رئیس شورای شهر بندرعباس:

زیر یوغ هیچ گروه سیاسی و نماینده ای نبودم


زیر یوغ هیچ گروه سیاسی و نماینده ای نبودم به گزارش فاما کیش هرمزگان رییس شورای اسلامی شهر بندرعباس با اعلان اینکه در طول 8 سال خدمتم در شورا هیچگاه با هیچ گروه سیاسی و نماینده ای در مجلس نبودم، اظهار داشت: به حوزه عمرانی شهرداری بندرعباس نمره 18 از 20 و به سایر حوزه ها نمره 15 را می دهم و معتقدم با تمامی موانع و کمبودهای موجود، شهرداری بندرعباس به ویژه در زمینه عمرانی عملکرد خوبی داشته است.اسلام باوقار در نشستی خبری اظهار نمود: در طول دوره پنجم شورای اسلامی شهر بندرعباس اتفاقات خوبی در حمل و نقل عمومی شهر بندرعباس افتاده و ۶۳ دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل این شهر اضافه شده است. همین طور نوسازی ۳۸۰ دستگاه تاکسی را نیز داشته ایم.

وی اضافه کرد: ساخت سه سالن سرپوشیده، راه اندازی ۵۰ زمین ورزشی، افتتاح ۹۰ بوستان محله ای، راه اندازی ۱۴ کیلومتر پیست دوچرخه سواری، افتتاح سه پلاتو و چهار فرهنگ سرا، ۱۱ ساختمان اداری شهرداری، ۳ ایستگاه آتش نشانی و ۴ ظرف بالابر از دیگر کارهای صورت گرفته در شورای پنجم بود. مسیر کوهستانی و بدون رفت و آمد پنجعلی تبدیل به مکانی گردشگری در شهر بندرعباس شد و در ۵ هزار و ۵۰۰ مترمربع زمین با کاربری گردشگری و فضای سبز در این منطقه درحال ساخت ۲ هزار و ۵۰۰ مترمربع پارک و ۲ هزار و ۵۰۰ مترمربع فضای ورزشی هستیم.

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس اشاره کرد: درباب فضای سبز شهر بندرعباس نیز، شهرداری از خود زمینی ندارد و کلیه زمین هایی که اداره کل راه و شهرسازی استان با کاربری فضای سبز مشخص کرده، توسط شهرداری بندرعباس تبدیل به پارک و فضای سبز شده است.

باوقار عنوان کرد: ساخت یک مجتمع درمانی با زمینی به مساحت ۳ هزار و ۹۰ مترمربع در بلوار جمهوری اسلامی برای مردم و کارکنان شهرداری بندرعباس در شورای پنجم تصویب گردید که امیدواریم شورای ششم پیگیر اتمام و بهره برداری آن باشد. کتابخانه شهدای بندرعباس نیز که با حکم ماده ۱۰۰ درحال تخریب بود با درخواست های اهالی فرهنگ و هنر و کوشش های شورای پنجم حفظ شد.

وی افزود: ساخت ۳ بوستان ساحلی، راه اندازی سازمان مدیریت بحران و سازمان سرمایه گذاری، آرامستان، راه اندازی و ساماندهی بازار ماهی فروشان، بنکداران و میدان میوه و تره بار از دیگر مصوبات شورای پنجم بوده است.

باوقار در پاسخ به این پرسش که مقدار رقم های پرداختی به اعضای شورا به نسبت هزینه های میلیاردی که کاندیدا برای حضور در شورا انجام می دهند قابل باور نیست، اظهار داشت: این را از افرادی بپرسید که یک تا دو میلیارد تومان برای حضور در شورا خرج کردند و در نهایت هم رای نیاوردند. من خودم ۲۵۰ میلیون تومان برای انتخابات هزینه کردم. خیلی ها فکر می کنند با هزینه میلیاردی رای می آورند اما اینطور نیست.

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس درباب عوارض صنایع آلاینده غرب بندرعباس نیز اظهار نمود: آلاینده بودن هریک از صنایع را اداره کل محیط زیست هرمزگان مشخص می کند. جالب است که در سال ۹۸ مبلغ ۸۰ میلیارد تومان بابت آلایندگی صنایع به سحاب شهرداری واریز شد و این مبلغ در سال ۹۹ به ۵۴۰ میلیون تومان رسیده و این به آن مدلول است که بهر دلیلی این صنایع از فهرست صنایع آلاینده بیرون آمده اند.

باوقار افزود: خوشبختانه نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی پیگیر این مسئله هستند و محیط زیست نیز قول مساعد در امتداد انتشار صنایع آلاینده غرب بندرعباس داده است. امیدواریم با پیگیری هایی که از طرف استان و نمایندگان مردم در مجلس صورت می گیرد و همکاری محیط زیست، مبلغ واریزی عوارض آلایندگی صنایع غرب بندرعباس به حساب شهرداری، مقداری منطقی باشد.

وی بودجه شورای اسلامی شهر بندرعباس در سال ۹۶ را ۶۸۰ میلیون تومان، در سال ۹۷ مبلغ ۷۶۰ میلیون تومان، در سال ۹۸ مبلغ یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان و در سال ۹۹ مبلغ یک میلیارد و ۱۳۰ میلیون تومان اعلام نمود و اضافه کرد: در سال ۹۹ ماهانه حدود ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان به هریک از اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس بابت حق الجلسات پرداخت شده است. ما سعی کردیم تا جایی که امکان دارد هزینه های شورا را کاهش دهیم و تا قدری هم موفق بوده ایم.

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس تعداد نیروهای شهرداری بندرعباس را حدود ۵ هزار و ۵۰۰ نفر اعلام نمود و تصریح کرد: ۲ هزار و ۵۰۰ نفر از این تعداد نیروهای خدماتی تنظیف و فضای سبز و ۳ هزار نفر نیز کارمندان اداری شهرداری مرکزی، مناطق و سازمان ها هستند. شهرداری بندرعباس در سال قبل ۱۳ درصد جابجایی بودجه داشته و این مقدر امسال به زیر ۱۰ درصد رسیده است.

باوقار اشاره کرد: من در طول ۸ سال خدمت خود در شورای اسلامی شهر بندرعباس، هیچگاه با هیچ گروه سیاسی و نماینده ای در مجلس نبودم به همه عزیزان احترام گذاشته و می گذارم اما هیچگاه آدم کسی نبوده ام. ۸ سال به نظرات بزرگان استان و نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس احترام گذاشتم اما درنهایت آنچه به صلاح مردم بود را انجام دادم.

وی عنوان کرد: در طول ۸ سال خدمتم در شورا افراد زیادی در شهرداری بندرعباس بودند و قدردان زحمات تمامی پرسنل شهرداری هستم. من به حوزه عمرانی شهرداری بندرعباس نمره ۱۸ از ۲۰ و به سایر حوزه ها نمره ۱۵ را می دهم و معتقدم با تمامی موانع و کمبودهای موجود، شهرداری بندرعباس به ویژه در زمینه عمرانی عملکرد خوبی داشته است. همانطور که کمبودها، نقصها و بدی ها را می بینیم باید کارهای خوب انجام شده را نیز ببینیم.

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس در آخر تصریح کرد: معتقدم عملکرد فردی در شورای اسلامی شهر آن طور که باید مؤثر نیست و درنهایت این عملکرد جمعی است که دیده می شود. اگر سر تا پای من یا هریک از اعضای شورا را به تنهایی طلا بگیرند و عملکرد کلی شورا بد باشد، آن شورا شورای بدی است و بالعکس.

نایب رییس شورای اسلامی شهر بندرعباس نیز در این جلسه، اظهار نمود: من و همکارانم در شورای پنجم آنچه در توانمان بوده را انجام داده ایم و از هیچ تلاشی برای بهبود شهر بندرعباس دریغ نکرده ایم. مهم ترین کار صورت گرفته در این شورا تدوین سند استراتژیک شهر بندرعباس، طرح تفضیلی شهر بندرعباس و سند آمایش سرزمینی این شهر بوده است.

مجید عسکری زاده اضافه کرد: حفظ ساحل سورو، کمک به گسترش بومگردی در محله سورو، ساماندهی بازار ماهی فروشان، بنکداران و میدان میوه و تره بار و ثبت شهر بندرعباس بعنوان شهر خلاق در یونسکو از دیگر کارهای مهم شورای پنجم شهر بندرعباس بوده است.

وی عنوان کرد: به جهت اینکه شهری بعنوان شهر خلاق در یونسکو ثبت گردد نیازمند معیارهایی است که شهر بندرعباس حائزشرایط در آیین ها و لباس های محلی بوده است. ۸ هزار بانوی هرمزگانی در سامانه شهر خلاق بندرعباس عضو هستند و صنایع دستی خودرا در بازارهای بین المللی آنلاین به فروش رسانده اند. تنها در سال ۹۹ حدود ۲ میلیون دلار درآمد فروش این صنایع دستی بوده است.

نایب رییس شورای اسلامی شهر بندرعباس اضافه کرد: ساخت بزرگ ترین مرکز تعزیه استان، حمایت و تقویت بازی های آبی، اصلاح فضای سبز و کاشت درختان محلی و توقف کاشت درختان کنوکارپوس از دیگر کارهای مهم شورای پنج بوده است.

عسکری زاده افزود: ۷۰ درصد از مبلغ جرائم رانندگی در شهر بندرعباس باید برای بهبود عبور و مرور شهری به شهرداری تعلق گیرد که متأسفانه این اتفاق تا حالا نیفتاده است. همین طور عوارض آلایندگی صنایع غرب بندرعباس از دیگر مواردی است که باید برای بهبود فضای سبز و عبور و مرور شهری به شهرداری تعلق گیرد اما در پرداخت آن کم کاری های بسیاری صورت گرفته است.

منبع:

1400/04/21
18:46:55
5.0 / 5
256
تگهای خبر: آب , بازار , بندرعباس , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش