باران هرمزگان را فرا می گیرد


باران هرمزگان را فرا می گیرد به گزارش فاما کیش هرمزگان کارشناس هواشناسی استان هرمزگان ضمن اشاره به این که طی امروز خلیج فارس نسبتا مواج خواهد بود، خاطرنشان کرد:  طی روزهای دوشنبه و سه شنبه با تأثیر یک موج بارشی، در سطح استان بخصوص در نیمه ی شرقی و مناطق دریایی استان رگبار باران و رعد وبرق  پیش بینی می شود.مرضیه سی سی پور در گفت و گو با ایسنا، در مورد پیشبینی وضعیت جوی، دریایی و دمائی استان هرمزگان، اضافه کرد: طی ساعات صبحگاهی، در مناطق ساحلی و محدوده ی تنگه هرمز، مه رقیق خواهیم داشت و در طول روز پدیده ی مورد انتظار، غبار محلی خواهد بود.

وی بیان نمود: در جزایر غربی استان (کیش و لاوان) با افزایش سرعت وزش باد شمال غربی، دریا نسبتا مواج خواهد بود، ازاین رو سفارش می شود، شناورهای سبک از ترددهای دریایی در این مناطق اجتناب کنند.

سی سی پور ضمن اشاره به این که طی امروز خلیج فارس نسبتا مواج خواهد بود، خاطرنشان کرد: طی روزهای دوشنبه و سه شنبه با تأثیر یک موج بارشی، در سطح استان بخصوص در نیمه ی شرقی و مناطق دریایی استان رگبار باران و رعد وبرق پیشبینی می شود.

کارشناس هواشناسی استان هرمزگان بیان نمود: احتمال تقویت سامانه ی بارشی در بعضی نقاط شرقی استان همچون جاسک وجود دارد، ازاین رو سفارش می شود از قرارگیری در حریم رودخانه های فصلی و صعود به مناطق مرتفع خودداری شود.

وی ضمن اشاره به این که با عنایت به تأثیر فعالیت سامانه ی بارشی در مناطق مرکزی، سفارش می شود تمهیدات لازم در مناطق زلزله زده استان صورت پذیرد، تصریح کرد: در مناطق دریایی استان، در سواحل دریای عمان و تنگه ی هرمز هم ضمن بارش رگبار باران و رعد وبرق امکان وقوع طوفان تندری و افزایش لحظه ای سرعت باد هم مورد انتظار است.

سی سی پور بیان نمود: سفارش می شود شناورهای سبک از ترددهای دریایی در سواحل دریای عمان و تنگه ی هرمز و جزایر شرقی خلیج فارس اجتناب کنند و تمهیدات لازم در بنادر شرقی و مرکزی استان صورت پذیرد.

کارشناس هواشناسی استان هرمزگان اظهار داشت: از لحاظ دمایی طی روزهای دوشنبه و سه شنبه کاهش نسبی دمای بیشینه و طی روز چهارشنبه کاهش نسبی دمای کمینه مورد انتظار است.

منبع:

1400/09/07
13:46:30
5.0 / 5
453
تگهای خبر: بنادر , جزایر , خلیج فارس , دریا
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش