رییس اتاق بازرگانی هرمزگان:

به توسعه تجارت هرمزگان و نینگبو چین خوشبین هستم


به توسعه تجارت هرمزگان و نینگبو چین خوشبین هستم فاما کیش: هرمزگان تفاهمنامه همکاری فی ما بین اتاق تجاری هرمزگان و شورای توسعه تجارت بین المللی نیگبو چین- اتاق تجاری بین المللی چین (نینگبو) منعقد شد.رییس اتاق تجاری هرمزگان بامداد امروز (۲۱ مهرماه) در وبینار امضا تفاهمنامه همکاری با نینگبو چین که با حضور سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در شانگهای چین، شعبان رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در بندرعباس و اعضای هیات مدیره اتاق تجاری نیگبو همراه بود، اظهار نمود: بدون تردید باتوجه به حجم روابط اقتصادی ایران و چین کشور ما و به طبع استان هرمزگان تمایل دارد که از سرمایه های خارجی استفاده نماید.

محمدرضا صفا افزود: سال هاست که کشور در قلمروهای مختلف علمی و فنی، اقتصادی، تجاری، فرهنگی، هنری و ورزشی همکاریهای نزدیک و دوستانه ای دارند و جدا از این که مناسبات آنها یکی از دیرینه ترین روابط میان دور کشور در جهان با قدمتی بیش از ۲ هزار سال است، همچنان از مهم ترین مناسبات نیز شمرده می شود.

وی اشاره کرد: بدون شک کلیدی ترین کشور برای تنوع بخشیدن به بازار انرژی و وصل کردن چین به خاور میانه و آسیانی میانه کشور ایران است و در این میان استان هرمزگان بعنوان دروازه طلایی اقتصاد کشور سهم عمده ای در اقتصاد دارد که توجه خیلی از کشورهای اروپایی را به خود جلب کرده است.

صفا بیان کرد: یکی از مولفه های مهم در گسترش روابط اقتصادی ایجاد ساز و کارهایی برای ارتباط مستقیم بین تجار دو کشور است که اتاق تجاری هرمزگان می تواند بعنوان حلقه واسط نقش عمده ای را ایفا کند.

رییس اتاق تجاری، صنایع، معادن و کشاورزی هرمزگان با اعلان اینکه به توسعه تجارت استان هرمزگان و نینگبو چین خوشبین هستم، بیان کرد: ما خواهان تسهیل در اعزام و پذیرش ها و ارتباط مستقیم بین تجار استان هرمزگان و نینگبو هستیم.

منبع:

1400/07/22
12:56:04
5.0 / 5
222
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش