مدیركل آموزش و پرورش هرمزگان خبرداد

ارسال نرخ پیشنهادی سرویس مدارس هرمزگان به شوراهای اسلامی شهر


ارسال نرخ پیشنهادی سرویس مدارس هرمزگان به شوراهای اسلامی شهر هرمزگان مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان اظهار داشت: کاهش مسائل سرویس مدارس و همینطور برنامه ریزی و ساماندهی مطلوب برای سال تحصیلی آینده، با مشارکت همه دستگاههای مسئول محقق می شود.ایرج بیت اللهی بامداد امروز (پنجم تیرماه) در جلسه کارگروه ماده ۱۸(سرویس مدارس) استان هرمزگان اظهار نمود: به استناد ماده ۱۱ آیین نامه اجرائی حمل و نقل دانش آموزی، تأمین خودرو های ایاب و ذهاب دانش آموزن در حوزه شهری از راه شهرداری ها و در حوزه روستائی از راه فرمانداری و بخشداری ها است و حفظ سلامتی دانش آموزان باید سرلوحه کار عوامل مسئول سرویس مدارس قرار داشته باشد.

وی اضافه کرد: باتوجه به ماده ۱۱ آیین نامه اجرائی حمل و نقل دانش آموزی، مدیران آموزش و پرورش در شهرستان های استان بدون هماهنگی و تأیید با مسئولین ذیربط، مبادرت به ثبت قرار داد با شرکت ها نکنند.

به گفته بیت اللهی، در سالهای گذشته مشکلات و مسائلی در سرویس مدارس وجود داشت که نارضایتی والدین و مدیران را به دنبال داشت و الان با استفاده از تجربیات گذشته و خرد جمعی و هم مشارکت همه دستگاههای مسئول با حس مسئولیت پذیری مضاعف، در جهت کاهش مسائل سرویس مدارس و همینطور برنامه ریزی و ساماندهی مطلوب برای سال تحصیلی آینده گام برداشته شود.

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان به تشکیل کارگروه ماده ۱۸ شهرستان ها و مناطق اشاره نمود و افزود: پیگیری تعیین نرخ پیشنهادی سرویس مدارس در کارگروه ماده ۱۸ شهرستانها انجام شده که جهت اظهار نظر و تصویب نهایی به شوراهای اسلامی شهر ارسال شده است.

بیت اللهی افزود: گام بعدی در اجرائی شدن سرویس مدارس، ثبت نام شرکتهای حمل و نقل در سامانه سپند و معرفی شرکتهای صلاحیت دار می باشد که تا ۲۰ تیرماه سالجاری به انجام خواهد رسید و در ادامه ثبت نام رانندگان در سامانه سپند صورت خواهد گرفت.

وی خاطرنشان کرد: تلاش می شود روند سرویس مدارس ثبت نام مدارس در سامانه سپند تا اواخر مردادماه ۱۴۰۰ صورت گیرد و والدین با کمترین دغدغه خاطر در اول شهریور ماه با رفتن به سامانه سپند، نسبت به انتخاب شرکت سرویس دهنده ایاب و ذهاب دانش آموز خود اقدام نمایند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان خاطرنشان کرد: انجام تمامی امورات در ارتباط با سرویس مدارس در سامانه سپند مطابق سیاست ها و بخشنامه های ابلاغی از سوی وزارت کشور است که کوشش شده است دستگاهها و نهادهای مجری حمل و نقل تحت نظارت مقام عالی و رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستانها برای اجرای مطلوب و ایمن سرویس مدارس با تاکید برحفظ سلامت دانش آموزان، به آموزش و پرورش کمک کنند.

بیت اللهی، سرویس مدارس را به مثابه مدرسه سیار خواند و بیان نمود: از آنجائی که دانش آموزان وقت زیادی را در سرویس مدارس خصوصا مدارس روستائی به سر می برند، پس اعمال، گفتار، حرکات و رفتار رانندگان در تربیت دانش آموزان میتواند تأثیرگذار باشد، بنابراین سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری و شرکت ها در انتخاب رانندگان مجرب و متعهد دقت کافی را داشته باشند.
1400/04/05
19:48:33
5.0 / 5
238
تگهای خبر: پرورش , سازمان , سرویس , مسافر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش