پیش بینی شركت 60 هزار نوآموز هرمزگانی در طرح سنجش سلامت


پیش بینی شركت 60 هزار نوآموز هرمزگانی در طرح سنجش سلامت فاما کیش: هرمزگان مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان از شروع سنجش کودکان بدو ورود به دبستان خبرداد.ایرج بیت اللهی بامداد امروز (نهم تیرماه) در جمع خبرنگاران، اضافه کرد: امسال حدود ۶۰ هزار نوآموز برای ورود به دبستان در استان در طرح سنجش شرکت نمایند و برای تسهیل در سنجش و رعایت دستورالعمل های بهداشتی، سامانه نوبت گیری راه اندازی و نوآموزان بوسیله مدرسه نوبت گیری می شوند.

وی با اشاره به این که ماسک و دستکش در پایگاه ها در نظر گرفته شده است و بعد از سنجش هر کودک، کلاس ضدعفونی می شود، از والدین خواست در ساعت مشخص شده فقط یک نفر همراه نو آموز به پایگاه های سنجش مراجعه نموده و حتما از ماسک و دستکش استفاده کنند.

بیت اللهی افزود: امسال ۳۳ پایگاه ثابت، سیار و تخصصی برای سنجش کودکان در استان در نظر گرفته شده است و برای سنجش نو آموزان همراه داشتن کارت واکسن، اصل شناسنامه پدر و مادر و معرفی نامه مدرسه لازم است.

وی با اعلان اینکه هزینه سنجش نو آموزان امسال ۵۰ هزار تومان است که فقط با کارت بانکی قابل پرداخت می باشد، عنوان کرد: نوآموزان بدو ورود به دبستان حتما باید در طرح سنجش سلامت شرکت نمایند و اگر نوآموزی در طرح سنجش سلامت مورد ارزیابی قرار نگرفته باشد، ثبت نام وی در مدارس با مشکل روبرو می شود.

این مقام مسئول با اشاره به این که در طرح سنجش سلامت، نوآموزان از نظر بینایی، دید رنگ، شنوایی، گفتاری و آمادگی تحصیلی ارزیابی می شوند، اظهار نمود: برای اولین بارهم بصورت آزمایشی در مرکز استان ۵۰۰ نفر از کودکان بدو ورود به دبستان در طرح سنجش ارزیابی حرکتی سنجش می شوند.

بیت اللهی با اعلان اینکه سنجش کودکان بدو ورود به دبستان تا آخر شهریور ادامه دارد، افزود: امسال ۲۰ هزار دانش آموز به پایه اول و ۴۰ هزار کودک بدو ورود به دبستان می روند.

منبع:

1400/04/09
10:24:04
5.0 / 5
234
تگهای خبر: پرورش , تخصص , هرمزگان , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش