رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس:

بی توجهی به تقویت دریابانی هرمزگان را تا حصول نتیجه پیگیری می كنم


بی توجهی به تقویت دریابانی هرمزگان را تا حصول نتیجه پیگیری می كنم به گزارش فاما کیش هرمزگان رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از کم توجهی به تقویت دریابانی استان از لحاظ امکاناتی و لجستیکی، خواهان تلاش بیشتر مسؤلان دولتی در استان هرمزگان در ارتباط با تحقق وعده ها در این حوزه شد.احمد مرادی بامداد امروز (۲۷ تیرماه) در دیدار با فرمانده مرزبانی استان هرمزگان، با اشاره به اینکه مرزبانان استان هرمزگان با کمترین امکانات و با رشادت و از خودگذشتگی اقدامات شاخصی را انجام می دهند و گاها جان خویش را از دست داده، اضافه کرد: اما این نیروهای پرکار از نظر امکانات بروز و شناورهای سازمانی تجهیز شده و مناسب محروم هستند و وعده های مسؤلان هم در این چند سال آنگونه که باید می شد عملی نشده است.

وی ضمن اشاره به این که مرزبانی مهم ترین حامی مرزنشینان است، امنیت و آرامش را دو مولفه اصلی پیشرفت و توسعه همه جانبه و پایدار هر منطقه دانست و اظهار داشت: در مجلس انقلابی با استفاده از تمامی ظرفیت های قانونی پیگیر مشکلات در رابطه با مرزبانی بوده و هستیم و تمام تلاش خویش را در جهت مرتفع ساختن آن به کار می گیریم.

این نماینده مجلس تصریح کرد: ضمن بررسی تمامی موارد اشاره شده در حوزه های مختلف، هم افزایی لازم را جهت همکاری سایر مسؤلان با مرزبانی دنبال می نماییم و همه آن هایی که در برقراری امنیت نقش دارند باید پای کار بیایند.

در ادامه سردار دهکی فرمانده مرزبانی استان هرمزگان هم ضمن تقدیر از مواضع قاطع و انقلابی مرادی در عرصه های مختلف، حمایت مسؤلان بخصوص نمایندگان مجلس را باعث ارتقای امنیت در سطح استان دانست و بر تقویت و تداوم این همراهی و پشتیبانی ها تصریح کرد.

فرمانده مرزبانی استان هرمزگان حضور مسئولین درکنار نیروهای مرزبانی را در جهت بهبود وضعیت مناطق مرزنشین و رفع مشکلات مرزنشینان مثمر ثمر دانسته و این همکاری و هماهنگی را باعث رشد و پیشرفت در نوار مرزی دانست.

این مقام ارشد مرزبانی استان تصریح کرد: مرزبانان خواستار برقراری امنیتی پایدار در مرزهای آبی و خاکی کشور و بدنبال امنیت مردم محور است که بر مبنای ارزش های دینی اسلامی شکل گرفته باشد.

دهکی خاطرنشان کرد: دغدغه های معیشتی مردم و پیشگیری از پدیده مهاجرت و مبحث اشتغال جوانان و مبارزه با پدیده شوم قاچاق از اولویت های مجموعه مرزبانی استان است.
سردار دهکی اضافه کرد: ان شالله با پیگیری های مجموعه مرزبانی استان با تعامل همه دستگاهها و بخصوص پیگیری های نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی این مهم تحقق خواهد یافت.

وی با عنایت به اهمیت حل مشکلات مرزنشینان برای مرزبانی بیان نمود: در جلسات مختلف با مسئولین مربوطه تاکید این فرماندهی همواره بر توجه به راه های جایگزین و پیشگیرانه برای قاچاق، طرح هایی همچون فروش سوخت به مرزنشینان، از بین بردن زیرساخت های قاچاق، نظیر ترددهای غیرمجاز دریایی و کارگاه های متخلف ساخت شناور که مبادرت به تولید انبوه شناورهای غیرمجاز و بی هویت می کنند می باشد.

به گفته فرمانده مرزبانی استان هرمزگان، راه اندازی و زیباسازی سواحل، می تواند ضمن ایجاد فضایی شاد و مکانی آرام بخش برای مرزنشینان، دسترسی بهتر دریابانی به خوریات را فراهم سازد که کمک بزرگی به پیشگیری از پدیده قاچاق می کند.

دهکی در ادامه ضمن اشاره به اثرات سرمایه گذاری در گردشگری دریایی بیان نمود: راه اندازی اماکن تفریحی و کلوپ های دریایی می تواند درآمدهای جایگزین در مقابل درآمدهای کاذب ایجاد نماید.

به گزارش فاما کیش به نقل از ایسنا، انضباط بخشی به دریا و تخلفات دریایی که هم اکنون قانون بازدارنده ای ندارد همچون مطالبات مرزبانی بوده که نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، قول پیگیری آنرا در این جلسه داد.
1400/04/27
11:38:28
5.0 / 5
321
تگهای خبر: آب , پیشرفت , دریا , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش