شهردار میناب:

پارک ملت میناب مرکز کاشت انبه می شود


پارک ملت میناب مرکز کاشت انبه می شود به گزارش فاما کیش هرمزگان شهردار میناب اظهار داشت: پارک ملت مرکز کاشت انبه شهرستان خواهد شد و نزدیک ۴۰ تا ۵۰ نوع نهال انبه شناسنامه دار در این محل کاشته می شود.حبیب الله سهرابی در حاشیه جشنواره شکرگزاری انبه و یاسمین گل با اشاره به اینکه یک هزار نهال انبه و گل یاسمین در این شهر کاشته می شود، اضافه کرد: از اول مهر کار کاشت این نهال ها انجام می شود. نهال ها سفارش داده شده و درحال تولید است و به مرور در بلوارها و پارک ها کاشته می شود.

وی ضمن اشاره به این که پارک ملت مرکز کاشت انبه شهرستان خواهد شد، افزود: نزدیک ۴۰ تا ۵۰ نوع نهال انبه شناسنامه دار در این محل کاشته می شود.

این مقام مسئول ضمن اشاره به این که در شهرستان میناب طی ماه های مختلف آیین های سنتی متفاوتی برگزار می شود، اظهار داشت: ماندگاری این مراسمات به مردمی بودن آنها است و خوشبختانه شاهد استقبال پرشور مردم هستیم.

وی با بیان به این که دبیرخانه جشنواره شکرگزاری انبه و یاسمین گل مینای بزودی راه اندازی می شود، اضافه کرد: می خواهیم آیین سنتی میناب را مستندسازی نماییم. بزودی شهرداری کتابچه ای از اقداماتی که در این خصوص انجام شده است، منتشر خواهد نمود.

شهردار میناب ضمن اشاره به این که همچنان پیگیر ثبت ملی این جشنواره هستیم، بیان نمود: ایجاد شادی و نشاط جمعی یکی از اهداف برگزاری این جشنواره است. مردم در رده های سنی مختلف و به صورت خانوادگی برای شناساندن آیین سنتی به فرزندانشان از این مراسمات استقبال می کنند.

منبع:

1401/04/29
21:34:14
5.0 / 5
299
تگهای خبر: هرمزگان
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش