نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان:

وضعیت فقر و بیکاری هرمزگان جای تاسف دارد


وضعیت فقر و بیکاری هرمزگان جای تاسف دارد هرمزگان نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان با اعلان اینکه وضعیت فقر در استان هرمزگان جایگاه مطلوبی ندارد و تنها سه استان از هرمزگان وضعیت بدتری دارند، عنوان کرد: وضعیت اشتغال هرمزگان جالب نیست و ضریب بیکاری اعلام شده مطلوب نمی باشد و باید برای اشتغال جوانان هرمزگانی فکر چاره ای کرد.حجت الاسلام والمسلمین محمد عبادی زاده بامداد امروز (۱۹ مهرماه) در آئین تکریم و معارفه استاندار هرمزگان، افرود: ظرفیت های استان هرمزگان و شهر بندرعباس بر هیچکس پوشیده نیست و تاکید مقام معظم رهبری بر اهمیت شهر بندرعباس و جایگاه استان هرمزگان گواه این مساله است.
وی با اعلان اینکه همدلی و وفاق در میان جامعه شیعه و سنی ظرفیت بزرگی را در هرمزگان به وجود آورده است، اشاره کرد: ۶۰ درصد صادرات و واردات کشور بوسیله بندرشهیدرجایی انجام می شود و نشان دهنده اهمیت اقتصادی هرمزگان است.
امام جمعه بندرعباس با اشاره به این که هرمزگان راه زیادی در پیش دارد که به وضعیت مطلوب برسد، افزود: گام های بزرگی برداشته شده که با شتاب در دولت سیزدهم امیدواریم این سرعت بتواند هرمزگان را به جایگاه اصلی اش برساند.
وی با اعلان اینکه وضعیت فقر در استان هرمزگان جایگاه مطلوبی ندارد و تنها سه استان از هرمزگان وضعیت بدتری دارند، عنوان کرد: وضعیت اشتغال هرمزگان جالب نیست و ضریب بیکاری اعلام شده مطلوب نمی باشد و باید برای اشتغال جوانان هرمزگانی فکر چاره ای کرد.
عبادی زاده افزود: مشکلات زندگی مردم در هرمزگان و میزان فقر همگی برگرفته از میزان اشتغال و بیکاری است و با ایجاد اشتغال می توان میزان فقر را کم کرد.
وی با اشاره به این که جوانان هرمزگانی کمترین بهره را از سرمایه های باارزش موجود در آن می برند، بیان کرد: در گذشته وضعیت صنایع دستی در هرمزگان جایگاه رفیعی داشت اما امروز نیازمند رونق بیشتر است تا در هرخانه را به یک کارگاه صنایع دستی تبدیل نماییم.
نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان با اعلان اینکه جوانان هرمزگانی شایسته رسیدن به مدیران عالی کشور هستند، عنوان کرد: در زمینه های وزارتی و حتی لایه های پایین تر نیروهای هرمزگانی عقبه و جایگاه مطلوبی ندارند و امیدوار هستم در دولت سیزدهم با کادرسازی مناسب، جوانان هرمزگانی بتوانند در سطوح عالی کشور حضور داشته باشند و این آرزوی مردم هرمزگان محقق شود.
وی با اشاره به این که در دوره ی جدید با تلاش وافر و کادرسازی مناسب این مهم عملی شود، اضافه کرد: از تلاش ها و زحمات فریدون همتی، بعنوان استاندار ریسک پذیر و توانمند که با ایجاد یک فضای همدلی و وفاق توانستند دوره درخشانی را در هرمزگان ایجاد کنند، تفدیر می کنم.
عبادی زاده با اعلان اینکه بنای کار همتی بر تلاش و خدمت بود، افزود: هرمزگان در طول این مدت از فضای سیاسی کاری دور شد و توانست در راه توسعه گام بردارد و فضای کار و تلاش پر رنگ بود و زحمات و تلاش به وقوع پیوست.
وی با اشاره به این که به مهدی دوستی خوشامد می گویم و حضور این استاندار جوان و پر انرژی را به فال نیک می گیریم، عنوان کرد: امیدوار هستم مدیران استان با تلاش دو چندان در راه خدمت در کنار استاندار جدید هرمزگان باشند و با حمایت های مجموعه نمایندگان مجلس، روحانیون و مدیران استان هرمزگان خلاهای موجود را پر کرده و چرخ حرکت پیشرفت استان شتاب بیشتری بگیرد.
منبع:

1400/07/19
10:15:26
5.0 / 5
229
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش