دادستان دیوان محاسبات كشور:

پیشرفت طرح های اقتصادی هرمزگان مناسب نمی باشد


پیشرفت طرح های اقتصادی هرمزگان مناسب نمی باشد به گزارش فاما کیش هرمزگان دادستان دیوان محاسبات کشور اظهار داشت: در دولت گذشته متاسفانه به بهانه تحریم هر کسی به سلیقه خود عمل می کرد و مجلس غریب می ماند.علی کامیار در آئین تکریم ومعارفه رئیس دیوان محاسبات استان هرمزگان، اضافه کرد: پیشرفت طرح های اقتصادی هرمزگان به دلیل اختصاص قطره چکانی بودجه اصلاً مناسب نمی باشد و باید رسیدگی شود.

وی با اشاره به اینکه در دولت گذشته متاسفانه به بهانه تحریم هر کسی به سلیقه خود عمل می کرد و مجلس غریب می ماند، خاطرنشان کرد: چهار ماه پیش از موعد مقرر تلفیق بودجه تقدیم مجلس شد.

کامیار افزود: در این دوره نخستین بار است که گزارش دیوان محاسبات مورد استقبال رئیس جمهور قرار می گیرد و در این دوره آیت الله رئیسی ضمن تشکر از دیوان محاسبات اعلام نمود دولت نسبت به اشکالات مطرح شده باید تلاش کند.

دادستان دیوان محاسبات کشور ضمن اشاره به این که مسائل اختصاصی هرمزگان دریا محور است و رفع مشکلات این بخش مورد توجه دیوان محاسبات است، خاطرنشان کرد: اختصاص و مصرف متمرکز بودجه باعث می شود استانهای دور بهره لازم را از بودجه نبرند.

وی با اشاره به اینکه سیاست جدید این دیوان، رسیدگی به تخلفات و دوری از اطاله دادرسی است، اظهار داشت: اعمال سلیقه فردی در مسائل و اجرای قوانین از جانب مدیران مغایر قانون است و باید رسیدگی شود.

همچنین در ادامه مدیرکل هماهنگی استان های دیوان محاسبات کشور اظهار داشت: یکی از رویکرد های دیوان محاسبات، نظارت مبتنی بر توسعه است.

روح الله اکبری ضمن اشاره به این که نظارت، علاوه بر فساد ستیزی باعث کارآمدی دستگاههای اجرایی هم می شود، اظهار نمود: به منظور کارآمد سازی باید در زمینه ترک فعل و تصمیمات نادرست مدیران ورود کرد که حاصل آن پیشرفت کشور، استان و ارتقاء کیفیت زندگی مردم است.

در ادامه احمد مرادی عضو مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس گفت: از دستگاههای نظارتی خصوصا، دیوان محاسبات به عنوان دستگاه نظارتی مجلس شورای اسلامی درخواست دارم در کنار نظارت های دقیق، چالش های مدیران را در نظر بگیرند و اجازه دهند مدیرانی که سو نیت ندارند بتوانند در حیطه وظایفشان ریسک کنند.

وی اظهار نمود: طبق رویه دیوان محاسبات امکان بکارگیری مدیر کل دیوان محاسبات بومی در همان استان وجود ندارد اما همچنان انتظار داریم از توان نیروهای هرمزگانی در سمت مدیرکلی سایر استان ها استفاده گردد.

همچنین مرادیان، مدیرکل جدید دیوان محاسبات هرمزگان هم اظهار داشت: هدف ما کمک به شتاب توسعه هرمزگان است، مدیران اطمینان داشته باشند تا وقتی که نیتشان شتاب بخشی به توسعه استان باشد در محیطی امن در کنار آنها خواهیم بود و از هیچ مشاوره و راهنمایی هم دریغ نخواهیم کرد. در مقابل با مدیران کم کار و متخلف هم برخورد خواهیم کرد و درمورد ترک فعل مدیران با کسی تعارف نداریم.

به گزارش فاما کیش به نقل از ایسنا، در انتها این مراسم "ابراهیم مرادیان" بعنوان رئیس دیوان محاسبات هرمزگان معرفی و از زحمات ۹ ماهه "سالاری، سرپرست دیوان محاسبات" قدردانی گردید.

منبع:

1400/10/30
10:52:49
5.0 / 5
319
تگهای خبر: پیشرفت , دریا , كیفیت , هرمزگان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش