رئیس دانشگاه علوم پزشكی هرمزگان:

رشد مرگ و میر بیماران قلبی خطرناک است


رشد مرگ و میر بیماران قلبی خطرناک است به گزارش فاما کیش، هرمزگان رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اظهار داشت: در 20 سال اخیر مرگ و میر بیماران قلبی نسبت به دیگر بیماران از 25 درصد به 40 درصد رسیده است.دکتر حسین فرشیدی اضافه کرد: در بین بیماریها، بالاترین میزان مرگ و میر در دنیا و کشور ما متعلق به بیماریهای قلب و عروق است.

دکتر فرشیدی، پرفشاری خون را عامل ایجاد مشکل برای قلب دانست و عنوان کرد: اگر برای ۵ سال پرفشاری متوسط خون کنترل نشود؛ قلب، کلیه، چشم و دیگر اندام ها تحت تاثیر قرار می گیرند.

وی بیان کرد: با یک سنجش فشار خون به طور هر ۶ ماه یکبار می توانیم پیش از مبتلاشدن به فشار خون آنرا کنترل نماییم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اشاره کرد: با کاهش کارهای ورزشی به سبب همه گیری کرونا، تعدادی از مردم و حتی دانش آموزان با افزایش وزن مواجه گشتند که این مساله عاملی برای مبتلاشدن به بیماریهای قلبی و عروقی است.

دکتر فرشیدی افزایش فعالیت بدنی و رژیم غذایی مناسب را برای کاهش این بیماریها موثر دانست.

وی بیان کرد: به مناسبت ۷ مهر روز جهانی قلب و در هفته جهانی قلب، دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان برنامه هایی در نظر گرفته که استفاده از همه ظرفیت ها خصوصاً رسانه ها همچون صداوسیما برای آگاهی بخشی به مردم درباب بیماریهای قلبی و عروقی یکی از این برنامه ها است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، هماهنگی بین بخشی برای مساعدت با برنامه های تبلیغاتی دانشگاه علوم پزشکی و غربالگری نمازگزاران در نماز جمعه این هفته را از دیگر برنامه ها اعلام نمود.

دکتر فرشیدی اشاره کرد: برای کنترل عوامل خطرآفرین بیماریهای قلبی، طرحی در نظر گرفته شده است که حالا در دست اجراست و تا چند ماه آتی عملیاتی می شود.

وی اظهار داشت: در این طرح با یک نرم افزار (اپلیکیشن) می توانیم برای هر فرد میزان خطر مبتلاشدن به بیماری قلبی در ۱۰ سال آینده را پیش بینی نماییم و با دعوت افراد با ریسک بالا و در معرض خطر آنها را درمان نماییم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان بیان کرد: مرکز تحقیقات قلب استان هرمزگان نیز برنامه هایی برای بازآموزی پزشکان عمومی و افزایش بینش و نگرش کارشناسان بهداشتی و بهورزان در زمینه بیماریهای قلبی و عروقی دارد.

منبع:

1401/07/09
09:10:21
5.0 / 5
262
تگهای خبر: كیش , هرمزگان
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش