رئیس دانشگاه علوم پزشكی هرمزگان:

کاهش سریع نرخ باروری در هرمزگان نگران کننده است


کاهش سریع نرخ باروری در هرمزگان نگران کننده است رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به اینکه روند نرخ باروری استان هرمزگان طی چند سال گذشته از میانگین کشور بالاتر بوده است، اظهار داشت: کاهش سریع نرخ باروری در هرمزگان نگران کننده است.به گزارش فاما کیش به نقل از مهر، حسین فرشیدی با اشاره به اینکه میانگین سنی جمعیت استان هرمزگان در سال ۱۳۶۵ میزان ۲۰.۸۳ بود اما در سال ۱۳۹۵ به ۲۷.۱ رسیده است، اضافه کرد: جوانی جمعیت از اهمیت ویژه ای برای کشور برخوردار می باشد. برای دشمن بهترین چیز این است که ایران یک کشوری با جمعیت ۳۰ میلیون نفری با سهم ۵۰ درصدی کهنسالان و از کار افتاده باشند.
وی ضمن اشاره به این که استان هرمزگان یکی از جوان ترین استانهای کشور است، اظهار نمود: شاخص سالخوردگی جمعیت استان هرمزگان از میانگین کشوری پایین تر است اما برخی استان ها از وضعیت خوبی برخوردار نیستند که نشان دهنده رشد منفی جمعیت در بخشی از کشور است.
فرشیدی با اشاره به اینکه روند نرخ باروری استان هرمزگان طی چند سال گذشته از میانگین کشور بالاتر بوده است، افزود: در سال ۱۳۹۵ از ۲.۸ به ۲.۱ در سال ۱۳۹۹ رسیده ایم که نشان دهنده کاهش سریع و وحشتناک نرخ باروری در استان هرمزگان است.
وی اظهار نمود: اگر همین روند پیش برود، تا سال ۱۴۱۵ نرخ رشد جمعیت منفی خواهد شد و تا ۲۰ سال آینده ایران دارای جمعیت کهنسالی خواهد شد که برای تأمین نیروی انسانی خود باید متوسل کشورهای دیگر شویم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان بیان نمود: افزایش سن ازدواج، توسعه اشتغال زنان، گرایش زنان به تحصیلات عالی، توسعه شهرنشینی و … همچون عوامل کاهش سریع میزان ناباروری است.
فرشیدی ضمن اشاره به قانون پشتیبانی از خانواده و جوانی جمعیت، بیان نمود: تمام نهادهای دولتی و حاکمیتی باید به صورت هماهنگ برای تحقق این قانون دست به کار شوند.


1401/03/02
22:25:27
5.0 / 5
204
تگهای خبر: بندرعباس , هرمزگان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش