نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان:

هرمزگان با کمبود شدید دستگاه MRI روبرو است


هرمزگان با کمبود شدید دستگاه MRI روبرو است به گزارش فاما کیش، هرمزگان نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان اظهار داشت: استان هرمزگان با کمبود شدید MRI روبرو است و مردم در نوبت های طولانی مدت جهت استفاده از MRI روبرو هستند که لازم است اقدامات لازم برای حل این چالش صورت گیرد.حجت الاسلام والمسلمین محمد عبادی زاده بامداد امروز در دیدار سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان که در دفتر امام جمعه بندرعباس برگزار شد، ضمن اشاره به اهمیت توسعه درمانگاه های خیرساز، اظهارداشت: وزارت بهداشت باید از حرکات و اقدامات خیریه حمایت کند و از راه تجهیز و توسعه آنها اجازه ندهد که انگیزه های خیرین این حوزه کم شوند.

وی، با بیان این نکته که خیرین زیادی متقاضی فعالیت در حوزه درمان هستند، اظهار داشت: عدم بهره برداری صحیح و عدم پشتیبانی از پروژه های درمانی خیرساز سبب کاهش انگیزه های خیرین حوزه درمان شده است که باید این روند به سرعت اصلاح گردد.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی زاده اضافه کرد: خیرین باید برای اثربخش بودن فعالیت خود با استانداردهای توسعه ای وزارت بهداشت هماهنگ باشند تا اقدامات انجام شده توسط آنها بهترین خدمات را به مردم عرضه کند.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، ضمن تاکید بر اهمیت حمایت دولت از بخش خصوصی فعال در حوزه بهداشت و درمان، ابراز کرد: احتیاج به کمک و تقویت بخش خصوصی فعال در حوزه درمان استان هرمزگان وجود دارد و باید سرمایه های خصوصی مختلفی از داخل و خارج از استان برای ارتقاء شاخصهای درمانی و بهداشتی هرمزگان جذب شود.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی زاده، ضمن اشاره به ظرفیت جزایر هرمزگان برای گردشگر درمانی، بیان نمود: جزیره قشم به واسطه ظرفیت ها و معافیت های مختلفی که دارد ظرفیت مناسبی برای ایجاد گردشگری توریستی دارد.

وی، ضمن اشاره به ارتقاء ظرفیت های مسئولیت های اجتماعی حوزه سلامت در خلال چند سال گذشته، تصریح کرد: وضعیت ایفای مسئولیت های اجتماعی صنایع استان هرمزگان مطلوب نمی باشد اما شاهد یک روند رو به رشدی هستیم که به واسطه شرایط خاص پیش آمده ناشی از بیماری کرونا، بخش زیادی از این منابع به سمت حوزه سلامت سوق پیدا کرد.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان تشریح کرد: استان هرمزگان با کمبود شدید MRI روبرو است و مردم در نوبت های طولانی مدت جهت استفاده از MRI روبرو هستند که لازم است اقدامات لازم برای حل این چالش صورت گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی زاده، با ذکر این نکته که عدالت به معنای مساوی نیست، اظهار داشت: باید در دوره جدید مدیریت علوم پزشکی یک ریل گذاری جدیدی برای تربیت نیروی انسانی ماهر بومی و ماندگار صورت گیرد تا شاهد درخواست های بالای انتقالی نیرو به خارج از استان و کمبود نیرو در شهرستان های محروم هرمزگان نباشیم.
1401/08/26
12:06:52
5.0 / 5
219
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش