قائم مقام وزیر علوم تاكید كرد؛

لزوم رعایت شاخص های كیفی در پذیرش دانشجویان تحصیلات تكمیلی


لزوم رعایت شاخص های كیفی در پذیرش دانشجویان تحصیلات تكمیلی فاما كیش: قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: اگر می خواهیم دانشجویان با كسب توانمندی های لازم بتوانند بعد از فراغت از تحصیل وارد بازار كار شوند؛ باید ارتباط دانشگاه ها با خارج از دانشگاه، صنعت و كشاورزی بیشتر شود.


به گزارش فاما كیش به نقل از ایسنا، عبدالرضا باقری در آیین تجلیل از پژوهشگران برتر خاطرنشان كرد: اعضای هیات علمی فعالیت های علمی پژوهشی خویش را در جهت اهداف دانشگاه انجام دهند.
وی اظهار نمود: آن ها می توانند ۵۰ درصد امتیاز ترفیع سالانه خویش را از انجام كارهای مطالعاتی و تحقیقاتی در چارچوب برنامه راهبردی دانشگاه و ۵۰ درصد دیگر را هم از دیگر محل فعالیت های علمی و پژوهشی خود كسب كنند.
وی با اشاره به لزوم عرضه توانمندی های دانشگاه ها برای حل مشكلات جامعه به مسئولان اجرایی و قانونگذاری كشور تصریح كرد: دانشگاه ها و موسسات پژوهشی باید با استفاده از رسانه های جمعی و وب سایت خود، كارهای علمی، عملیاتی و پژوهش های كارگشا و مفید انجام شده برای كشور را به صورتی شایسته اطلاع رسانی كنند.
باقری بیان كرد: باید با حضور اعضای هیات علمی، دانشجویان و صاحب نظرانی از حوزه های اجرایی و صنعتی چندین هسته فناور در هر دانشگاهی تاسیس شود تا با تمركز بر یك مشكل در طول دو سه سال آن مشكل حل شود، این اقدام سبب باورمندی بیشتر مسئولان و مدیران به توانمندی های دانشگاه خواهد شد.
وی افزود: اگر می خواهیم دانشجویان با كسب توانمندی های لازم بتوانند بعد از فراغت از تحصیل وارد بازار كار شوند؛ باید ارتباط دانشگاه ها با خارج از دانشگاه، صنعت و كشاورزی بیشتر شود و در همین راستا تولید دوره های كارآموزی و بازنگری دروس با هدف مهارت آموزی، از مهمترین اقداماتی است كه باید در دستوركار قرار گیرد.
قائم مقام وزیر علوم در انتها اظهار داشت: در پذیرش دانشجویان تحصیلات تكمیلی و در تدوین و دفاع از رساله های دانشجویی باید رعایت شاخص های كیفی اولویت اول مدیران دانشگاه ها باشد.
به گزارش فاما كیش به نقل از ایسنا، در مراسمی با حضور نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، قائم مقام وزیر علوم و رئیس مركز هیئت های امنا و هیئت ممیزه و سایر مسئولین و اساتید دانشگاه هرمزگان از پژوهشگران و فناوران برتر مركز رشد واحدهای فناور به مناسبت دهه مبارك فجر تجلیل به عمل آمد.
1396/11/18
12:58:31
5.0 / 5
4554
تگهای خبر: هرمزگان
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش