مدیرعامل شركت آب منطقه ای هرمزگان:

استان هرمزگان حدود سه هزار چاه غیر مجاز دارد


استان هرمزگان حدود سه هزار چاه غیر مجاز دارد به گزارش فاما کیش مدیرعامل شرکت آب منطقه ای هرمزگان با ذکر این نکته که هرمزگان حدود سه هزار چاه غیر مجاز دارد، اظهار داشت: حفر چاه غیر مجاز به مفهوم تعرض به حقوق عامه مردم است.جمشید عیدانی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: یکی از طریق کارهای مدیریت منابع آب زیرزمینی مقابله با حفر چاه های غیرمجاز و مسدود کردن آنها است.
وی با ذکر این نکته که روند اعمال قانون در این موارد با چالش هایی روبرو است، اظهار داشت: مردم باید بدانند که حفر چاه های غیرمجاز در یک دشت یعنی استفاده از ظرفیت آبی دیگر چاه های مجاز.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای هرمزگان با ذکر این نکته که بر میزان برداشت آب چاه های غیرمجاز نمی توان نظارت کرد، اظهار داشت: با افزایش تعداد چاه های غیرمجاز در یک دشت، بعد از مدتی سطح آب تمام چاه های موجود در دشت افت خواهد نمود و هزینه ها و خسارات زیادی به بهره برداران وارد می نماید.
عیدانی با ذکر این نکته که در استان هرمزگان حدود سه هزار حلقه چاه غیر مجاز وجود دارد، بیان داشت: مردم می توانند در صورت مشاهده هرگونه حفر چاه غیر مجاز از راه شماره ۱۸۱۱ گزارش های لازم را برای برخورد با افراد متخلف عرضه کنند.
وی تصریح کرد: افراد باید آگاه باشند که با حفر چاه غیرمجاز به حق و حقوق بهره بردارانی که مجوز بداشت دارند تعرض می کنند و مشکلات جبران ناپذیر زیادی را برای منطقه ایجاد خواهند کرد. شرکت آب منطقه ای هرمزگان با همکاری مردم در جهت پیشگیری از حفر چاه های غیرمجاز و مسدود کردن آنها به صورت قاطع اقدام می کند.
منبع:

1400/07/27
10:27:40
5.0 / 5
247
تگهای خبر: آب , بندرعباس , مجوز , هرمزگان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش