مدیركل تعاون هرمزگان:

۸۰ درصدی مردم هرمزگان زیر پوشش تعاونی ها هستند


۸۰ درصدی مردم هرمزگان زیر پوشش تعاونی ها هستند به گزارش فاما کیش مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان اظهار داشت: سه هزار تعاونی هرمزگان در ۱۴ رشته فعالیت می کند که حدود ۸۰ درصد جمعیت استان هرمزگان را پوشش می دهد.به گزارش فاما کیش به نقل از مهر، هادی ابراهیمی ظهر سه شنبه در نشست با تعاون گران برتر استان هرمزگان که با حضور نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس برگزار شد، اظهار نمود: استان هرمزگان سال جاری توانست در سطح کشور رتبه اول را از لحاظ دارا بودن تعاونی های برتر کسب کند.
وی با ذکر این نکته که حدود ۲۰ درصد تعاونی های برتر کشور در استان هرمزگان مستقر هستند، اظهار داشت: چهار تعاونی از استان هرمزگان موفق شدند در جشنواره ملی تعاونی های کشور که در هفته تعاون برگزار شد، رتبه برتر کشور را کسب کنند که این امر نشان دهنده توان بسیار بالای تعاونی های هرمزگان در بخش های مختلف استانی است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان بیان داشت: ارزیابی های جشنواره های تعاونی کاملاً مبتنی بر سامانه است و فعالیت تعاونی ها در طول یک سال گذشته، میزان فعالیت اقتصادی، میزان رشد اقتصادی و نظم در برگزاری مجامع رصد و ارزیابی خواهد شد.
ابراهیمی ضمن اشاره به این که تعاونی های هرمزگان در بخش های مختلف اقتصادی توانایی های زیادی دارند، خاطرنشان کرد: بخش عمده ای از فعالیتهای اقتصادی شهرستان قشم، بنادر و بخش صیادی توسط تعاونی ها انجام می شود.
وی با ذکر این نکته که تمام ظرفیت بخش حمل و نقل دریایی هرمزگان در اختیار تعاونی های حمل و نقل است، تصریح کرد: تعاونی های مسکن علیرغم تمام مشکلات، بار راه اندازی مسکن طی چند سال قبل را کشیده اند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان اضافه کرد: هر ساله بیشتر از ۲ هزار واحد مسکونی در استان هرمزگان توسط تعاونی های مسکن به اعضا واگذار می شود. هم اکنون به جز ۲ تعاونی که گرفتار مشکل حقوقی هستند، تمام تعاونی ها واگذاری مسکن به اعضا را انجام داده اند.
ابراهیمی اظهار نمود: این ظرفیت وجود دارد که برای تحقق ساخت یک میلیون واحد مسکن در کشور از ظرفیت تعاونی های مسکن استفاده نمود.
تعاونی های توسعه و عمران در سه شهرستان هرمزگان تاسیس شده است
وی اظهار داشت: تعاونی های توسعه و عمران یکی از برنامه های دولت برای کاهش فقر و افزایش عدالت اجتماعی است. در این تعاونی ها حداقل پنج درصد از جمعیت شهر عضو خواهند شد و درآمد آن هم صرف خدمات رسانی به مردم همان شهر می شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان تصریح کرد: تعاونی های توسعه و عمران در شهرستان های بندرعباس، قشم و میناب تاسیس شده است و این برنامه را داریم که در سرتاسر استان هرمزگان این تعاونی ها را ایجاد نماییم تا در آینده ای نه چندان دور بخش اعظمی از مردم منطقه را زیر پوشش قرار دهند.
ابراهیمی مدل اقتصادی تعاونی را یکی از نزدیک ترین مدلهای نزدیک به اقتصاد اسلامی دانست و مطرح کرد: فعالیتهای اقتصادی که منجر به کاهش ضریب جینی و افزایش عدالت اجتماعی باشد از راه تعاونی ها محقق می شود.
وی ضمن تاکید بر توجه کردن به فرهنگ تعاون و همکاری فردی، اظهار داشت: واگذاری فعالیت ها به بخش تعاونی یکی از الزامات است که خوشبختانه استاندار جدید هرمزگان از این مورد استقبال کردند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان بیان داشت: سه هزار تعاونی استان هرمزگان در ۱۴ رشته فعالیت می کند که با احتساب تعاونی های توسعه و عمران میتوان گفت حدود ۸۰ درصد جمعیت استان هرمزگان به فعالیتهای تعاونی ها متصل می شوند.
ابراهیمی خاطرنشان کرد: از شهریور ماه ۱۳۹۹ تا شهریور ۱۴۰۰، تعاونی های استان هرمزگان موفق شدند بیشتر از ۸۵ میلیون دلار صادرات داشته باشند که این امر نشان دهنده ظرفیت تعاونی های استان هرمزگان است و میتوان برای افزایش ارز آوری در کشور از این ظرفیت ها استفاده نمود.منبع:

1400/08/04
21:51:42
5.0 / 5
200
تگهای خبر: بنادر , بندرعباس , خدمات , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش