشت: در تابستان سال جاری ۱۲۰۰ واحد صنعتی برای کاهش مصرف برق در ساعات اوج بار اعلام همکاری کرده اند.هاجر عبدی بامداد امروز (دوم تیرماه) در جمع خبرنگاران، اضافه کرد: این همکاری در چندبخش مانند جابجایی تعطیلات هفتگی، تغییر ساعت کاری و کاهش برنامه ریزی شده بار مصرفی واحد صنعتی اجرا می شود.

وی با اشاره به اینکه این طرح معروف به طرح ذخیره عملیاتی با هدف کاهش بار شبکه سراسری و کنترل بار صنایع از خردادماه شروع شده و تا شهریور ادامه دارد، تصریح کرد: صاحبان صنایع که در طرح ذخیره عملیاتی شرکت می کنند به میزان همکاری، برای آنها پاداش در نظر گرفته می شود به طوریکه پارسال ۸۵۱ مشترک صنعتی با شرکت توزیع برق همکاری داشتند و ۱۴میلیارد ریال پاداش هم به آنها تعلق گرفت.

عبدی ضمن اشاره به جزئیات اجرای این طرح اظهار نمود: مشترکین صنعتی می توانند در طرح های مختلف مانند جابجایی روزهای تعطیل به روزهایی غیر از جمعه، جابجایی ساعات کاری به ساعاتی غیر اوقات اوج بار و کاهش برنامه ریزی شده بار همکاری کنند.

وی افزود: در طرح جابجایی روزهای تعطیل، صاحبان صنایع برای ایجاد تعادل در بار مصرفی روزهای کاری و ایام تعطیل، تعطیلات هفتگی خویش را به روزی غیر از ایام جمعه منتقل می کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان هرمزگان خاطرنشان کرد: در طرح جابجایی ساعات کاری، واحد صنعتی ساعات کاری خویش را به غیر از اوقات اوج بار منتقل می کند و در طرح کاهش بار برنامه ریزی شده، واحدهای صنعتی در ساعات بعداز ظهر، بار خویش را کم می کنند.

عبدی در انتها ضمن اشاره به این که واحدهای صنعتی که در این طرح شرکت می کنند، مصرف آنها از خرداد تا شهریور پایش می شود و به میزان همکاری، پاداش آنها در صورتحساب برق مصرفی اعمال می شود، بیان نمود: این شرکت ۷۲۷ هزار مشترک دارد که ۲ هزارو ۸۰۰ اشتراک آنرا واحدهای صنعتی تشکیل می دهد.

منبع:

1400/04/02
23:20:01
5.0 / 5
254
تگهای خبر: صنعت , هرمزگان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش