نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان:

گزارش های دریافتی از موسسات خیریه رضایت بخش نیست


گزارش های دریافتی از موسسات خیریه رضایت بخش نیست به گزارش فاما کیش، هرمزگان نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان اظهار داشت: ساماندهی و پایش مراکز خیریه که از نهادها و دستگاههای مختلف مجوز دریافت می کنند باید در دستور کار قرار گیرد.حجت الاسلام والمسلمین عبادی زاده بامداد امروز در شورای زکات استان هرمزگان که در دفتر امام جمعه بندرعباس برگزار شد، عنوان کرد: شورای زکات باید برنامه ای برای تأمین اعتماد عمومی جامعه عرضه کند تا مراجعات مردمی به شورای زکات و کمیته امداد برای کمک به نیازمندان افزایش پیدا کند.

وی اظهار داشت: در جلسات آینده طرحی در ارتباط با جمع آوری زکات در مناطق اهل سنت توسط کمیته امداد عرضه شود.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، ضمن اشاره به اهمیت مبحث فرهنگ سازی در افزایش آمار پرداخت زکوات، تشریح کرد: اقدامات لازم برای فرهنگ سازی زکوات مستحبی، همچون کشاورزی، باغداری و دامداری در استان هرمزگان توسط جهاد کشاورزی صورت گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی زاده با ذکر این نکته که اقدامات تبلیغی و فرهنگ سازی مناسبی در حوزه زکوات کشاورزی انجام نشده است، تصریح کرد: باید افرادی با کمک حوزه علمیه استان هرمزگان برای تبلیغ و فرهنگ سازی در این عرصه تربیت شود.

وی، ضمن اشاره به برگزاری جشنواره منطقه ای زکات به میزبانی هرمزگان، اظهار داشت: باید برنامه ریزی های لازم برای استفاده حداکثری از این جشنواره در حوزه فرهنگ سازی مبحث زکات صورت گیرد.

امام جمعه بندرعباس ضمن تاکید بر اهمیت ساماندهی فرآیند جمع آوری زکات، اظهار داشت: مردمی که زکات می دهند باید مشاهده کنند که زکات آنها به دست نیازمندان بخصوص نیازمندان همان منطقه می رسد؛ چونکه این مهم سبب افزایش اعتماد عمومی در جامعه می شود و در نهایت پرداخت زکات در جامعه را زیاد می کند.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی زاده، با ذکر این نکته که در استان هرمزگان ساماندهی مراکز و موسسات خیریه در استان هرمزگان وجود ندارد، خاطرنشان کرد: ساماندهی و پایش مراکز خیریه که از نهادها و دستگاههای مختلف مجوز دریافت می کنند باید در دستور کار قرار گیرد.

وی، ضمن اشاره به این که گزارش های واصله از موسسات خیریه استان هرمزگان رضایت بخش نیست، اضافه کرد: باید نظارت دقیقی بعد از صدور مجوز خیریه بوسیله ی یک دستگاه ناظر صورت گیرد تا شاهد بروز چالش در حوزه های مختلف نشویم.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، با ذکر این نکته که عدم شفافیت سبب بروز بی اعتمادی هایی در جامعه خواهد شد، اظهار داشت: هم اکنون چندین نهاد همچون بهزیستی، کمیته امداد، اوقاف و امور خیریه و... مجوزهایی برای مراکز خیریه صادر می کنند که همین مساله هم سبب بروز تخلفاتی شده است که باید ساماندهی صدور مجوزهای خیریه در دستور کار قرار گیرد.1401/08/29
15:19:05
5.0 / 5
210
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش