صید میگو در آب های هرمزگان از 16 مهرماه شروع می شود


صید میگو در آب های هرمزگان از 16 مهرماه شروع می شود به گزارش فاما کیش، هرمزگان مدیرکل شیلات هرمزگان اظهار داشت: صید میگو در آب های هرمزگان بنا بر تصمیم کمیته مدیریت صید شیلات استان از 16 مهر ماه شروع می شود.عبدالرسول دریایی بامداد امروز (۱۲ مهرماه) در نشست کمیته مدیریت صید شیلات استان اشاره کرد: صیدگاه میگو بصورت یک پارچه از منطقه کوهستک در شهرستان سیریک تا منطقه درگهان در شهرستان قشم است.

وی اضافه کرد: در فصل صید میگو شناورهای کلاس لنج صیادی میگو گیر و شناورهای کلاس قایق به عنوان شناوهای جمع آوری کننده صید میگو مجاز به فعالیت صید میگو هستند.

دریایی پیش بینی نمود حدود ۲۰۰ فروند لنج صیادی میگو گیر و حدود دوهزار و پانصد نفر صیاد در فصل صید میگوی امسال مشارکت داشته باشند.

مدیر کل شیلات هرمزگان افزود: حضور منظم و به موقع نیروهای حفاظت منابع در دریا، مشارکت صیادان میگوگیر، ادغام صیدگاه های میگوی استان (۶ صیدگاه) و تعیین ۳ صیدگاه در صورت وجود ذخیره مناسب، بازدید منظم کارشناسان صید و کارشناسان پژوهشکده از صید شناورها، جلوگیری از صید شناورها در ساعات خارج از زمان تعیین شده و همین طور برخورد با صیادان متخلف از اهم برنامه های مدیریتی در فصل صید میگوی امسال است.

دریایی با اشاره به نقش مهم صید و صیادی اصولی و استفاده از ادوات صید مجاز در حفظ دخایر آبزیان اشاره کرد: همکاری بیش از پیش جامعه صیادی نقش مهمی درحفظ منابع آبزیان برای نسل آینده و صید پایدار خصوصاً میگو خواهد داشت.

وی بیان کرد: باتوجه به گشت های تحقیقاتی که به همت پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس و دریای عمان و همکاری جامعه صیادی و شیلات استان در مدت فصل صید میگو به انجام می رسد زمان اختتام فصل صید میگو نیز متعاقباً اعلام خواهد شد.

منبع:

1401/07/12
22:24:20
5.0 / 5
172
تگهای خبر: آب , خلیج فارس , دریا , شناور
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش