واکسیناسیون کودکان را جدی بگیرید


واکسیناسیون کودکان را جدی بگیرید هرمزگان یک فوق تخصص عفونی کودکان اظهار داشت: متاسفانه سوش های جدید کرونا کودکان را بیشتر مورد هدف قرار داده است و منجر به بروز عوارض و مرگ در کودکان شده است.دکتر رحمتی در گفت و گو با ایسنا، با بیان این مطلب و اخطار در مورد انتشار کرونا در کودکان و عوارض و مرگ و میر در آنها تصریح کرد که لازم است خانواده ها، واکسیناسیون کودکان را جدی بگیرند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اظهار نمود: پزشکان متخصصی که در ستاد علمی کرونا وجود دارند، تلاش کرده اند برای کودکان از واکسن هایی استفاده کنند که بیشترین فایده همراه با کمترین عوارض را دارند.

وی افزود: هم اکنون دو واکسن مورد استفاده برای کودکان واکسن پاستو کووک و واکسن سینوفارم است که خوشبختانه در کودکان کمترین عارضه را دارد و در خیلی از کشورها مورد استقبال قرار گرفته و درحال انجام این واکسیناسیون هستند.

فوق تخصص عفونی کودکان خاطرنشان کرد: گزارش ها و مستندات جهانی هم مؤید این انتخاب درست است، خانواده ها فرایند واکسیناسیون کودکان را جدی گرفته و در اسرع وقت نسبت به انجام آن اقدام نمایند.

وی تصریح کرد: دو واکسنی که جهت واکسیناسیون کودکان تایید شده اند، فاقد ویروس زنده هستند که این شانس بیشترین استفاده و کمترین ضرر را در کودکان دارد؛ بنابراین در افرادی که نقص سیستم ایمنی هم دارند میتوان از این واکسن ها بهره برد.

رحمتی در انتها اظهار داشت: تنها زمانی می توانیم به خروج از این پاندمی و برگشت به روال عادی زندگی امیدوار باشیم که ایمنی جمعی ایجاد شود و کودکان هم در کنار سایر اعضا خانواده ایمن شوند.
1400/07/24
12:52:37
5.0 / 5
272
تگهای خبر: تخصص , متخصص , هرمزگان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش