استاندار هرمزگان:

تعداد بستری های كرونائی در هرمزگان بی سابقه است


تعداد بستری های كرونائی در هرمزگان بی سابقه است به گزارش فاما کیش هرمزگان استاندار هرمزگان با انتقاد از این که میزان رعایت پروتکلهای بهداشتی در هرمزگان به شصت تا هفتاد درصد رسیده است، اشاره کرد: با بیشترین تعداد بستری ها به سبب بیماری کرونا در استان مواجه هستیم که از شروع شیوع ویروس کرونا تاکنون، بی سابقه بوده و متاسفانه تعداد فوت به سبب بیماری کرونا نیز بالا رفته استفریدون همتی شب گذشته (۱۲ تیرماه) در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا در هرمزگان با اعلان اینکه استانهای جنوب کشور همچون هرمزگان، همچنان در وضعیت قرمز شیوع ویروس کرونا هستند، عنوان کرد: ۱۰ شهرستان در استان هرمزگان شامل بندرعباس، میناب، رودان، سیریک، حاجی آباد، قشم، بندرخمیر، بندرلنگه، بستک و پارسیان در وضعیت قرمز، شهرستان های جاسک و بشاگرد در وضعیت نارنجی و شهرستان ابوموسی در وضعیت زرد شیوع ویروس کرونا قرار دارند.

وی افزود: بیش از ۸۱۰ نفر بیمار مبتلا به کرونا در هرمزگان، در بیمارستان ها بستری هستند که این رقم، بیشترین تعداد بستری ها به سبب این بیماری در استان شمرده می شود و از شروع شیوع ویروس کرونا تاکنون، بی سابقه بوده است و متاسفانه تعداد فوت بر اثر مبتلاشدن به کرونا در هرمزگان نیز بالا رفته است.

استاندار هرمزگان اضافه کرد: طبق ارزیابی های انجام شده توسط دانشگاه علوم پزشکی استان، میزان رعایت پروتکلهای بهداشتی شامل استفاده از ماسک، فاصله گذاری، عدم برگزاری مراسم و دورهمی ها در هرمزگان، به شدت کاهش پیدا کرده و بین ۶۰ تا ۷۰ درصد قرار دارد که بسیار پایین است، در صورتیکه زمانی رعایت ۹۵ درصدی دستورالعمل های بهداشتی را در استان داشتیم که باعث شده بود، میزان شیوع بیماری کرونا در استان، خیلی کم باشد.

همتی با اعلان اینکه از افرادی که دستورالعمل های بهداشتی را رعایت می کنند، صمیمانه تشکر و قدردانی می نماییم، اشاره کرد: همین طور از آن دسته از افراد که پروتکلهای بهداشتی را رعایت نمی کنند، به شدت گله مند هستیم، چون این افراد با بی توجهی، جامعه را نگران کرده اند و سلامتی مردم را به خطر انداخته اند.

وی اظهار داشت: در این شرایط شیوع ویروس کرونا در استان، از مردم شریف هرمزگان انتظار داریم، بطور جدی از ترددهای غیرضروری اجتناب کنند و اگر ضرورت ندارد از خانه خارج نشوند و در مکان های عمومی و جایی که جمعیت زیاد است، حاضر نشوند.

استاندار هرمزگان اشاره کرد: متاسفانه به سبب رفت و آمدها و دیدارهای خانوادگی، مبتلاشدن و فوت بر اثر بیماری کرونا در هرمزگان را شاهد می باشیم و در این شرایط باید بسیار جدی تر نسبت به رعایت اصول بهداشتی مقابله با کرونا، توجه داشته باشیم و حتی افرادی که واکسن دریافت کرده اند، باید همه اصول بهداشتی را رعایت نمایند.

همتی با اعلان اینکه کادر پزشکی و درمان، واقعا به سبب تعداد زیاد مبتلاشدن و بستری بیماران مبتلا به کرونا، خسته شده اند، گفت: برای نخستین بار است که در هرمزگان با حجم بالای ۸۱۰ بیمار بستری مبتلا به کرونا، مواجه هستیم و این آمار نشان می دهد، این بیماری شیوع زیادی در جامعه دارد اما می توانیم با همکاری در رعایت دستورالعمل های بهداشتی، شرایط مناسبی برای مدیریت این بیماری داشته باشیم.

وی افزود: افراد در سنین ۶۰ سال به بالا در هرمزگان، حال دریافت واکسن کرونا هستند و واکسیناسیون به تدریج با رسیدن واکسن ها در هر شهرستان در حال انجام می باشد.

استاندار هرمزگان با تاکید بر این که ادارات، بنگاه های اقتصادی، بازارها، پاساژها و اصناف، موظف به رعایت دقیق شیوه نامه های بهداشتی هستند، بیان داشت: در ادارات و دستگاه های اجرائی و محیط های عمومی، میزان رعایت پروتکلهای بهداشتی باید ۱۰۰ درصدی باشد و مردم اگر در ادارات و بانک ها، عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی را مشاهده نمودند، حتما به ستاد استانی مقابله با کرونا، اطلاع دهند.

همتی اشاره کرد: فرمانداران در هر شهرستان، باید دامنه بازرسی در سطح شهرها و روستاها را گسترش دهند و با افزایش نظارت ها، باید با متخلفان برخورد قانونی شود.

وی افزود: از برگزاری هرگونه مراسم خصوصاً مراسم عروسی و ختم باید بطور جدی جلوگیری شود و هر جا مردم چنین مراسم هایی را مشاهده نمودند، به دهیاری ها، بخشداری ها و فرمانداری ها اطلاع دهند و بوسیله نیروی انتظامی و دستگاه قضایی، با بانیان برگزاری این مراسم ها که حقوق مردم را ضایع می کنند و جان و سلامتی مردم را به خطر می اندازند، برخورد قاطع خواهد شد.

استاندار هرمزگان بار دیگر از مردم هرمزگان درخواست نمود، نسبت به رعایت دقیق پروتکلهای بهداشتی، توجه ویژه داشته باشند.

منبع:

1400/04/13
12:13:05
5.0 / 5
389
تگهای خبر: آب , بازار , بندرعباس , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش